Kalendarz

1/2022
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2021/2022
2017.12.12 - PREZENTY OD ŚW. MIKOŁAJA

Mikołaj obdarował naszych przedszkolaków puzzlami i grami.

 


 
2017.12.04 - SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

 

„A dzisiaj Barbórka, wesoły to dzień.
Zabawa górnicza, więc ciesz się i śmiej!”

„Małych Artystów” w poniedziałkowe popołudnie odwiedził górnik Pan Józefem Kołodziejczyk. Pan Józef jest dziadziusiem Agatki z grupy „Biedronki”.

Miłego gościa w imieniu dzieci i nauczycielek przywitała Pani dyrektor Alicja Gil. Górnik opowiedział przedszkolakom legendę o św. Barbarze, która jest patronką wszystkich górników oraz gdzie pracował. Przedszkolaki zapoznały się z mundurem galowym górnika. Pan Józef pokazał skarby - siarkę, która była wydobywana w okolicy Tarnobrzega.

Górnik dla wszystkich przedszkolaków przygotował niespodzianki – kolorowankę górnika i słodycze.

NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

 


Opracowała: Agata Misiąg


 
2017.11.23 - Życzenia i gratulacje z okazji 50-lecia

 

 
2017.11.23 - Jubileusz 50 – lecie istnienia przedszkola

 

W czwartek 23 listopada 2017 roku przedszkolaki i wszyscy pracownicy naszego przedszkola świętowali jubileusz 50- lecia powstania przedszkola. To tej uroczystości przygotowaliśmy się przez kolka miesięcy.  O świąteczny wygląd budynku zadbały pani Agnieszka Radkowska i Anastazja Wójcicka , o główny hol i wystrój sali gimnastycznej  - Bernadeta Kozik a na górnym holu nauczycielka Anna Dziewit  przygotowała wystawę  prac plastycznych „Moje Przedszkole", których autorami były dzieci i rodzice. Rodzinny konkurs plastyczny organizowany jest corocznie. Również Rodzice włączyli się w przygotowanie uroczystości poprzez przygotowanie strojów dla swoich pociech, a Pan Łukasz Cetnarski  ufundował jubileuszowy baner.


 

Z okazji tak ważnego święta w życiu „Małych Artystów” odbyła się uroczystość podczas, której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne, wokalne oraz plastyczne.

Wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor Alicja Gil.Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel oraz pracownicy tego wydziału: Pan Marek Łysiak i  Pani Monika Lach. Nie mogło zabraknąć naszych Rodziców, których reprezentowała Rada Rodziców: Magdalena Drabik, Małgorzata Jońca i Aldona Czech.

Dyrektor naszego przedszkola serdecznie powitała Panie Helenę Szczytyńską oraz Jadwigę Szkonter - Dziewit, które w latach poprzednich pełniły funkcję dyrektora w naszej placówce oraz byłych pracowników.

Bardzo serdecznie powitała wszystkie dzieci i pracowników przedszkola i zaprosiła na prezentację „Przedszkole Nr 2 – 50 lat minęło jak jeden dzień”, którą przygotowała  i przedstawiła Agnieszka Radkowska. Prezentacja w zakładce „Przedszkole w mediach”. Nasze przedszkolaki żywo reagowały na przedstawione tam zdjęcia a wśród obecnych pracowników przedszkola wywołałała ona  wzruszenie.Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały „Słoneczka” pod opieką nauczycielek Anastazji Wójcickiej, Agnieszki Radkowskiej oraz pomocy nauczyciela Natalii Myszki. 

Korowodem „Biedronek” rozpoczęły swój występ czterolatki, które przygotowała nauczycielka Agata Misiąg.


 

Roześmiane „Smerfy” wykonały wiązankę tańców a przygotowały je nauczycielki Agnieszka Zdyradowska i Bernadeta Kozik.

 


Najstarsze przedszkolaki „Pszczółki”, którymi opiekują się nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit, zaprezentowały wspaniały występ z chustami i szarfami.

 

 

Oklaskom i wiwatom nie było końca. Po nich były życzenia i gratulacje.

Jako pierwszy zabrał głos Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, którego córka jest naszą absolwentką i dziękował wszystkim dzieciom, pracownikom a w szczególny sposób pierwszej dyrektorce Pani Helenie Szczytyńskiej.  List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba przeczytał zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel a na ręce Pani dyrektor złożył Bon upominkowy w wysokości 1000 zł na zakup upominków . Były życzenia i podziękowania od pracowników Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury oraz naszych kochanych Rodziców. W imieniu byłych pracowników głos zabrały Panie nauczycielki Danuta Poznańska i Zuzanna Piwowar.


 

Na zakończenie uroczystości został wniesiono tort z racami, który upiekła nauczycielka Agnieszka Zbyradowska  i wszyscy odśpiewali tradycyjne Sto lat. To był moment ogromnego wzruszenia.  Tort pokroiły wszystkie Panie dyrektorki.

