8/2020

2019.12.09 - "W klimacie świąt Bożego Narodzenia"

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia grupa 3- latków uczestniczyła w kolędowaniu z muzykami z pracowni "Jaszczur i przyjaciele". Podczas wizyty przedszkolaki śpiewały kolędy i pastorałki. Dodatkowym punktem programu było zapoznanie z instrumentami. Dzieci poznały ich budowę oraz brzmienie. Czując klimat świąt maluszki poznawały tradycje bożonarodzeniowe oraz robiły kolorowe prace plastyczne.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2019.11.25 - Udział Małych Artystów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Mój przyjaciel Miś"

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel Miś" było Miejskie Przedszkole Nr 10 „Pod Topolą” im. Janusza Korczaka w Piekarach Śląskich. Celem konkursu było rozwijanie inwencji i wyobraźni twórczej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Konkurs był skierowany dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria II: dzieci w wieku 5-6 lat- udział wzięła Emilka Radkowska z grupy 6-latków pod opieką nauczycielki Ewy Dryki.

Kategoria I: dzieci w wieku 3-4 lat- w której wzięła udział Lenka Sławek z grupy 3-latków pod opieką nauczycielki Agnieszki Radkowskiej.

W konkursie wzięło udział 239 przedszkolaków z całej Polski. Dziewczynkom z naszego przedszkola niestety nie udało się zająć czołowych miejsc. Jednak uważamy, że ich prace przyjacielskich misiów, były piękne i pomysłowe za które otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Opracowały: Ewa Dyka, Agnieszka Radkowska

2019.11.27 - Pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 27.11.2019 r. w maluszkach odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość ta jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, wiąże się przede wszystkim z przyjęciem do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. W tym szczególnym dniu na sali gimnastycznej zebrali się goście: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. O godz. 15.00 wychowawczyni powitała gości i na salę weszły najważniejsze osoby - najmłodsze przedszkolaki.

Maluszki wystąpiły w pięknych strojach, prezentując zdobyte w ciągu trzech miesięcy umiejętności (tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze).

Nauczycielki i Rodzice byli dumni z dzieci, które pokonując stres i nieśmiałość odważnie wystąpiły przed publicznością.

Po występie Pani Dyrektor za pomocą "magicznego ołówka" dokonała pasowania. "Motylki", bo tak nazywa się najmłodsza grupa, otrzymały pamiątkowe dyplomy i "słodkie motylki".

Był to niezapomniany dzień, pełen pozytywnych emocji i wrażeń.

"Tak jak barwny motyl

rozwija swe skrzydła,