11/2019

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2019/2020
2019.10.23 - I miejsce Piotrusia w VIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II

Po raz ósmy 23 października 2019 roku  Przedszkole  Nr 13 zorganizowało konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o św. Janie Pawle II oraz przybliżenie wartości moralnych, którymi kierował się Jan Paweł II.

Każdy uczestnik konkursu miał do wykonania następujące zadania:

- Odpowiedzieć na wylosowane pytania dotyczące życia Jana Pawła II,

- Ułożyć puzzle na czas z wizerunkiem papieża na czas,

- Zaprezentować przygotowaną wypowiedź słowną na temat: ,,Wybrana ciekawostka z życia Jana Pawła II.

Jury oceniła również wykonaną na konkurs pracę plastyczną, której tematem było ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka".

Nasze przedszkole reprezentował Piotruś Ścieżka z grupy sześciolatków pod kierunkiem nauczycielki Ewy Dryki, który z odwagą odpowiadał na pytania, pięknie zaprezentował przygotowaną ciekawostkę z życia Jana Pawła II. Po podsumowaniu zdobytych punktów Piotruś zdobył I miejsce.

Piotruś otrzymał dyplom, książkę oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu.

Dziękujemy mamie Piotrusia, pani Edycie, za pomoc w przygotowaniu synka do konkursu.

2019.09.18 - Spotkanie z policjantem - ,,Bezpieczne zachowania"

18 września 2019r. nasze przedszkole odwiedził aspirant Stanisław Ciba, którego zaprosiliśmy w ramach realizacji programu "Bezpieczny przedszkolak". Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu na ulicy i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać    o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. :"Niebezpieczne zachowania". Nasze przedszkole bierze udział  także w ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - ,,Bezpiecznie z Małym Misiem"  w ramach, którego pan policjant przeczytał dzieciom bajkę "Słoń cyklista" autorstwa Piotra Łosowskiego. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, obiecując że będą pamiętać o bezpiecznym zachowaniu na ulicy w domu i przedszkolu.