3/2021

„Z Nowym Rokiem szedł karnawał,

przebieraniem się zabawiał.

W instrumenty ubrał drzewa,

wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,

są Indianie z piratami

i serpentyn widać zwoje,

są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,

przyszli także Bolek z Lolkiem,

sznur korali ma Cyganka,

w stroju z frędzli jest Indianka.

I balony lecą w górę,

ktoś czerwony ma kapturek,

jest karnawał, dzieci tańczą,

gra orkiestra przebierańcom!” (Tarczyńska Alicja)

Bal karnawałowy trwał od samego rana. Każda z grup bawiła się w swojej sali. Były tańce, zabawy i konkursy, które poprowadziły nauczycielki poszczególnych grup.

Opracowała: Agata Misiąg

2020.12.23 - Boże Narodzenie
„​Wigilijny wieczór” E. Waśniowska
Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Opracowała: Anna Dziewit

2020.12.04 - Mikołajki

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.To wyjątkowe święto w przedszkolu, które uwielbiają wszystkie maluchy.

Nareszcie nadszedł ten wspaniały dzień. Jednak był on troszkę inny niż co roku. 4 grudnia maluchy pięknie wystrojone w czerwone czapeczki wyczekiwały Świętego Mikołaja. Ku uciesze dzieci pojawił się na placu przedszkolnym i wszystkim pomachał. Niestety nie udało się z nim spotkać w sali, mimo wszystko przedszkolaki nie były zawiedzione, ponieważ Mikołaj zostawił ogromny worek z prezentami, oraz specjalny list skierowany do dzieci.

Opracowała: Marta Mazur

2020.10.28 - JESIENNE ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA – „DYNIOWY BAL”

Co roku, jesienią Przedszkole „Małego Artysty” świętuje swoje powstanie.

W tym roku obchodzimy 53 urodziny naszej placówki. Dzieci z wszystkich grup pięknie udekorowały swoje sale na zabawę, a także przyszły odświętnie ubrane.

Było dużo zabaw tanecznych przy muzyce, gier i konkursów sportowych z dynią w roli głównej. Wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły podczas urodzin swojego przedszkola. To był bardzo radosny dzień.

2020.09.21 - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki  z wszystkich grup świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia, dzieci uczestniczyły w zabawach i  konkursach. Przedszkolaki tańczyły z balonami i obręczami, przechodziły przez tunel, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość i  śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie dzieci.