4/2018

2018.04.04 - DZIEŃ MARCHEWKI U "SŁONECZEK"

4 kwietnia 2018r dla "Słoneczek" był marchewkowym dniem. Dzieci przyszły do przedszkola w "marchewkowych" kolorach. Dzień był pełen marchewkowych zabaw, zagadek, piosenek i tańców, podczas których dzieci dowiedziały się o tym, że marchewka jest bardzo smaczna i zdrowa. Mogły się o tym przekonać wykonując marchewkowy kwiatek z gotowanej marchewki, który ze smakiem zjadły. Smakowała także marchewkowa surówka.

2018.03.28 - Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Grupa 3- latków świętowała ten dzień 28 marca wraz z nowych przyjacielem "Zdrojkiem", który zawitał do Nas w związku z uczestnictwem w programie "Mamo, Tato, wolę wodę". Podczas  zajęć dowiedzieliśmy się do czego służy woda, badaliśmy ją (określając wygląd, kolor, zapach, smak) oraz robiliśmy doświadczenia z jej użyciem.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2018.03.22 - SPOTKANIE WIOSENNO-WIELKANOCNE U "SŁONECZEK"

22 marca 2018r "Słoneczka" wesołymi tańcami, piosenkami i wierszami powitały Wiosnę i zbliżające się Święta Wielkanocne. Przedstawienie pt. "Kaczuszki i Zające" sprawiło wiele radości występującym "Słoneczkom" i ich Rodzicom. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom życzymy:

Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,

a przy tym także stołu bogatego.

Mokrego „dyngusa”, smacznego jajka,

i niech te święta będą jak bajka.

2018.02.19 - Dzień Kota w grupie 3-latków

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. O kim mowa? Oczywiście o kotach. 19 lutego dzieci z grupy „Słoneczka” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Tego dnia „górą” były kocie zabawy przedszkolaków.

3- latki nie zapomniały również o kotkach z „Ogrodu św. Franciszka” w Tarnobrzegu. Wraz z rodzicami przynosili do przedszkola karmę, a nawet legowisko. Serdecznie dziękujemy za okazane serduszko potrzebującym zwierzakom.

2018.02.14 - Walentynki w grupie 3- latków

"W Dniu Świętego Walentego,

każdy uczuciem obdarowuje każdego.

My Wam ślemy - 1000 buziaków,

100 wesołych pluszaków,

10 gwiazdek z nieba

i wszystkiego, czego Wam tylko potrzeba".

2018.02.13 - BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

13 lutego grupa „Słoneczka” wraz z kolegami i koleżankami ze starszych grup przedszkolnych bawiła się na balu karnawałowo- walentynkowym.

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

/”Karnawał” Zbigniew Dmitroca/

2018.01.24 - DZIEŃ BABCI I DZIADZIUSIA U 3-LATKÓW ''SŁONECZEK''

Maluszki ''Słoneczka'' zaprosiły swoje Babunie i Dziadziusiów do przedszkola z okazji ich święta.
Spotkanie odbyło się 24 stycznia 2018 r. Dzieci z niecierpliwością na nie czekały, a kiedy goście przybyli
''Słoneczka'', przedstawiły program artystyczny: były tańce Śnieżynek, Mikołajów, piosenki i wiersze. Wspólne
zabawy: ''Zaprzęg'' i ''Magiczne gwiazdeczki''. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki.

Kochani babcia, dziadek, dziś święto mają swoje
Przytulę swego dziadka i ucałuję babcię

Uściskam oboje.

Za wasze dobre serca dziś pięknie dziękujemy.
I zdrowia wam życzymy, uśmiechy przesyłamy
Kwiaty dla was mamy.
Sto lat, sto lat, sto lat, sto lat,
Niech żyją! Niech żyją! Niech żyją!!!

2017.12.21 - Wigilia w grupie Maluszków

W czwartek 21 grudnia odbyła się w grupie Maluszków Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe wyczekiwanie pierwszej gwiazdki. Wigilia - ten jeden z najbardziej uroczystych wieczorów w roku w Naszych domach i tak też było w Naszej grupie. Wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, czytaliśmy pismo święte, kolędowaliśmy. Dzieci smakowały barszczyk i krokieciki. Takie uroczystości utrwalają najmłodszym znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>