6/2021

2021.05.14 - DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Niezapominajki w grupie „Biedronek” miał na celu ocalenie od zapomnienia: ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Zachęcał do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich: mamie i tacie, do dostrzeżenia osób wyjątkowych o dobrym sercu, jakimi są Rodzice. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o polskiej przyrodzie i o potrzebie jej chronienia.

2021.05.10-14 – Mały Miś i supertajny projekt u Biedronek

Maluszki przystąpiły do wykonania zadań z szóstego, ostatniego modułu „Mały Miś i supertajny projekt”  z realizowanego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”.

W trakcie zabaw z dziećmi nauczycielka A. Misiąg  zrealizowała kierunki polityki MEN: rozwijanie  kierunkowych zdolności dzieci, kształtowanie postawy bezinteresownej pomocy, troski o najbliższych, wzmacnianie roli autorytetu w życiu dzieci.

„Biedronki”  poszukiwały w swoim otoczeniu super bohaterów. Uczestniczyły w zabawie plastycznej: „Dłoń super bohatera” podczas, której dzieci opowiadały o swoich super mocach. Wyczarowały niespodziankę dla super bohatera - kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka. Obdarowanie wykonanymi kartkami super bohaterów. A kto jest super bohaterem dla trzylatka? Oczywiście Mama i Tata.

Moduł zakończył się Dniem Niezapominajki.

2021.04.04 - DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI U BIEDRONEK

2 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki dla Dzieci.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Maluszki, w nadesłanych relacjach, podzieliły się z kolegami i koleżankami swoją ulubioną książką, pokazały bajkowe księgozbiory i jak spędzają czas z rodzicami, na czytaniu bajek.

Miś Tuliś jest zachwycony tym, że w waszych domach jest tyle książek i że je czytacie.

2021.04.02 - PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY U BIEDRONEK

Podczas zdalnych zabaw w domu trzylatki, rozwijały kompetencje kluczowe: emocjonalne, społeczne i uczenia się, matematyczne,  rozumienia i tworzenia informacji, obywatelskie, świadomości i ekspresji kulturalnej oraz przedsiębiorczości. Korzystały ze słonecznej pogody i bawiły się na placu zabaw.

Co robiły?

Maluszki przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych!

Dziękuję Rodzicom za nadesłane relacje zdjęciowe.

2021.03.19 - POWITANIE WIOSNY

Kiedy wiosna przyjdzie do nas
roześmiana i zielona.
Razem z wiosną wszystkie dzieci
zaśpiewają tak:

Zielona trawa, zielony mech,
zielona żaba rechu, rechu, rech.
Zielona trawa, zielony mech,
zielona żaba rechu, rechu, rech.

Przez cały tydzień maluszki przygotowywały się do tego dnia – Powitania wiosny.  Dziewczynki „Ubrał” Marzankę – zimowa pannę. Malowały żabki, kolorowały czerwone nogi bociana, malowały marcowe słońce.

W piątkowe przedpołudnie przedszkolaki zjawiły się w zielonych ubraniach by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W zielonym korowodzie z piosenką na ustach „Kiedy wiosna przyjdzie do nas….” maluszki rozpoczęły wiosenny bal. Na początku pożegnały Marzannę, która nie chciała wyjść  z naszej sali. Potem nad stawem pojawiło się stado bocianów, małe żabki wskoczyły do wody. Jednak Bociany nie miały chrapki na Żabki, chciały je tylko zaprosić do pierwszego wiosennego tańca. „Biedronki” nad stawem liczyły pierwsze motyle, krokusy i żabki. Zielonym gaikiem powitały wiosnę. Zabawa „Masz zielone, znajdź  zielone” zakończyła nasz bal. Oczywiście maluszki wybrały się na poszukiwanie wiosny w naszym ogrodzie.

2021.03.12 - ZABAWA W TEATR U BIEDRONEK

"Teatr to jest widownia i scena.

Niby nic magicznego w tym nie ma,

aż do chwili, gdy nagle na scenie

dziwne zacznie się przedstawienie.

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,

czarodziejskie jest to, na co patrzę.

Gdy się tylko podnosi kurtyna,

to od razu czar działać zaczyna"

Poprzez zabawę w teatr maluszki rozwijały kluczowe kompetencje: emocjonalne i społeczne i uczenia się, porozumiewania się w języku polskim oraz świadomości i ekspresji kulturalnej.
Podjęte działania sprawiły 3-latkom ogromną radość.

Dzieci pierwszy raz były w "teatrze" i prezentowały swoje umiejętności na scenie.

2021.03.08 - DZIEŃ KOBIET U BIEDRONEK

8 marca maluszki obchodziły Dzień Kobiet.

Chłopcy ubrani we fraki, z koszem wiosennych kwiatów czekali na  koleżanki.

Były życzenia, upominek,  piosenka Sto lat i wspólne tańce.

Dużo radości, uśmiechów, miłych słów i gestów oraz życzliwości i sympatii.

Bardzo dziękuję Rodzicom, za przygotowane upominki i słodycze.

2021.02.26 -PIERWSZE KODOWANIA U BIEDRONEK

„Pierwsze koty za płoty”

Maluszki rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem na macie. Poznały co to jest mata do kodowania i z jakich elementów się składa oraz do czego służą kolorowe kubeczki.

Podczas zabawy dzieci rozwijały kompetencje kluczowe  w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, matematyczne, osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się.

Trzylatki układały kubeczki według podanego rytmu, ustawiały  na macie kubki według koordynatów czyli współrzędnych ( pole: kwiatek czerwony), tworzyły kubeczkowe wierze i porównywały ich wysokość, budowały mur oraz liczyły  w zakresie 4.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>