1/2022

Opracowała: Anna Dziewit

2021.12.08 - Zimowe zabawy 6-latków

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2021.12.08 - Akcja charytatywna „I ty możesz zostać Św Mikołajem”

W naszym Przedszkolu właśnie zakończyła się akcja charytatywna. Zbieraliśmy  dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Bardzo dziękuję  w imieniu swoim i podopiecznych z  Domu Dziecka za pomoc w zbiórce dzieciom i ich rodzicom z grup 3-latków, 4-latków, 5-latów i  6-latków. Przekazanie darów odbyło się 08.12.2021r.  Pamiętajmy „dobro powraca”. Koordynatorem tej akcji była Pani Agnieszka Zbyradowska.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2021.12.06 - Wizyta Św. Mikołaja w grupie „Żabek”

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola.

Od samego rana panowało radość i poruszenie. 6 latki  z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.

Tak długo oczekiwany gość przybył do naszej grupy  w towarzystwie pomocnika - elfa. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Mikołaj bardzo dziękował za piosenkę. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

2021.11.30 - W KRAINIE POJĘĆ MATEMATYCZNYCH U ŻABEK

30 Listopada Żabki poznały kolejną cyfrę. A była to cyfra „7”. Przy zabawach z ta cyferką dzieci utrwalały znane im cyfry, a także układały proste działania matematyczne (    =  ).

Poradziły sobie super!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2021.11.25 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE „ŻABEK”

W dniu 25 listopada 6 latki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Dzieci na podstawie prezentacji multimedialnej poznały „Historię Powstania Pluszowego Misia” dzięki wykorzystaniu na zajęciach monitora interaktywnego. Odbyła się gimnastyka buzi i języka z Misiem, a także doskonaliły orientację w przestrzeni w zabawie z misiem. Oliwka i Kacperek wygrali konkurs na największego misia. Dzieci kodowały z Małym Misiem oraz grały w karty szukając pary wesołych misiów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2021.11.08 - Śniadanie daje moc- dzień zdrowego śniadania w grupie Żabek

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci  przygotowały pyszne i zdrowe kanapeczki , poznały zasady zdrowego odżywiania, omówiliśmy sposób przygotowywania posiłków, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Ponadto dzieci  obejrzały prezentacje multimedialne promujące zdrowe odżywianie. Przeprowadzone zajęcie edukacyjne ma zaszczepić w dzieciach nawyk codziennego spożywania zdrowych, smacznych i wartościowych śniadań.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2021.10.25 - Dzień Kundelka i wizyta Pani weterynarz w Grupie „Żabek”

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.
W tym dniu  nasze przedszkole odwiedziła Pani Jaonna Skulska-Sech (weterynarz) ze swoim pupilem Tobi.

Nasza grupa od 18 do 25 października  brała  udział w zbiórce karmy  dla zwierząt ze schroniska Tarnobrzeskie Stowarzyszenie  „Chrońmy zwierzęta”. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>