 

 

Pani dyrektor Alicja Gil podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości i zaprosiła gości i dzieci na pyszny tort.

Po obiedzie jak przystało na jubileusz były tańce i zabawy przy muzyce i torty, które upiekły i udekorowały Panie Renata Czechura – intendentka oraz Panie kucharki Kazimiera Lejko- szefowa kuchni i kucharki Maria Racławska i Marta Sasiela.

 


W piątkowy wieczór 24 listopada obecni pracownicy przedszkola oraz emeryci spotkali się by powspominać dawne chwile w Restauracji „Stary Browar” na imprezie integracyjnej.Zdjęcia podczas uroczystości  wykonały Pani Iwona Gesing  i Agata Misiąg.

Opracowała: Agata Misiąg

 
2017.11.21 - PODZIĘKOWANIE

 

Bardzo serdecznie dziękujemy
Firmie KREATOR MEDIA DESIGN GROUP
a zwłaszcza Panu Łukaszowi Cetnarskiemu
za wykonanie banera z okazji 50-lecia powstania naszej placówki.


 

 
2017.10.30 - Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

30 października 2017r. dzieci 5 i 6-letnie wraz ze swoimi nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Celem wycieczki było zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.


 

Podczas trwania wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się długim, szklanym rurkom, z których wydmuchują się kule różnej wielkości.

W muzeum przedszkolaki oglądały setki niepowtarzalnych ozdób choinkowych z całego świata w stylu amerykańskim, ale także wiktoriańskim, francuskimi norweskim. Jest też tajemniczy halloweenowy zakątek...


 

Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione.

W dalszym etapie wycieczki bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się zdobieniem kul gdzie powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem.


 

Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach, gdzie samodzielnie ozdabiały banieczkę, którą zabierały ze sobą do domu. Przedszkolaki zostały poruszone kolorystyką i różnorodnością kolorowych baniek. Po zwiedzeniu muzeum, które jest jednocześnie fabryką, każde z dzieci otrzymało bombkę choinkową z własnym imieniem.


Opracowała: Ewa Dryka

 
2017.10.24 - VI Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Po raz szósty 24 października 2017 roku  Przedszkole  Nr 13 zorganizowało konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było wzbogacanie  i przysposabianie przez dzieci wiadomości dotyczących osoby św. Jana Pawła II.

Do konkursu przystąpiło 15 przedszkoli. Każdy zawodnik miał do wykonania trzy zadania: odpowiedzieć na wylosowane pytania dotyczące życia Jana Pawła II, namalować herb papieski oraz odpowiedzieć na pytania wylosowanego i wysłuchanego opowiadania. Jury oceniła również wykonaną na konkurs pracę plastyczną, której tematem było ,,Idźmy naprzód z nadzieją".

Nasze przedszkole reprezentowała Laura Rolek z grupy sześciolatków, która z odwagą odpowiadała na pytania, pięknie zaprezentowała siebie, swoich rodziców, którzy pomogli jej w zdobyciu wiedzy o Papieżu oraz przedszkole. Po podsumowaniu zdobytych punktów zdobyła wyróżnienie. Laura otrzymała dyplom, książkę oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu.

Opracowała: Ewa Dryka

 
2017.10.12 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W czwartkowe przedpołudnie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej,

by wspólnie ze swoimi paniami, świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Spotkanie to rozpoczęło przygotowania do obchodów 50-lecia powstania naszej placówki.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Alicja Gil,

która powitała dzieci i wręczyła nagrody:

nauczycielce i pracownikom obsługi przedszkola.

 

 

Na scenie zadebiutowały najmłodsze przedszkolaki

i zaśpiewały piosenkę o cieplutkim słoneczku.

 


Czterolatki „Biedronki” zatańczyły „Psi taniec” i „Koci Taniec” do muzyki klasycznej i zaśpiewały piosenki dla pań i o paniach nauczycielkach.„Smerfy” pięciolatki zaprezentowały romantyczny walc z balonikami

i układ taneczny do utworu „Papaja” Urszuli Dudziak.


 

Najstarsze przedszkolaki - „Pszczółki” pięknie recytowały i śpiewały oraz wykonały „Jesienną opowieść” z szarfami i wstążkami.Na zakończenie, pani dyrektor, podziękowała dzieciom za piękne występy i nauczycielkom za wspaniałe przygotowanie programów artystycznych oraz poczęstowała wszystkich cukierkami, a pięciolatki wręczyły wykonane przez siebie laurki wszystkim pracownikom przedszkola.Dziękujemy wszystkim rodzicom za pamięć i miłe życzenia!

 

Opracowała Agata Misiąg


 
2017.09.26 - Spotkanie z policjantem w przedszkolu

26 września nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan

policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Opowiedział

dzieciom o swojej pracy, bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz

ograniczonym zaufaniu do obcych. Następnie dzieci zapoznały się

z wyposażeniem radiowozu który cieszył się największym

zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

 

Agnieszka Zbyradowska

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions