Kalendarz

5/2018
M T W T F S S
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
 


Designed by:

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Tradycyjnie i  w  tym roku szkolnym  2017/2018 nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi Przyjaciele Natury" który ma na celu realizację zagadnień związanych z ekologią.

CELE PROGRAMU:

- Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych.

- Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury.

- Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw

Po realizowaniu powyższych celów w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole nasze otrzyma certyfikat.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
"Mamo, tato, wolę wodę" - 10 edycja !!!

Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w kolejnej edycji programu "Mamo,tato wolę wodę".

Główny cel programu "Mamo, tato, wolę wodę" skupia się na edukowaniu dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Podczas 10 edycji zostanie przeprowadzony konkurs, który przybierze formę Święta Wody i Zdrojka. Nasze wspólne działania mają szansę przełożyć się na realne zmiany nawyków i postaw zarówno najmłodszych jak i ich rodziców, a w konsekwencji pomóc tworzyć bardziej świadome i zdrowsze społeczeństwo.

W 10 edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę" będziemy dążyć do:

-uświadomienia dzieciom jak ważna jest woda dla organizmu człowieka

-zwrócenia uwagi na miejsce wody w piramidzie zdrowego żywienia

-zwrócenia uwagi na wpływ wody na funkcje poznawcze człowieka: uwaga, pamięć, spostrzeganie, rozumowanie

-kształtowania nawyku picia wody przez cały dzień

-zapoznania dzieci z wzornikiem nawodnienia

-wprowadzenia podziału na wodę pitną i nieodpowiednią do picia

-zainteresowania dzieci tematyką pochodzenia wody, a co za tym idzie: wzmocnienia wiedzy o potrzebie picia wody

-wprowadzenia pojęcia wody źródlanej

-zapoznania z pojęciem woda

-znaczenia wody dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu

Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć będą umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola  i facebook. Więcej informacji dostępna jest na stronie internetowej www.wolewode.pl. Życzymy dobrej zabawy oraz zdrowego nastawienia!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

 
2018.01.20 - XXVI koncert charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są"

Sześciolatki wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej jak co roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zebrane pieniądze zostały przekazane absolwentce naszego przedszkola Karince.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.01.08 – PODZIĘKOWANIE

 

 
2018.01.07 - XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbył się XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu organizowany przez Rycerzy Kolumba Rady. Nasze przedszkole reprezentowali: Martynka Gołąbek z grupy 5-latków z kolędą ,,Skrzypi wóz" zdobywając wyróżnienie oraz Julcia Wójcik i Maciuś Wilk z grupy 6-latków prezentując kolędę ,,Kolęda świetlista". Dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu. Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy konkursie.

Opracowała: Ewa Dryka 
2017.12.12 - PREZENTY OD ŚW. MIKOŁAJA

Mikołaj obdarował naszych przedszkolaków puzzlami i grami.

 


 
2017.12.04 - SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

 

„A dzisiaj Barbórka, wesoły to dzień.
Zabawa górnicza, więc ciesz się i śmiej!”

„Małych Artystów” w poniedziałkowe popołudnie odwiedził górnik Pan Józefem Kołodziejczyk. Pan Józef jest dziadziusiem Agatki z grupy „Biedronki”.

Miłego gościa w imieniu dzieci i nauczycielek przywitała Pani dyrektor Alicja Gil. Górnik opowiedział przedszkolakom legendę o św. Barbarze, która jest patronką wszystkich górników oraz gdzie pracował. Przedszkolaki zapoznały się z mundurem galowym górnika. Pan Józef pokazał skarby - siarkę, która była wydobywana w okolicy Tarnobrzega.

Górnik dla wszystkich przedszkolaków przygotował niespodzianki – kolorowankę górnika i słodycze.

NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

 


Opracowała: Agata Misiąg


 
2017.11.23 - Życzenia i gratulacje z okazji 50-lecia

 

 
2017.11.23 - Jubileusz 50 – lecie istnienia przedszkola

 

W czwartek 23 listopada 2017 roku przedszkolaki i wszyscy pracownicy naszego przedszkola świętowali jubileusz 50- lecia powstania przedszkola. To tej uroczystości przygotowaliśmy się przez kolka miesięcy.  O świąteczny wygląd budynku zadbały pani Agnieszka Radkowska i Anastazja Wójcicka , o główny hol i wystrój sali gimnastycznej  - Bernadeta Kozik a na górnym holu nauczycielka Anna Dziewit  przygotowała wystawę  prac plastycznych „Moje Przedszkole", których autorami były dzieci i rodzice. Rodzinny konkurs plastyczny organizowany jest corocznie. Również Rodzice włączyli się w przygotowanie uroczystości poprzez przygotowanie strojów dla swoich pociech, a Pan Łukasz Cetnarski  ufundował jubileuszowy baner.


 

Z okazji tak ważnego święta w życiu „Małych Artystów” odbyła się uroczystość podczas, której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne, wokalne oraz plastyczne.

Wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor Alicja Gil.Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel oraz pracownicy tego wydziału: Pan Marek Łysiak i  Pani Monika Lach. Nie mogło zabraknąć naszych Rodziców, których reprezentowała Rada Rodziców: Magdalena Drabik, Małgorzata Jońca i Aldona Czech.

Dyrektor naszego przedszkola serdecznie powitała Panie Helenę Szczytyńską oraz Jadwigę Szkonter - Dziewit, które w latach poprzednich pełniły funkcję dyrektora w naszej placówce oraz byłych pracowników.

Bardzo serdecznie powitała wszystkie dzieci i pracowników przedszkola i zaprosiła na prezentację „Przedszkole Nr 2 – 50 lat minęło jak jeden dzień”, którą przygotowała  i przedstawiła Agnieszka Radkowska. Prezentacja w zakładce „Przedszkole w mediach”. Nasze przedszkolaki żywo reagowały na przedstawione tam zdjęcia a wśród obecnych pracowników przedszkola wywołałała ona  wzruszenie.Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały „Słoneczka” pod opieką nauczycielek Anastazji Wójcickiej, Agnieszki Radkowskiej oraz pomocy nauczyciela Natalii Myszki. 

Korowodem „Biedronek” rozpoczęły swój występ czterolatki, które przygotowała nauczycielka Agata Misiąg.


 

Roześmiane „Smerfy” wykonały wiązankę tańców a przygotowały je nauczycielki Agnieszka Zdyradowska i Bernadeta Kozik.

 


Najstarsze przedszkolaki „Pszczółki”, którymi opiekują się nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit, zaprezentowały wspaniały występ z chustami i szarfami.

 

 

Oklaskom i wiwatom nie było końca. Po nich były życzenia i gratulacje.

Jako pierwszy zabrał głos Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, którego córka jest naszą absolwentką i dziękował wszystkim dzieciom, pracownikom a w szczególny sposób pierwszej dyrektorce Pani Helenie Szczytyńskiej.  List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba przeczytał zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel a na ręce Pani dyrektor złożył Bon upominkowy w wysokości 1000 zł na zakup upominków . Były życzenia i podziękowania od pracowników Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury oraz naszych kochanych Rodziców. W imieniu byłych pracowników głos zabrały Panie nauczycielki Danuta Poznańska i Zuzanna Piwowar.


 

Na zakończenie uroczystości został wniesiono tort z racami, który upiekła nauczycielka Agnieszka Zbyradowska  i wszyscy odśpiewali tradycyjne Sto lat. To był moment ogromnego wzruszenia.  Tort pokroiły wszystkie Panie dyrektorki.

 

 

Pani dyrektor Alicja Gil podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości i zaprosiła gości i dzieci na pyszny tort.

Po obiedzie jak przystało na jubileusz były tańce i zabawy przy muzyce i torty, które upiekły i udekorowały Panie Renata Czechura – intendentka oraz Panie kucharki Kazimiera Lejko- szefowa kuchni i kucharki Maria Racławska i Marta Sasiela.

 


W piątkowy wieczór 24 listopada obecni pracownicy przedszkola oraz emeryci spotkali się by powspominać dawne chwile w Restauracji „Stary Browar” na imprezie integracyjnej.Zdjęcia podczas uroczystości  wykonały Pani Iwona Gesing  i Agata Misiąg.

Opracowała: Agata Misiąg

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions