8/2020

2020.01.30 - DZIEŃ BABUNI I DZIADZIUSIA U "SŁONECZEK"
30 stycznia 2020 "Słoneczka" zaprosiły swoje Babunie i Dziadziusiów do przedszkola. Dla swoich gości przedstawiły bajkę "Muzyka na Krzywej wieży", czyli o Myszkach i Kocie, który grał na harfie. Było dużo tańców, piosenek, wierszy i "słonecznych" życzeń od "Słoneczek":

Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa,

a w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia:

wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom;

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

uśmiechów na co dzień i dużo radości !!!!

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2019.12.19 - SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE U "SŁONECZEK"
Przed Świętami Bożego Narodzenia "Słoneczka" zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie, które odbyło się 19 grudnia. Dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły, a na koniec wręczyły Rodzicom wykonane przez siebie upominki i złożyły świąteczne życzenia.

Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek.

Niechaj gwiazda z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci.

Biały puch niech z nieba spada, niechaj piesek w nocy gada.

Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie.

2019.11.29 - Andrzejki w grupie 5- latków

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek 29 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Dzieci przebijały serduszko z imionami i sprawdzały kto o nich myśli, częstowały się ciasteczkami z wróżbami ale najwięcej radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami- lanie wosku. . Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Za rok w kolejne Andrzejki powiemy czy tegoroczne wróżby się spełniły... :)

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2019.10.31 - Kodowanie na dywanie u "Słoneczek"

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2019.10.30 - Dzień chłopaka w grupie "Słoneczka"
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

Tego dnia w grupie 5- latków było wiele zabawy, a co za tym idzie i uśmiechu na twarzach zarówno chłopców jak i dziewczynek.

2019.10.25 - DZIEŃ KUNDELKA
25 października "Słoneczka" obchodziły "Dzień Kundelka". Była to okazja do zapoznania dzieci z życiem i zwyczajami zwierząt domowych. Dzieci brały udział nie tylko w wesołych zabawach piesków, ale też słuchały opowiadań o psach czytanych przez bibliotekarkę p. Beatę. Zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Św. Franciszka w Tarnobrzegu, a pogadanka z opiekunką zwierząt ze schroniska była okazją do kształtowania empatii i współczucia wobec bezdomnych czworonogów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w akcji i hojne obdarowanie bezdomnych zwierząt.

2019.10.28 - Święto Dyni w ramach corocznego Jesiennego Święta Przedszkola

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2019.10.14 - latki występują dla nauczycieli i pracowników przedszkola z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>