Kalendarz

6/2021
M T W T F S S
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2020/2021
2018.03.15 - Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

15 marca 2018 r. w naszym Przedszkolu odbył się pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zaprezentowali go uczniowie z klasy 2 LO o profilu biologiczno- chemicznym z elementami ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica w Tarnobrzegu. Spotkanie odbyło się we wszystkich grupach wiekowych. Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, podczas nieobecności osób dorosłych. Jedni poznali, a inni utrwalili numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się także jak zachować się w przypadku zranienia, oparzenia czy krwotoku np. z nosa. Największe emocje wśród dzieci wzbudziły fantomy: do resuscytacji, pokazujący narządy wewnętrzne oraz szkielet człowieka. Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica zaprezentowali na fantomie pokaz resuscytacji. Następnie dzieci pod okiem prowadzących, samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, resuscytację na fantomie, bandażowanie rany,
a nawet mierzenie ciśnienia.


 

Zajęcia w naszym Przedszkolu były połączeniem zabawy z przekazaniem istotnych informacji, które mogą w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać nasze „pociechy” już od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniemy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy i im częściej będziemy to powtarzać, tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A to bardzo ważne, bo szybka pomoc ratuje życie.

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2018.02.21 - PODZIĘKOWANIE

 

Dziękuję panu  Łukaszowi Cetnarskiemu

za wykonanie banera dla naszego przedszkola.

Dyrektor przedszkola Alicja Gil 
2018.02.13 - BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

W dniu 13.02.2018 r. odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, pszczółki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Bal karnawałowo- walentynkowy miał miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziły się wszystkie grupy przedszkolne: Słoneczka, Biedronki, Smerfiki oraz Pszczółki.W godzinach przedpołudniowych zabawy, konkursy i tańce prowadził dla dzieci Klaun,w rolę którego wcieliła się pani Agnieszka Radkowska. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i tańcach, tym bardziej, że Klaun miał przygotowane nagrody.Po obiadku i chwili odpoczynku w swoich salach, Naszym przedszkolakom czas umiliło „STACYJKOWO –animacje dla dzieci”. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych.

 


Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok ...

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2018.02.01 - Spotkanie z przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miasta

W czasie ferii zimowych odwiedziła Nas w Przedszkolu i przeczytała dla dzieci bajki Jagoda Stefaniak należąca do Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega. Serdecznie dziękuje za piękne przeczytanie i omówienie książeczek „Jaś i fasola” oraz „Kotek Dyzma”. Cieszymy się, że młodzież włącza się w akcję głośnego i codziennego czytania dzieciom. Dziękujemy!

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Tradycyjnie i  w  tym roku szkolnym  2017/2018 nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi Przyjaciele Natury" który ma na celu realizację zagadnień związanych z ekologią.

CELE PROGRAMU:

- Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych.

- Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury.

- Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw

Po realizowaniu powyższych celów w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole nasze otrzyma certyfikat.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
"Mamo, tato, wolę wodę" - 10 edycja !!!

Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w kolejnej edycji programu "Mamo,tato wolę wodę".

Główny cel programu "Mamo, tato, wolę wodę" skupia się na edukowaniu dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Podczas 10 edycji zostanie przeprowadzony konkurs, który przybierze formę Święta Wody i Zdrojka. Nasze wspólne działania mają szansę przełożyć się na realne zmiany nawyków i postaw zarówno najmłodszych jak i ich rodziców, a w konsekwencji pomóc tworzyć bardziej świadome i zdrowsze społeczeństwo.

W 10 edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę" będziemy dążyć do:

-uświadomienia dzieciom jak ważna jest woda dla organizmu człowieka

-zwrócenia uwagi na miejsce wody w piramidzie zdrowego żywienia

-zwrócenia uwagi na wpływ wody na funkcje poznawcze człowieka: uwaga, pamięć, spostrzeganie, rozumowanie

-kształtowania nawyku picia wody przez cały dzień

-zapoznania dzieci z wzornikiem nawodnienia

-wprowadzenia podziału na wodę pitną i nieodpowiednią do picia

-zainteresowania dzieci tematyką pochodzenia wody, a co za tym idzie: wzmocnienia wiedzy o potrzebie picia wody

-wprowadzenia pojęcia wody źródlanej

-zapoznania z pojęciem woda

-znaczenia wody dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu

Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć będą umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola  i facebook. Więcej informacji dostępna jest na stronie internetowej www.wolewode.pl. Życzymy dobrej zabawy oraz zdrowego nastawienia!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

 
2018.01.20 - XXVI koncert charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są"

Sześciolatki wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej jak co roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zebrane pieniądze zostały przekazane absolwentce naszego przedszkola Karince.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.01.08 – PODZIĘKOWANIE

 

 
2018.01.07 - XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbył się XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu organizowany przez Rycerzy Kolumba Rady. Nasze przedszkole reprezentowali: Martynka Gołąbek z grupy 5-latków z kolędą ,,Skrzypi wóz" zdobywając wyróżnienie oraz Julcia Wójcik i Maciuś Wilk z grupy 6-latków prezentując kolędę ,,Kolęda świetlista". Dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu. Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy konkursie.

Opracowała: Ewa Dryka 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions