Kalendarz

6/2021
M T W T F S S
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Archiwum 2018/2019
2020.05.08 - MAŁY MIS I CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI

Miś Raduś towarzyszył „Biedronkom” przez ostatnie dwa lata pobytu w przedszkolu. Właśnie  zakończył swoją wędrówkę po domach sześciolatków, którą rozpoczął we wrześniu 2019 roku.

Tym samym zakończyliśmy realizacje najdłuższego modułu „Czytające przedszkolaki”.

Dziękuję sześciolatkom za wspaniałe rysunki, które rysowałyście w dzienniczku podróży misia Radusia.  Dziękuję Rodzicom, którzy poświęcili swój czas, by przyjść do przedszkola i przeczytać przedszkolakom bajki.

Miś Raduś dziękuje za waszą troskę, za przeczytane dla niego bajki, za miłe ugoszczenie go w waszych domach: zabieraliście go na wycieczki, place zabaw.


Opracowała: Agata Misiąg


 

 
2020.05.29 - PNPC ZADANIA MAJOWE

Sześciolatki wykonały majowe zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała:
- zadanie nr 34: "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty" dziewczynki uwiły z mamami i babciami przepiękne wianki z polnych kwiatów a Weronika, Julek i Nikoś wykonali "Zielniki";

 

- zadanie nr 5: "Herb naszego miasta" i zgodnie z rekomendacją wykonali je razem z Rodzicami.


Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w zrealizowaniu zadań z projektu PNPC.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.04.29 - BIEDRONKI TO MALI PRZEDSIĘBIORCY


„Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi”. ( Aneta Konefał – Misiowa Mama)

W kwietniu sześciolatki razem z rodzicami, podczas kształcenia na odległość, zrealizowały ostatni już moduł „Mali przedsiębiorcy”. Nasi wspaniali Rodzice razem z misiem Radusiem  przekazali swoim dzieciom wiedzę dotyczącą tego, czym są pieniądze, do czego służą i skąd się je bierze, wzbogacili słownictwa dzieci, uświadomili przedszkolakom konieczność oszczędzania pieniędzy oraz angażowali dzieci w organizowanie miejsca zabawy tematycznej, dokonywania wyboru roli oraz przygotowywania niezbędnych rekwizytów podczas zabawy w domu.

Przedszkolaki w domu oglądały film o tym, gdzie powstają pieniądze; zaprojektowały swój banknot, odbijały monety techniką frottage; porównywały wielkości monet i nominał; układały rytmy z monet; z rozmów z rodzicami dowiedziały się skąd  ludzie maja pieniądze? i dlaczego trzeba pracować?. Bawiły się w sklep, a Agatka zaprosiła nas do „Słodkiej Kawiarenki”; wykonały z rodzicami plakatu pt. „To jest cenne/wartościowe dla naszej rodziny”. Z nadesłanych relacji wynika, ze dla wszystkich dzieci najważniejsza i najcenniejsza jest RODZINA.


Bardzo dziękuję Rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację Modułu „Mali przedsiębiorcy”.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.03.31 - WOLONTARIAT Z MAŁYM MISIEM U BIEDRONEK


Misiowy wolontariat to moduł, w którym  Mały Miś Raduś uczył dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat.

Podczas Misiowe wolontariatu sześciolatki podejmowały różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących, które były prowadzone do marca br. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety współcześnie coraz bardziej zaniedbywaną.

Mały Miś Raduś poprzez bajki i wierszyki pokazywał, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest najlepszym podziękowaniem i największą nagrodą za wykonaną pracę.

Miś Raduś  zachęcał rodziców i dzieci, by wspólnie zrobili coś dobrego dla lokalnych społeczności lub włączyli się do działań o ogólnopolskim charakterze.

  • Razem z Misiem Radusiem zbieraliśmy nakrętki dla chorego chłopca. Pieniądze uzyskane z zebranych nakrętek rodzice chłopca przeznaczą na jego rehabilitację.
  • Uczestniczyliśmy w koncercie charytatywnym „Wszystkie dzieci nasze są”, podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla chorej dziewczynki, rodzice upiekli ciasta a przedszkolaki występowały na scenie w programie „Hiszpańskie rytmy”.
  • Uczestniczyliśmy w akcji Góra Grosza oraz w zbiórce środków higienicznych dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu.
  • Dwa razy wspieraliśmy tarnobrzeskie schroniska dla zwierząt organizując zbiórki karmy dla psów i kotów.
  • Dbaliśmy o naszą Ziemię i wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata 2019.

O wynikach podjętych działaniach informowaliśmy na bieżąco na stronie internetowej i Facebooku.


Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie się w działalność charytatywną.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.04.30 - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - ZADANIA KWIETNIOWE

W kwietniu sześciolatki zrealizowały kolejne dwa zadania z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Nie można by było ich wykonać, gdyby nie zaangażowanie naszych wspaniałych Rodziców.

„Być dobrym jak chleb” -  zadanie to polegało na upieczeniu chleba, który jest symbolem polskiej gościnności i otwartości oraz podzieleniem się przepisami. Pięknie do zadanie wykonali: Agatka i Miłoszek.


