Kalendarz

1/2022
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2021/2022
2018.06.21 - "Pszczółki" - sześciolatki pożegnały przedszkole

21 czerwca grupa 6-latków uroczyście pożegnała się z  kolegami, swoimi paniami, personelem i przedszkolem. Przedstawiła ostatni wspólny program artystyczny na pożegnanie przedszkola, na który składały się wiersze, piosenki i tańce.

Na zakończenie spotkania nauczycielka Ewa Dryka złożyła dzieciom życzenia wszystkiego dobrego na nowej, nieznanej i interesującej szkolnej drodze.

Pani Dyrektor Alicja Gil podziękowała Rodzicom za współpracę i życzyła dzieciom bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole.

Pani Dyrektor i nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, podziękowania dla rodziców, upominki i słodycze. Nie obyło się również bez uścisków i obietnic odwiedzania przedszkola. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty, życzenia bezpiecznych i udanych wakacji.

„Za drzwiami przedszkola czekają na Was wakacje, a lato zaczyna słoneczne wariacje.Las za Wami tęskni, szykuje jagody, a pani w cukierni już nakłada lody. Słońce już włożyło ciemne okulary, nie wypuści deszczu zza nieba kotary. Za progiem przygoda czas wyruszyć w drogę. My – cudnych wakacji życzyć tylko możemy!”


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.20 - 6-latki na gali podsumowującej projekt ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg"

20 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w projekcie  edukacyjnym  ,,Z Laswiaczką przez Tarnobrzeg", w której uczestniczyło osiem tarnobrzeskich przedszkoli. Organizatorem projektu było Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa w Tarnobrzegu. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Rozbudzał zainteresowania najmłodszych pięknem, historią i kulturą rodzinnego miasta.

Nasze przedszkole również brało udział w tym projekcie to dwie najstarsze grupy 5 i 6 latki. W trakcie realizacji był prowadzony pamiętnik, w którym udokumentowane zostały wszystkie działania, które realizowaliśmy. 20 czerwca dzieci z grupy 6-latków wraz ze swoją panią uczestniczyła, jako delegacja na podsumowaniu projektu edukacyjnego.

Dzieci recytowały wiersz lasowiacki pt. ,,Do skowonka" Ferdynanda Kurasia, oglądały krótkie przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Za udział w projekcie dzieci i panie otrzymały dyplomy i podziękowania oraz drobne upominki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.04 - DZIEŃ DZIECKA - CZĘŚĆ II

W dniu 04.06.2018 r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję świętować Dzień Dziecka z Fitneską.Tego dnia wzięły udział w różnych konkursach oraz zabawach taneczno-muzycznych. Było malowanie buziek oraz puszczanie baniek mydlanych. Zabawa była przednia!


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.05.30 - Finał VII Konkursu Literacko-Plastycznego

Finał  VII Miejskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Przedszkole - drugi dom" w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu.

30 maja 2018 r. w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu odbył się finał VII Konkursu Literacko – Plastycznego dla tarnobrzeskich przedszkolaków.

Celem konkursu jest pokazanie zdolności literackich, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, uwrażliwianie na piękno słowa pisanego. Rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych w oparciu o tekst, a także tworzenie mocnych więzi z najbliższym środowiskiem lokalnym, jakim jest przedszkole

Na konkurs wpłynęło 12 prac z 10 placówek oświatowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Przy ocenie książeczek komisja konkursowa brała pod  uwagę  w równym stopniu następujące kryteria: walory literackie, walory artystyczne,  estetyczną jakość książeczki, innowacyjność pracy i zaangażowanie dzieci.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor  Alicja Gil, która powitała zebranych gości- małych autorów książeczek z ich nauczycielkami, dyrektorów tarnobrzeskich przedszkoli, Aldonę Czech – sekretarz Rady Rodziców Przedszkola Nr 2 oraz członków komisji konkursowej: Magdalenę Drabik – Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola Nr 2, Ewę Dryka, Bernadetę Kozik – koordynatorki konkursu  Literacko- Plastycznego.

Dla miłych gości dzieci sześcioletnie przygotowały przedstawienie pt. ,, Przedszkole – nasz drugi dom'' . Po występach przedszkolaków Pani Anna Pekar zastępca Miasta Tarnobrzega wraz z Panią Dyrektor Alicją Gil, Ewą Dryka i Bernadetą Kozik wręczyły laureatom nagrody i dyplomy.

