Kalendarz

2/2020
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 
 


Designed by:

 
2020.02.14 - Walentynki u 6-latków

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.

14 lutego 2020r. dzieci z grupy ,,Biedronek" świętowały Walentynki, a kolor czerwony zdominował stroje. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbyła się parada czerwonych maskotek i pluszowych serduszek. W tym dniu odwiedziła nas pani Beata Mazur z zaprzyjaźnionej biblioteki, czytając bajki o przyjaźni i koleżeństwie. Przedszkolaki przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Dzieci szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych, każde namalowało piękną walentynkę. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2020.02.11 - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Z MAŁYM MISIEM


Dzisiejsze zabawy z Misiem Radusiem miały na celu zwrócić uwagę przedszkolaków na problem bezpieczeństwa w internecie. Sześciolatki doskonale wiedzą co to jest internet, obserwując rodziców doskonale wiedzą, że korzystając z niego można robić zakupy, oglądać bajki, filmy i zdjęcia, grać w gry, szukać wiadomości o zwierzętach, samochodach,  słuchać muzyki, rozmawiać ze sobą, wysyłać sobie zdjęcia i listy i wiele innych. Wiedzą za pomocą  jakich urządzeń można korzystać z internetu: laptop, telefon komórkowy, tablet i telewizor i żeby z nich korzystać rodzice muszą wpisać hasło.

Podczas zabawy ruchowej „W sieci internetowej”, przekazując wiadomości, tworzyły z wełny sieć przypominającą sieć internetową.


Nauczyły się piosenki i poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

  • Tylko dorośli włączają komputer.
  • Dzieci korzystają z komputera przez określony czas.
  • Rodzice instalują programy odpowiednie dla dzieci.
  • Dorośli mają hasło do internetu, które znają tylko oni.
  • Gdy dziecko zauważy coś niepokojącego lub przypadkowo włączy  program lub stronę internetową – prosi o pomoc osobę dorosłą.

Dzieci i mały miś Raduś zrozumiały, jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwym korzystaniem z komputera i internetu i wiedzą już co zrobić, by chronić się przed uzależnieniem od komputera, że najważniejsza jest zabawa i sport na świeżym powietrzu z kolegami i koleżankami, rodzeństwem i rodzicami.

Na zakończenie Biedronki wspólnie wykonały plakat „Tylko pod opieką mamy i taty korzystam z internetu”.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.02.07 - „BIEDRONKI” Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W TARNOBRZEGU

W piątek sześciolatki udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu na „ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA”. Zajęcia były poprowadzone w formie zabaw. Na początku odwiedziliśmy salę w, której prowadzone są zajęcia logopedyczne. Biedronki miały za zadanie odnaleźć ukrytą w rysunku zwierzęcia literę, wymienić słowa rozpoczynające się na głoski b- jak bóbr i j- jak jeż, ozdobić litery kuleczkami z bibuły i wyciętymi elementami. Pomalować farbami jeża i bobra, wyszukać i nakleić obrazki, których nazwa rozpoczynała się na podane głoski.


Potem przedszkolaki udały się do sali gimnastycznej. Tam odbyły się zajęcia z instruktorką karate.

Po intensywnym wysiłku fizycznym przedszkolaki odwiedziły stołówkę przedszkolną i świetlicę.


Na zakończenie spotkania czekała na nas niespodzianka, którą przygotowali uczniowie klasy VIII – „Konkurs wiedzy o dawnych bajkach”. Wśród prowadzących byli moi wychowankowie - absolwenci naszego przedszkola: Kuba i Gabryś. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat postaci z bajek i baśni. Poprawne odpowiedzi były nagradzane cukierkiem. Wszyscy otrzymali piernikowego ludzika. W szkole spędziliśmy  miło czas.


