10/2017

Nasze prace PDF Drukuj Email

____W ramach zajęć przedszkolnych, wynikających z ustalonego programu Dzieci tworzą wiele prac plastycznych, które zdobią przedszkolna galerię, jak również biorą udział w licznych konkursach o zasięgu regionalnym.

____Przedszkole od kilku lat organizuje również konkurs plastyczny, w którym Dzieci wraz z Rodzicami tworzą pracę plastyczną w dowolnej technice. Tematyka tych prac jest zawsze związana z przedszkolem, miastem w którym dzieci mieszkają lub rodziną. Celem tego konkursu jest większa integracja rodziny oraz rozwój umiejętności pracy w grupie.

____Najważniejsze techniki stosowane przez Dzieci to: malarstwo akwarelowe i pastelowe, rysunek, wyklejanki oraz rzeźbienie w plastelinie i modelinie.

____Ale nie tylko zajęcia plastyczne dominują rozwój artystyczny naszych Dzieci. Przedszkole organizuje zajęcia muzyczne (warsztaty taneczne) oraz stały aktywny udział w przeglądach wokalno - tanecznych (coroczne przeglądy przedszkoli pn. "Wielka scena - mali Artyści"). Również na tych polach - Przedszkolaki z "Dwójki" odnoszą niemałe sukcesy!