I miejsce ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 5,  4- 5-latki

II miejsce ,, Przedszkole - drugi dom'' - Przedszkole Nr 8, ,,Motylki"

III miejsce ,, Przedszkole - drugi dom'' - Przedszkole Nr 18,  3-4 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole Jasia'' -  Przedszkole Nr 3,   3 -latki

wyróżnienie,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 4,   6 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 7,   5 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 9,   5 –latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 9,  Lenki Toporowskiej, Jasia Rachwała

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 13,   6 -latki Szymon Stępień

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 15,   5 –latki

Nasze przedszkole Nr 2,także wykonało książeczki za które otrzymają dyplomy za udział w konkursie są to:

,, Przedszkole - drugi dom''- grupa 3 -latki

,, Przedszkole - drugi dom'' - grupa  5 -latki

Na zakończenie spotkania  Pani Anna Pekar  przeczytała wszystkim zgromadzonym dzieciom nagrodzoną książeczkę pt. ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 5,  4- 5-latki.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.29 - II miejsce "Pszczółek" w sztafecie przedszkolaków

W dniu 29.04.2018 r. dzieci 6-letnie ,,Pszczółki" uczestniczyły w Sztafecie Przedszkolaków w XXXVIII Tarnobrzeskim Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. W sztafecie uczestniczyły dzieci z 11 tarnobrzeskich przedszkoli.                

Nasi zawodnicy zajęli II zaszczytne miejsce w biegu finałowym.

Naszych zawodników wspierali kibice, a najgłośniej rodzice i panie dopingujące dzieci do biegu. Mimo rywalizacji w biegu, wszyscy uczestnicy sztafety bardzo dobrze się bawili. Organizatorzy biegu i Klub Biegacza "Witar", przygotował upominki: słodycze oraz zabawki. Dzieci otrzymały medale, upominki,                  Puchar i pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w sztafecie.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.20 - Spotkanie z zespołem ,,Grębowianek"

W piątek 20 kwietnia 2018r.  odwiedziły dzieci w przedszkolu panie z zespołu ,,Grębowianki" z Grębowa w ramach projektu edukacyjnego ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Lasowiacy to jedna z najciekawszych grup na terenie Polski. Sami siebie nazwali Lesiokami, bo byli ludźmi lasu.

Grębowianki  przyjechały w strojach lasowiackich, przedstawiły z jakich elementów, kolorów składa się ich strój oraz jak dawniej wytwarzano ubiór z lnu. Strój lasowiacki  wyróżnia się osobliwością na tle innych regionów. Zwraca uwagę bogate zdobnictwo – czerwone i czarne wyszycia, misternie kładzione na białe koszule, fartuchy i spódnice lasowiackich kobiet. Strój kobiecy podkreślała lniana, wiązana nad czołem w charakterystyczny supeł chusta, a od święta sznur korali. Mężczyźni zwykle nosili lniane portki i koszule, także płótnianki.

Grębowianki śpiewały pieśni gwarą lasowiacką, które odnosiły się do różnych obrzędów. Były to: ,,Za siołą zieloną". ,,Posioł len tatuleńko", ,,Polka z Kosturemy", ,,O pastuszku", ,,O koniku". Opowiedziały ,,Legendę Lasowiacką na Piotra i Pawła węże wychodzą". Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości, a na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.18 – KLOCKI KONSTRUKCYJNE DLA „BIEDRONEK”

Sala zabaw czterolatków wzbogaciła się o nowe fantastyczne klocki konstrukcyjne „WAFLE” (290 elementów).

Zakup został dokonany ze składek na Radę Rodziców.

Klocki są bardzo estetycznie wykonane, łatwo się ze sobą łączą i nie sprawiają problemu przedszkolakom.  Do klocków dołączone są instrukcje, dzięki którym „Biedronki” będą mogły zbudować np. auto, robota czy domek.

Jednakże czterolatki mogą konstruować mnóstwo innych budowli zgodnie ze swoją wyobraźnią. Dzięki temu rozwijać będą zmysł przestrzenny, zgodne współdziałanie oraz zdolności manualne.

Dziękujemy Rodzicom!!!

 


Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.04.11 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Woda źródłem życia”

W dniu 11 kwietnia w naszym Przedszkolu  odbyło się  uroczyste rozstrzygniecie  konkursu plastycznego pt „ Woda źródłem życia” adresowanego do dzieci z naszego przedszkola. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Na konkurs wpłynęło 9 prac plastycznych z 4 grup przedszkolnych wykonane przez dzieci różnorodnymi technikami.  Wszystkie dzieci otrzymały dyplom i upominki.
A oto laureaci naszego konkursu:

1 miejsce  – Julia Sowińska

2 miejsce  - Emilia Władek

3 miejsce – Otylia Witczak

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.03.16 - ,,Pszczółki' otrzymują wyróżnienie w konkursie plastycznym

Dzieci z grupy 6-latków wykonały prace plastyczne na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tarnobrzegu.

Tematem konkursu była ,,Ilustracja do mojej ulubionej kołysanki". Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości, wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci inspirowanej muzyką i znanymi kołysankami. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Laura Jońca. W konkursie wzięły udział dzieci: Laura J., Julka W., Emilka D., Maciuś W., Dominik G. Przed rozstrzygnięciem konkursu dzieci 5 i 6-letnie obejrzały teatrzyk pt. ,,Baśniowy ambaras" w wykonaniu uczniów z klasy drugiej. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe.


Opracowała: Ewa Dryka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions