Jak wiadomo, książki zawsze będą świetnym pomysłem na prezent, bez względu na okazję. Problemem dla mężczyzn może być tytuł pozycji. Rekomendowane jest zatem poznanie gustu i zainteresowań przedstawicielki płci pięknej. Jak książka najlepiej sprawdzi się, jako prezent dla dziewczyny na swieta?

„Boginie”, Alex Michaelides

Należy mieć świadomość, że ogromnym sukcesem okazała się debiutancka powieść Alexa Michaelidesa, czyli “Pacjentka”. W najprostszym możliwym ujęciu pozycja skradła serca miłośników książek sensacyjnych na całym świecie. Godny uwagi jest jednak fakt, że brytyjsko-cypryjski autor swoją kolejną książką jednoznacznie dowiódł, że jest mistrzem supensu, a także budowania gęstej atmosfery. Autorka postanowiła przenieść czytelników na Uniwersytet Cambridge, gdzie prężnie działa tajne stowarzyszenie studentek „The Maidens”. Celem głównej bohaterki jest nie tylko rozszyfrowanie tajemnicy śmierci młodej dziewczyny, ale również udowodnienie, że winnym morderstwa jest wykładowca literatury greckiej Edward Fosca. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że “Boginie” jest doskonale przemyślanym thrillerem, który będzie w stanie oczarować czytelników przede wszystkim niezwykle wciągającą intrygą. 

„Zaginiona siostra. Siedem sióstr”, Lucinda Riley

Jest to z kolei zwieńczenie bardo popularnego cyklu powieści obyczajowych. Rekomendowane jest kupienie omawianej pozycji kobiecie, która jest fanką twórczości Lucindy Riley. Godny uwagi jest fakt, że irlandzka autorka stworzyła serię zawierającą przeróżne gatunki literackie. Pozycja jest w najprostszym możliwym ujęciu opowieścią o człowieczeństwie, a także nadziei umożliwiającej przezwyciężyć nawet największe trudności. Ponadto książka jest zwieńczeniem wyjątkowej rodzinnej sagi. Czytelnicy mogą mieć całkowitą pewność, że nie zabraknie wzruszeń, emocji. Jest to zatem pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii. Z kolei dla pań, które dopiero będą miały możliwość poznać cykl, będzie to doskonały pretekst do zaczęcia niezwykłej przygody z “Siedmioma siostrami”.