12/2017

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Najczęstsze pytania

1. Jaka jest aktualna odpłatność za pobyt dziecka w przedszkolu?

____Rodzic wnosi miesięczną opłatę za nauczanie, wychowanie i opiekę w Przedszkolu za czas niezbędny na realizację zajęć wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, według stawki w wysokości 1 zł za każdą godzinę świadczenia. Opłatę nalicza się za każdą rozpoczętą godzinę korzystania ze świadczeń.

____Wysokość dziennej stawki za wyżywienie wynosi aktualnie 5,00 zł (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek).

_

2. Czy kilkudniowa nieobecność dziecka wymaga zgłoszenia i przedłużenia zaświadczenia od lekarza?

____Rodzic, zobowiązany jest do: niezwłocznego informowania telefonicznie 822 37 18 lub osobiście (najpóźniej do godz. 8.30 w dniu nieobecności) o nieobecności dziecka w danym dniu w przedszkolu oraz przyprowadzanie do przedszkola wyłącznie dziecka zdrowego a także natychmiastowego zawiadomienia Przedszkola w przypadku wystąpienia u dziecka choroby zakaźnej lub innej mogącej przenieść się na inne dzieci korzystające z usług przedszkola.

____Nie ma obowiązku przedstawiania zaświadczenia od lekarza rodzinnego o aktualnym stanie zdrowia dziecka.

____

3. Jak należy ubrać dziecko do przedszkola?

____Ze względu na podejmowane przez dzieci czynności samoobsługowe (jedzeni , toaleta, ubieranie i rozbieranie się) prosimy o ubieranie dzieci w wygodny strój (spodenki lub dresy na gumkę, buty zapinane na rzepy, nie ciasne bluzki lub koszule).

____Prosimy również o pozostawienie w worku w szatni zapasowych majtek, rajstop, koszulek, bluzeczek, spodni.

____

4. Czy przedszkole organizuje dla dzieci  wycieczek, a jeśli tak to na jakich zasadach?

____Przedszkole Nr 2 od kilku lat organizuje jednodniowe wycieczki krajoznawcze, połączone z zabawą dla najstarszych grup przedszkolnych    (tj. 5- i 6-latków). Wycieczki te organizowane są do ciekawych turystycznie i rozrywkowo miejsc oddalonych nie więcej niż do 80 km od Tarnobrzega.

____Udział w wycieczce jest odpłatny. Wysokość opłaty jest ustalana każdorazowo zależnie od kosztów danego wyjazdu. Dzieci są objęte ubezpieczeniem NW. Opiekę nad dziećmi sprawują nauczycielki, a w wyjątkowych sytuacjach o pomoc (udział w wycieczce) są proszeni Rodzice.

____Na wycieczkę dzieci zabierają napoje niegazowane: najlepiej wodę i posiłki, w tym słodkie/słone przekąski. Prosimy  nie dawać dzieciom pieniędzy. Wszelkich opłat za udział w imprezach podczas wycieczki (opłaty, bilety wstępu, pamiątki) dokonują nauczycielki opiekujące się dziećmi na wycieczce.

____W ostatnich latach od byliśmy wycieczki do Bałtowa, Baranowa Sandomierskiego, Kurozwęk, Pacanowa,  Nowej Dęby, Sandomierza, do  Grodu Słowiańskiego w Stobierne oraz Mokrzyszowa – dzielnicy naszego miasta do Gospodarstwa Agroturystycznego.