2/2018

2018.02.14 - Walentynki w grupie 3- latków

"W Dniu Świętego Walentego,

każdy uczuciem obdarowuje każdego.

My Wam ślemy - 1000 buziaków,

100 wesołych pluszaków,

10 gwiazdek z nieba

i wszystkiego, czego Wam tylko potrzeba".

2018.02.13 - BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

13 lutego grupa „Słoneczka” wraz z kolegami i koleżankami ze starszych grup przedszkolnych bawiła się na balu karnawałowo- walentynkowym.

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

/”Karnawał” Zbigniew Dmitroca/

2018.01.24 - DZIEŃ BABCI I DZIADZIUSIA U 3-LATKÓW ''SŁONECZEK''

Maluszki ''Słoneczka'' zaprosiły swoje Babunie i Dziadziusiów do przedszkola z okazji ich święta.
Spotkanie odbyło się 24 stycznia 2018 r. Dzieci z niecierpliwością na nie czekały, a kiedy goście przybyli
''Słoneczka'', przedstawiły program artystyczny: były tańce Śnieżynek, Mikołajów, piosenki i wiersze. Wspólne
zabawy: ''Zaprzęg'' i ''Magiczne gwiazdeczki''. Na koniec dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki.

Kochani babcia, dziadek, dziś święto mają swoje
Przytulę swego dziadka i ucałuję babcię

Uściskam oboje.

Za wasze dobre serca dziś pięknie dziękujemy.
I zdrowia wam życzymy, uśmiechy przesyłamy
Kwiaty dla was mamy.
Sto lat, sto lat, sto lat, sto lat,
Niech żyją! Niech żyją! Niech żyją!!!

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2017.12.21 - Wigilia w grupie Maluszków

W czwartek 21 grudnia odbyła się w grupie Maluszków Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe wyczekiwanie pierwszej gwiazdki. Wigilia - ten jeden z najbardziej uroczystych wieczorów w roku w Naszych domach i tak też było w Naszej grupie. Wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, czytaliśmy pismo święte, kolędowaliśmy. Dzieci smakowały barszczyk i krokieciki. Takie uroczystości utrwalają najmłodszym znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2017.12.19 - Spotkanie bożonarodzeniowe w grupie "Słoneczka"

Boże Narodzenie to jedne z najbardziej oczekiwanych świąt przez Nas wszystkich. W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 19 grudnia dzieci z grupy "Słoneczka" przygotowały spotkanie świąteczne dla Rodziców. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki wprowadziły Nas w magiczną atmosferę świąt, śpiewając świąteczne piosenki i recytując wierszyki.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2017.11.11 - Dzień Niepodległości w grupie "Słoneczka"

11 listopada to dla Nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.
Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Grupa "Słoneczka" poznała symbole narodowe, wysłuchała hymny, wykonała flagę oraz kotyliony. Obchody 11 listopada uczą przedszkolaków m.in. szacunku do kraju ojczystego oraz rozwijają poczucie przynależności narodowej.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2017.10.31 - HALLOWEEN U "SŁONECZEK"

31 października 2017r u maluszków odbyła się zabawa "wesołych duszków". Było dużo tańców, konkursów, zabaw i "straszenia", którego nikt się nie bał.

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2017.10.27 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Piątkowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Nr 2 i ich rodziców. Tego właśnie dnia miało miejsce Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej Pani Dyrektor Alicja Gil specjalną czarodziejską kredką oficjalnie przyjęła każdego maluszka do grupy „Słoneczka”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli taniec CHA-FA-NA-NA.

Opracowała Agnieszka Radkowska

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>