Drugie zadanie związane było z obchodami „23 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich”. Tego dnia Rodzice czytali swoim dzieciom ich ulubione baśnie i legendy polskie. Dzieci pochwaliły się swoimi książkami.


Bardzo dziękuję Pani Aldonie i Pani Magdalenie.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.03.17 - KONKURSY U BIEDRONEK

W tym roku szkolnym sześciolatki , jak przystało na Małych Artystów, wzięły udział w kilku konkursach plastycznych.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie  ogłosiło  Konkurs plastyczny „Dobranocki z dawnych lat - Bałwanek Bouli”

Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych w całym kraju i miał na celu szerzenie wiedzy o dobranockach oraz inspirowanie działalności plastycznej dzieci.  Prace wykonali: Ola Brz., Emilka Z., Agatka, Weronika i Miłosz.


Praca Miłosza została wyróżniona i można ją było zobaczyć na wystawie pokonkursowej w gmachu muzeum. Gratulujemy Miłoszowi!

Z okazji Dnia Kota wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kotek Psotek”, którego organizatorem były  oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej Nr 51 w Szczecinie. Celem było rozbudzanie wyobraźni czytelniczej, rozwijanie umiejętności plastycznych wdrażanie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkie przedszkolaki namalowały farbami piękne portret Psotka. Tylko jedna praca mogła być wysłana. Wybraliśmy  pracę Emilki R.

Wzięliśmy udział w II edycji Miejskiego Konkursu imienia Doktor Olgi Blanki Lilien pr.: „Mam apetyt na zdrowie”. Reprezentowali nas Amelka R. i Jędruś. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu oraz Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.03.12 -ZMISIOWANY DZIEŃ MATEMATYKI


Matematyka towarzyszy Biedronkom od maluszków. W tym roku Dzień  Matematyki  świętowaliśmy razem z Misiem Radusiem.  Z Misiem zrealizowaliśmy kierunki polityki MEN: rozwijanie kompetencji matematycznych oraz rozwijaliśmy wiodące kompetencje kluczowe: matematyczne oraz  czytelnictwo – tworzyliśmy opowieść matematyczną. Wszystko to w ramach realizacji 7 moduły „Mały Miś w świecie Wielkiej literatury”.

Wspólnie z nauczycielką Agatą Misiąg, wykonaliśmy napis, który ozdobił salę. W sali powstał kącik matematyczny Wesołe Cyferki.


Potem było  dyktando matematyczne: utrwaliliśmy kierunki na kartce wykonując zadanie „Miś.

Kodowaliśmy na dywanie – wygrała grupa dziewczynek, która popełniła najmniej błędów a na macie powstał portret naszego misia.

Dokończyliśmy  „Misiową opowieść matematyczną” tworząc do niej ilustracje i powstały dwie wspaniałe książeczki.

Na zakończenie świętowania, każdy z nas wykonał liczmany dla naszego przyjaciela – Radusia.

Utrwaliliśmy poznane cyfry i znaki matematyczne, liczebniki główne i porządkowe, dodawaliśmy i odejmowaliśmy, korzystając z wykonanych przez nas liczmanów.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.03.05 - „BIEDRONKI” SIEJĄ I SADZĄ

Wiosna już tuż, tuż. Pora by sześciolatki założyły swój zielony ogródek w sali.


Z pomocą naszej pani Agaty i pani dyrektor Alicji Gil posadziłyśmy cebulę i czosnek  oraz posialiśmy nasiona rzeżuchy, pietruszki, buraka, lubczyku (magii), fasoli i owsa. Posadziliśmy również znalezione w ogrodzie przedszkolnym nasiona klonu i kasztanowca. W ruch poszły łopatki, konewki, doniczki i skrzynki i w mig sześciolatki wykonały zadanie. Oczywiście nie tylko pracowaliśmy fizycznie ale również porównywaliśmy nasiona ze względu na wielkość i kształt i kolor, najpiękniej pachniały nasiona magii a najbardziej chropowate i kanciaste  były nasiona buraka. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, opiekować się naszym ogródkiem i czekać co z tych nasion wyrośnie.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.02.29 - Kodowanie na dywanie u „Biedronek w miesiącu lutym

Realizując zadania w miesiącu lutym przedszkolaki zrealizowały następujące tematy:

  1. „Wesoły karnawał”

Cele ogólne

· Rozwijanie umiejętności planowania,

· Rozwijanie umiejętności swobodnej wypowiedzi,

· Rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów).

Cele operacyjne:

Dziecko

·Planuje swoje działania, sprawdza ich efekt,

·Potrafi, przy pomocy symboli graficznych, stworzyć kod, uwzględniając podane przez nauczyciela warunki,

·Chętnie pracuje w parach i zespole


2. „Zima i zwierzęta”

Cele ogólne

· Rozwijanie umiejętności planowania,

· Rozwijanie umiejętności swobodnej wypowiedzi,

· Rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów).

Cele operacyjne:

Dziecko

· Planuje swoje działania, sprawdza ich efekt,

· Potrafi ułożyć wzór z kubków na podstawie podanych koordynatów,

· Chętnie pracuje w parach lub zespołach.


Opracowała: Agata Misiąg

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions