9/2021

2021.05.12 - Piknik majowy u 5-latków

2021.05.04 - Międzynarodowy Dzień Strażaka
W dniu dzisiejszym 5-latki zgromadziły mnóstwo książeczek oraz eksponatów związanych z praca strażaka.
Wiedzą, na czym ona polega oraz przypomniały sobie numery alarmowe do różnych instytucji, tj policji, straży oraz karetki pogotowia.
Wiedzą, w jaki sposób reagować kiedy zauważą pożar lub osoby potrzebujące pomocy.

2021.04.22 - Dzień Ziemi w 5-latkach

W dniu dzisiejszym dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się ekologia, co to jest segregacja śmieci oraz recykling. Wiedza, co jest zagrożeniem dla naszej Ziemi oraz w jaki sposób dbać o nią. Dzięki przyniesionym książeczka mamy Kącik Ekologiczny, a od tygodnia czarujemy deszcz, No i w końcu się udało. Dziękuję wszystkim rodzicom przedszkolaków za to, że dzieci zawsze są przygotowane do zajęć. To bardzo ułatwia zorganizowanie naprawdę fajnych zajęć. 5-latki posiadają ogromną wiedzę ekologiczną, aż pozytywnie zaskoczyły dziś wszystkie panie. To był fajny dzień.

2021.03.08 - 5-łatki składają życzenia z okazji Dnia Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz się w roku zdarza,

gdy 8 Marca z gwarem wiosny

wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,

więc śpieszą chłopcy i panowie

z bukietem życzeń w barwach kwiatów –

Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

2021.02.26 - 5-latki „na tropie" dinozaurów

„Ogon, tułów, szyja, głowa

Postać prawie jest gotowa.

Jeszcze tylko cztery nogi i wychodzi potwór srogi.

Taki duży wśród zarośli...

Pewnie byśmy za nim poszli.

Lecz to było wieki temu

Teraz już go nie znajdziemy.

A dlaczego?

Bo wymarły.

Mam na myśli- dinozaury”.

W tym tygodniu dzieci przygotowywały się do Dnia Dinozaura. Zgromadziły mnóstwo figurek oraz książek. Dowiedziały się kim jest paleontolog i na czym polega jego praca. Najciekawszym jednak dla przedszkolaków zadaniem było odkopanie szczątek dinozaura oraz pomoc przy wykonaniu gazetowej dekoracji. Dopełnieniem całości były papierowe jaja dinozaura. Cały tydzień był bardzo pracowity.

2021.02.25 - 5-latki świętują Międzynarodowy Dzień Tosta

Tost to wspaniała potrawa, którą można przygotować w zaledwie kilka minut i to na wiele różnych sposobów... na słono, na słodko, jak tylko chcecie... 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta!

2021.02.18 - 5-latki świętują Dzień Kota

„ Taki jest kot,

Takie ma oczy.

Takie ma wąsy,

Taki ma nos.

Pazurkami drapie i myszy łapie

Wchodzi na płot

I nazywa się kot...”.

2021.02.12 - Walentynki w 5-latkach, czyli o tym, które emocje są najważniejsze

W Polsce Walentynki obchodzone są od niedawna, bo dopiero od końca XX wieku. Na dzisiejszych zajęciach dzieci miały okazje powiedzieć, za co się lubimy. Przedszkolaki „odkodowały” ukryte serce oraz dowiedziały się, jak słowo „kocham „brzmi w różnych językach. Znają symbole związane z Walentynkami.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>