6/2021

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2020/2021
2021.03.19 - "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już  od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.

W dniach 16, 17, 18 marca w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia z programu edukacyjnego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został przygotowany w porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Podczas zajęć z wykorzystaniem dedykowanej dzieciom publikacji oraz filmu animowanego czterolatki dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. „Motylki” skosztowały również ekologicznych chrupek bananowych oraz samodzielnie przygotowały przekąskę z wafla i dżemu truskawkowego. Dzieci poznały również znaczek „Eko” jaki znajduje się na opakowaniach ww. produktów.

Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały przygotowaną dla nich publikację.

Z tego wniosek jest logiczny, że „Motylki”  wybierają produkt EKOLOGICZNY!

Opracowała: Bernadeta Kozik

2021.01.20 - BAL KARNAWAŁOWY

„Z Nowym Rokiem szedł karnawał,

przebieraniem się zabawiał.

W instrumenty ubrał drzewa,

wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,

są Indianie z piratami

i serpentyn widać zwoje,

są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,

przyszli także Bolek z Lolkiem,

sznur korali ma Cyganka,

w stroju z frędzli jest Indianka.

I balony lecą w górę,

ktoś czerwony ma kapturek,

jest karnawał, dzieci tańczą,

gra orkiestra przebierańcom!” (Tarczyńska Alicja)

Bal karnawałowy trwał od samego rana. Każda z grup bawiła się w swojej sali. Były tańce, zabawy i konkursy, które poprowadziły nauczycielki poszczególnych grup.

Opracowała: Agata Misiąg

2020.12.23 - Boże Narodzenie
„​Wigilijny wieczór” E. Waśniowska
Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Opracowała: Anna Dziewit

2020.12.04 - Mikołajki

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.To wyjątkowe święto w przedszkolu, które uwielbiają wszystkie maluchy.

Nareszcie nadszedł ten wspaniały dzień. Jednak był on troszkę inny niż co roku. 4 grudnia maluchy pięknie wystrojone w czerwone czapeczki wyczekiwały Świętego Mikołaja. Ku uciesze dzieci pojawił się na placu przedszkolnym i wszystkim pomachał. Niestety nie udało się z nim spotkać w sali, mimo wszystko przedszkolaki nie były zawiedzione, ponieważ Mikołaj zostawił ogromny worek z prezentami, oraz specjalny list skierowany do dzieci.

Opracowała: Marta Mazur

2020.10.28 - JESIENNE ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA – „DYNIOWY BAL”

Co roku, jesienią Przedszkole „Małego Artysty” świętuje swoje powstanie.

W tym roku obchodzimy 53 urodziny naszej placówki. Dzieci z wszystkich grup pięknie udekorowały swoje sale na zabawę, a także przyszły odświętnie ubrane.

Było dużo zabaw tanecznych przy muzyce, gier i konkursów sportowych z dynią w roli głównej. Wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły podczas urodzin swojego przedszkola. To był bardzo radosny dzień.

2020.09.21 - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki  z wszystkich grup świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia, dzieci uczestniczyły w zabawach i  konkursach. Przedszkolaki tańczyły z balonami i obręczami, przechodziły przez tunel, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość i  śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie dzieci.