Kalendarz

7/2021
M T W T F S S
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
 


Designed by:

2020.10.28 - JESIENNE ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA – „DYNIOWY BAL”


Co roku , jesienią Przedszkole „Małego Artysty” świętuje swoje powstanie . W tym roku obchodzimy 53  urodziny naszej placówki. W grupie maluszków przygotowaliśmy się od początku tygodnia. Dzieci wykonały pracę plastyczną ”Dynia”, uczestniczyły w dekorowaniu sali zabaw . Opowiadały o swoich strojach na bal.

W środę pojawiły się dzieci w dyniowych przebraniach.  Zabawę rozpoczęło dyniowe czarowanie i zabawa „Rośnij dynio”. Były zabawy rozwijające spostrzegawczość: ”Dyniowe puzzle” i  zmysły przedszkolaków: węch, smak i dotyk z wykorzystaniem „Zaczarowanej dyni”. Zabawy ruchowe: „Toczenie dyni” oraz „Podawanie dyni”. Zabawy z chustą animacyjną: „ Podrzucanie dyni - „ pomarańczowych balonów” i zabawa taneczna „Taniec z dynią”( w porach z balonem na brzuchu). Wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły podczas urodzin swojego przedszkola. Zabawa była okazją do integracji dzieci,   utrwalenia nazwy grupy i przedszkola.

W czwartek maluszki pomagały w pieczeniu dyniowego ciasta.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.10.21 - MIŚ TULIŚ W ŚWIECIE EMOCJI U „BIEDRONEK”

Maluszki rozpoczęły realizację II modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”, który będzie trwał do maja 2021 roku.

Głównym celem modułu „Mały Miś w świecie emocji” jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

Nauczycielka Agata Misiąg  w ramach projektu stworzy z przedszkolakami, wspólnie bazę zabaw i ćwiczeń służących do pracy z emocjami. Zabawy będą  przeprowadzone w formie  5 spotkań w trakcie roku szkolnego.

„Biedronki” razem z misiem Tulisiem poprzez opowiadania i wiersze poznawać będą emocje: radość, złość, smutek, strach, nieśmiałość. W kuferku emocji będą umieszczać przedmioty, które pomogą maluszkom się zrelaksować, w smutku pocieszyć lub wyładować złość.

W środowe przedpołudnie maluszki dowiedziały się , że wszystkie emocje są ważne,  rozpoznawały i wyrażały mimiką swojej twarzy różne emocje, z nauczycielką przygotowały kuferek emocji.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.10.16 - „BIEDRONKI” BIORĄ UDZIAŁ W ŚWIATOWYM DNIU MYCIA RĄK


„I od święta, i na co dzień

obmyj ręce w ciepłej wodzie.

W rączce masz dołeczek mały,

na mydełko doskonały!

Kiedy spadnie tam kropelka,

rączki złóż – i jest muszelka.

Teraz rączki swe pocieraj,

cały brudek z dłoni ścieraj…”

Maluszki rozpoczęły realizacje modułu III „DBAMY O ZDROWIE Z MAŁYM MISIEM TULISIEM” obchodami Światowego Dnia Mycia Rąk. Odbyła się rozmowa „ Czy mam czyste ręce?”. Przedszkolaki wykonały doświadczenie „Dlaczego warto myć ręce?”. Pani Agata z Misiem Tulisiem pokazała jak poprawnie myć dłonie by „wygonić” z nich wirusy i bakterie. Każdy przedszkolak pod okiem Tulisia umył ręce w łazience.

