Kalendarz

1/2022
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

 
2021.12.17 - Maluszki w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres w roku. Jest to czas pełen radości i wzruszeń, poprzedzony wieloma przygotowaniami, w które z radością włączają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Świąteczna atmosfera oczekiwania zapanowała nie tylko w domach, ale i w przedszkolu. Dzieci 3-letnie ze swoimi paniami ubrały choinkę, urządziły kącik bożonarodzeniowy oraz udekorowały świątecznie salę. Najmłodsze przedszkolaki przygotowały i przedstawiły program świąteczny dla swoich rodziców, który został umieszczony na Facebooku Przedszkola. Zaprezentowały w nim wiersze, piosenki o tematyce bożonarodzeniowej, nie zabrakło także świątecznych tańców. Pani Dyrektor Alicja Gil złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane kartki  z życzeniami. W czwartek 17 grudnia w przedszkolu odbyła się wigilia. Śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Dzieciom bardzo smakował barszczyk, pierożki, pierniczki i słodka choinka. Takie uroczystości utrwalają najmłodszym znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.12.06 - Spotkanie z Mikołajem

W poniedziałek  6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu udało mu się dotrzeć przedszkola. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Mikołaj wręczył każdemu dziecku upominek. Przyniósł również duży worek prezentów przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok!

Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.11.25 - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,SŁONECZKA"

Dzień Pluszowego Misia

Wiedzą dzieci nie od dzisiaj,

święto jest każdego misia.

Misia przecież każdy zna,

każdy misia w domu ma.

To przyjaciel,  przytulanka,

od wieczora, aż do ranka.

On ukoi nasze smutki,

miś ogromny i malutki.

Będziemy misia szanować,

bawić się nim, opiekować.

Miś pluszowy dziś króluje,

czy dobrze się wśród nas czuje?

W czwartek 25.11.2021 r. w całym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu bohaterami byli nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej misiowej zabawy, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki przyniesione do przedszkola przez zaprzyjaźnioną bibliotekarkę Panią Beatę Mazur. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", „Stary niedźwiedź”.  Brały udział w różnych zabawach ruchowych, zgadywankach, układały puzzle z misiami, wykonywały prace plastyczne, pozował do zdjęć w zmisiowanej fotobudce.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.11.24 - Pasowanie na Przedszkolaka

My jesteśmy „Słoneczkami”

chcemy zawsze być zuchami.

Ciągle głośno się śmiejemy

i obiadki grzecznie jemy.

 

24 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla Słoneczek. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka czarodziejską kredką przez Panią Dyrektor Alicję Gil.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom Pasowania oraz słodki upominek od Pani Dyrektor. Niestety rodzice nie mogli uczestniczyć w przedszkolu na pasowaniu, ale również przygotowali dla dzieci upominki. Fotorelacje i filmiki z uroczystości można obejrzeć na Facebooku przedszkola.  Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.11.10 - „Słoneczka” i „Biedronki” świętują rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Z tej okazji gościliśmy w przedszkolu P. Beatę Mazur, która w ramach realizacji modułu Czytamy z Małym Misiem przyniosła do przedszkola i głośno czytała książeczkę ,,Jaki znak twój?”- wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości. Maluszki i czterolatki rozmawiały  na temat symboli narodowych: flagi, godła i mapy Polski. Nabywały świadomości narodowej: mówimy po polsku, jesteśmy Polakami, nasz kraj to Rzeczpospolita Polska.

Następnie dzieci z całego przedszkola wspólnie zaśpiewały hymn Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „SZKOŁA DO HYMNU”.


Opracowała: Ewa Dryka 
2021.11.05 - Spotkanie grupy ,,Słoneczek" z Policjantami

W piątkowe południe do naszego przedszkola, zawitali aspiranci Stanisław Ciba i Jacek Trzeciak z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu. Nasze przedszkole od wielu lat współpracuje z miejską policją - realizujemy program profilaktyki bezpieczeństwa „Bezpieczny przedszkolak”. Panowie przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Duże zainteresowanie dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz kajdanki. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.10.27 - Jesienne Święto Przedszkola – Bal u Pani Dyni

Dynie małe, dynie duże, dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie.

 

27 października "Słoneczka" od samego rana bawiły się na balu u Pani Dyni w pięknych dyniowych strojach. Dzieci uczestniczyły w dekorowaniu sali  i przygotowaniu dyniowego kącika. Było dużo zabaw tanecznych przy muzyce, gier i konkursów sportowych z dynią w roli głównej. Dzieci wykonały pracę plastyczną ”Dynia”. Zabawa była okazją do integracji, czerpania radości ze wspólnych zabaw oraz zgodnego współdziałania w grupie.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2021.10.25 - Dzień Kundelka w grupie ,,Słoneczka"

Warczy, skomli, gryzie kijek,

Biega, skacze, czasem wyje

Chociaż piszczy, chociaż szczeka,

Przyjacielem jest człowieka

A Ty już na pewno wiesz,

Ze zwierzęciem tym jest?....Pies

 

Maluszki świętowały Dzień Kundelka od samego rana. Pani Ewa witała przedszkolaków przebranych za pieski i malowała dzieciom noski i wąsiki. Przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych piesków w książkach, czasopismach. Wysłuchały bajki pt. ,,Smutasek". Poznały obowiązki, jakie spoczywają na właścicielu czworonogów. Dowiedziały się w jakich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność podczas kontaktów z psami. Nauczyły się robić ,,żółwika" , czyli pozycji bezpiecznej w razie spotkania złego psa. Bawiły się przy piosenkach „ Popatrzcie na jamniczka”, ,,Kundel Bury".

Odwiedziła nas także Pani weterynarz Joanna Skulska- Sech i jej pieskiem Tobi, który bardzo podobał się dzieciom. Trzylatki z ochotą opowiadały, jak opiekują się w domu, swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla ich pociech i włączenie się do zbiórki karmy dla Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia ,, Chrońmy zwierzęta”.


Opracowała: Ewa Dryka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions