8/2020

2020.02.28 - Dzień żaby

Oj zrobiło się 28 lutego w przedszkolu zielono, a to dlatego iż wskoczyły do naszego Przedszkola malutkie żabki – 4 latki

W grupie 4 – latków zorganizowane zostały zajęcia - zabawy z żabą. Dzieci, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych w których głównym bohaterem były żaba, ale również bocian przed którym żabki uciekały do swojego stawu. Utrwalaliśmy kolor zielony. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość w układaniu puzzli.Dzieci ćwicząc swoje mięśnie narządów mowy wykonały ćwiczenia logopedyczne „Żabi język”. Na koniec zajęć każde dziecko kolorowało symbol grupy –„żabkę|”. Prace dzieci zostały wyeksponowane w naszej sali.

2019.12.20 - 4-latki czekają na święta oraz śnieg

20.12.2019r.  "Żabki" zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne podczas uroczystości, na którą zaprosiły swoich bliskich. Przez godzinę "czarowały" i "zaklinały" śnieg-niestety nie udało się, za to oczarowały zebranych piosenkami i tańcami.

2019.11.29 - Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu
29 listopada  nasze  „Żabki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

2019.11.25 - Święto Pluszowego Misia

Od samego rana wszędzie widać misie. Dzieci z całego przedszkola świętują Dzień Pluszowego Misia i każde z nich przyniosło swojego ulubionego pluszaka. 4-latki układały je od najmniejszego do największego, zatańczyły z misiami „taniec łamaniec” oraz uważnie słuchały wierszy i opowiadań czytanych przez panią Beatę z zaprzyjaźnionej biblioteki. Dzisiejszy ranek był bardzo przyjemny. Życzymy sobie więcej takich dni.

2019.11.22 - Święto kredki

W dniu 22.11.2019r. dzieci z grupy 4-latków obchodziły Święto Kredki. „Żabki” trochę są „ na bakier” z nimi wiec żeby zachęcić przedszkolaków do częstszego ich używania nauczycielka przygotowała dużo ciekawych konkurencji oraz zadań do wykonania, w których dzieci wzięły udział.

2019.11.08 - Soczek owocowo-warzywny

Zgodnie z realizowaną tematyką "Urządzenia elektryczne" grupa Żabki przygotowała pyszny soczek marchewkowo- jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, bez dodatku cukru.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2019.11.06 - Zajęcia kulinarne w grupie Żabek - pieczemy gofry i poznajemy zasadę działania urządzenia elektrycznego gofrownica

2019.10.31 - Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Żabek

W piątek 31 października obchodziliśmy Dzień Dyni .Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły  przy wykonaniu dyniowych stworków.  Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>