Wizyta w szkole, była okazją nie tylko do zapoznania się ze szkołą , klasami lekcyjnymi, toaletami, stołówka, korytarzami szkolnymi i szatnią ale przede wszystkim do przełamywania niepokoju i obaw przed nowym etapem życia.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.01.31 - DZIEŃ PRZYTULANIA U „BIEDRONEK”


gdy będzie ciemno..

przytulę Cię, żebyś się nie bał

gdy będzie zimno..

przytulę Cię ,żebyś nie zmarzł

gdy będziesz smutny..

przytulę Cię , żebyś wiedział, że nie jesteś sam

gdy będziesz płakać..

przytulę Cię, żeby przeżywać z Tobą Twoje problemy

gdy będziesz zły..

przytulę Cię, żebyś się uspokoił

gdy będziesz zasypiać..

przytulę Cię, żeby Cię ukołysać do snu

gdy będziesz zagubiony..

przytulę Cię, żeby wskazać Ci drogę

gdy będziesz szczęśliwy..

przytulę Cię, żeby się z Tobą śmiać

gdy Cię przytulę..

pocałuję Cię, żeby Ci powiedzieć, jak bardzo jesteś dla mnie ważny!!!!

W piątek grupa sześciolatków obchodziła MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA.

Razem z nauczycielką Agatą Misiąg i Misiem Radusiem, przedszkolaki opowiadały: kiedy się przytulają, w jakich okolicznościach, jakie im towarzyszą emocje, do kogo najczęściej się przytulają oraz jaki może być dotyk (dobry i zły). Rozmowy z dziećmi były przeplatane zabawami integracyjnymi „Ludzie do ludzi” i „Masażyk” i zabawami ze śpiewem „Dwóm tańczyć się zachciało” i „Nie chce Cię”. W spontanicznej zabawie w teatr -  zwierzęta również przytulały się do siebie. Biedronki swoje emocje wyraziły również w powstałych rysunkach.

Dzieci w sposób spontaniczny i naturalny okazywały swoją sympatię do kolegów i koleżanek z grupy były otwarte i radosne. Rozwijały umiejętności emocjonalne i społeczne.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.01.27 - STYCZNIOWE „KODOWANIE NA DYWANIE” U BIEDRONEK

To ostatnia relacja z realizacji VI edycji Ogólnopolskiego Programy Edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”

W styczniu „Biedronki” razem z nauczycielką Agatą Misiąg wykonały zadania:

  1. „Na starych fotografiach”

  1. „Nie tylko na poczcie – różne sposoby komunikacji”


”Biedronki” za ich zaangażowanie otrzymały grupowy dyplom.

Gratulacje !!!


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.01.11 - KONCERT CHARYTATYWNY „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

W sobotnie popołudnie 11 stycznia 2020 roku sześciolatki zatańczyły dla chorej Agatki na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.  Pierwsza część koncert „Wszystkie dzieci nasze są” była  współorganizowana przez nasze przedszkole. W tegorocznej akcji wzięły również  udział dzieci z przedszkola nr 3,6,7,13 i 18.


Podczas trwania koncertu odbył się kiermasz ciast, z którego uzyskaliśmy 5 565,40zł . Pieniądze zostały przekazane na ręce rodziców chorej Agatki ,na jej leczenie i rehabilitację.

Bardzo dziękujemy rodzicom za upieczenie pysznych ciast na kiermasz:

z grypy 6-latków paniom: Aldonie Czech, Lidii Czernik i Annie Gołąbek

z grupy 5-latków paniom: Dorocie Jańczyk, Annie Styś i Angelice Wicher

z grupy 4-latków pani Dominice Rara.

„Biedronki” zaprezentowały układy taneczne do hiszpańskich rytmów opracowany przez nauczycielkę Agatę Misiąg.  Przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach hiszpańskich.

Dziękujemy !!!!!


Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.12.31 - GRUDNIOWE KODOWANIA U „BIEDRONEK”


„Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów.

Przygotujmy się razem z dziećmi na ten radosny czas...a w przygotowania postarajmy się wpleść elementy kodowania, tak, żeby połączyć tradycję z nowoczesnością...będzie więc, zakodowana choinka, renifery, bombki...

Mamy nadzieję, że spędzony wspólnie z nami zakodowany grudniowy czas, będzie dla Państwa i Waszych dzieci konstruktywny, radosny i pełen wyzwań”. (Anna Świć)

Zrealizowaliśmy, niektóre zadania z Kalendarza adwentowego – Czekając na święta 2019.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.12.31 - Teatrzyk ,,Najpiękniejsze baśnie dalekiego wschodu"

W piątek 31 stycznia 2020r. dzieci 5 i 6-letnie, wybrały się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. ,,Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu", wystawianym przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały widowisko, podziwiały piękne kostiumy i efekty świetlne.


Opracowała: Ewa Dryka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions