11/2019

2019.11.08 - Soczek owocowo-warzywny

Zgodnie z realizowaną tematyką "Urządzenia elektryczne" grupa Żabki przygotowała pyszny soczek marchewkowo- jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, bez dodatku cukru.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2019.11.06 - Zajęcia kulinarne w grupie Żabek - pieczemy gofry i poznajemy zasadę działania urządzenia elektrycznego gofrownica

2019.10.31 - Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Żabek

W piątek 31 października obchodziliśmy Dzień Dyni .Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły  przy wykonaniu dyniowych stworków.  Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.

2019.10.25 - Żabki poznają Zabawy w Kodowanie

2019.10.04 - Spotkanie z weterynarzem

W naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Joanną Skulską z Przychodni Weterynaryjnej w Tarnobrzegu.Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat sposobów dbania i pielęgnacji naszych domowych pupili, a także kształtowanie odpowiednich postaw w  stosunku do zwierząt.Pani opowiedziała o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu, opowiadając o zwierzętach, które mają  w domu oraz zadając  pani Weterynarz  różne pytania.Spotkanie pozwoliło naszym przedszkolakom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może dzięki temu ktoś odkryje w sobie predyspozycje do jego wykonywania, jakieś pasje – kto wie?

2019.10.03 - Szaszłyki owocowe

W tym tygodniu naszym tematem przewodnim był jesienne owoce. Dzieci nazywały owoce, rozpoznawały ich smak, zapach i miejsce ich pochodzenia ( owoc krajowy- egzotyczny). Na zakończenie zrobiliśmy pyszne zdrowe szaszłyki owocowe. Każdy sam wybierał siebie owoce.

2019.10.01 - Jesienne głośne czytanie

2019.09.30 - Dzień Chłopaka

W poniedziałek - 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wraz z dziewczynkami z naszego przedszkola obdarowałyśmy chłopaków upominkami, życzeniami oraz uściskami. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie . Nasze przedszkole odwiedził gość z Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate. Chłopcy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonego trenera karate. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.Chłopcy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z ich twarzy.