Podczas zabawy w „mycie rąk” podjęłam działania wychowawcze w grupie trzylatków takie jak: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – postawy prozdrowotne  i wartość zdrowia.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.10.10 - Dzień Jabłka

9 i 10 października  obchodziliśmy w grupie 3 latków „Dzień Jabłka”. Tego dnia w sali zrobiło się czerwono i zielono za sprawą naszych przedszkolaków, którzy przyszli ubrani w kolorach jabłuszek. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych. Obserwowały uważnie jak powstaje masa solna, następnie z niej formowały kształt jabłka. Poznały urządzenie elektryczne „sokowirówka”. Obserwowały jak powstaje sok . Na zakończenie odbyła się degustacja soku owocowo-warzywnego.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

 
2020.10.02 - ZASADY ZGODNEJ ZABAWY U „BIEDRONEK”

Miś Tuliś  od kilku dni przyglądał się zabawom maluszków i zauważył, że nie wszystkie dzieci bawią się zgodnie i bezpiecznie w sali, nie używają „czarodziejskich słów”: proszę przepraszam, dziękuję. Po rozmowie z nauczycielka Agatą, postanowił zapoznać maluszki z zasadami zgodnej zabawy.

Dzieci wysłuchały opowiadania A. Konefał „ Przedszkolne zasady”. Potem każdy maluszek podpisał Koleżeńskie zasady maluszków - „Biedronek”. Zasady te zostały przedstawione Rodzicom. Regulują one wzajemne stosunki, ustalają prawa i obowiązki, pozwalają na ujednolicenie oddziaływań wychowawczych.

W taki to sposób maluszki rozpoczęły realizację przedszkolnego Programu Wychowawczego „Dziecko w grupie”, którego autorkami są Alicja Gil, Agata  Misiąg, Dorota  Surowaniec oraz Anastazja  Wójcicka.

Celem  głównym  programu  jest :rozwój osobowości dziecka oraz jego zdolności społecznego przystosowania się poprzez trenowanie ważnych umiejętności życiowych.

Cele  szczegółowe: dziecko :

  • umie opanowywać agresję i wściekłość, a także radzić sobie z nimi,
  • potrafi budować poczucie własnej wartości,
  • lepiej rozumie siebie samego i innych ludzi,
  • potrafi budować wzajemne zaufanie,
  • rozumie wartości uniwersalne : dobro, przyjaźń, miłość,
  • potrafi ocenić swoje zachowanie i zachowanie innych,
  • umie pokojowo rozwiązywać konflikty,
  • dochodzi do satysfakcjonujących wszystkich kompromisów : dziecko,  rodzic, nauczyciel.

Program wychowawczy „Dziecko w grupie”, będzie realizowany od maluszków do starszaków.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.09.30 - DZIEŃ CHŁOPAKA U „BIEDRONEK”


W środę 30 września 2020 roku najważniejszymi osobami w przedszkolu byli chłopcy.

To dla nich a mamy ich aż jedenastu, były: życzenia, Sto Lat, medal „Super chłopaka”, balony i  tańce.

Nasi Rodzice przygotowali upominki dla Biedronek.

Dziękujemy!!!

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.09.18 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U „BIEDRONEK”


„Każdy przedszkolak dobrze wie

Że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

W piątek 18 września 2020 roku w grupie „Biedronki” świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dla naszych Maluszków była to pierwsza uroczystość, w jakiej wzięły udział.

Przez cały dzień trwała wesoła zabawa: były tańce, zabawy z balonikami i chustą animacyjna KLANZA oraz gry i zabawy ruchowe.

Każdy dzielny przedszkolak „otrzymał” kolorowy balonik z napisem Jestem Przedszkolakiem.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.09.15 - DZIEŃ MARCHEWKI U „BIEDRONEK”

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta…”


Maluszki już wiedzą jak w przedszkolu obchodzi się urodzinki. Zaśpiewały pani Marchewce „Sto lat” i złożyły życzenia: żeby zawsze była świeża,  chrupiąca i słodka jak cukierek. Solenizantka poczęstowała „Biedronki” pyszną marchewką. Podczas przyjęcia urodzinowego pani Marchewka przygotowała dla swoich gości niespodzianki: zagadki, gry matematyczne, sprawnościowe i taneczne. Wszystkie przedszkolaki, razem z panią Marchewką, grały na instrumentach perkusyjnych.

Podczas zabaw trzylatki rozwijały kompetencje kluczowe:

− w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,

− matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,

− w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej,

− osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się.


Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions