Kalendarz

7/2021
M T W T F S S
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2020/2021
2020.03.11 - Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko- Plastycznego dla Przedszkoli pt.„Bezpiecznie z Misiem” 2020 r.

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczny dla Przedszkoli pt. „Bezpiecznie z Misiem” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 20 przedszkoli z całej Polski.

Celem konkursu było pokazanie zdolności literackich i kreatywności przedszkolaków. Rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do zadanego tematu. Profilaktyka przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

Dnia 11 marca 2020roku KOMISJA  KONKURSOWA, w składzie:

p. Ewa Dryka (nauczyciel przedszkola)

p. Bernadeta Kozik (nauczyciel przedszkola)

p. Agnieszka Radkowska (nauczyciel przedszkola)

 

WYŁONIŁA ZWYCIĘZCÓW:

I miejsce ,,Bezpiecznie z Misiem''- Przedszkole Gminne w Grodzisku Wlkp., 5-latki

II miejsce ,,Misiolandia''- Przedszkole Nr 13 w Tarnobrzegu,  5-6 latki

III miejsce ,,Letnie zabawy z Misiem''- Przedszkole Samorządowe w Grabówce, 3-latki

wyróżnienie ,,Bezpiecznie z Misiem w domu '' -  Przedszkole Nr 15 w Tarnobrzegu,  3-latki

wyróżnienie ,,Bezpiecznie z Misiem''- Przedszkole Nr 2 w Tarnobrzegu,  3-latki,

Uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, które zostaną przesłane na podane adresy mailowe, a nagrody rzeczowe zostaną wysłane pocztą Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim życzymy radosnego pobytu w przedszkolu i otaczającym świecie.

 

Koordynatorki konkursu:

Bernadeta Kozik

Ewa Dryka

Agnieszka Radkowska


 
2020.02.12 - Zabawa karnawałowa

W środę 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się uroczysty bal.

W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola pięknie wystrojone. Od rana dopisywał im dobry humor. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w salę balową. Przedszkolaki przebrane za barwne postacie  z krainy baśni i bajek zamieniły salę w magiczny i kolorowy świat. Wesoło tańczyły i brały udział w różnych konkursach i zabawach przygotowanych  w tym roku przez panie: Ewę Dryka i Ewę Samołyk. Wszyscy doskonale bawili się w rytm znanych przebojów. W tym dniu odwiedził nas także pan Arek, który zabrał wszystkich w ,,Podróż muzyczno taneczną po świecie". Karnawałowe atrakcje umożliwiły dzieciom spędzić czas w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.


Opracowały: Ewa Dryka, Ewa Samołyk


 
2020.01.27 - Regulamin Konkursu Literacko- Plastycznego „Bezpiecznie z Misiem”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym dla przedszkoli.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie książeczki – bajki nt: „Bezpiecznie z Misiem”.

Finał konkursu -11.03.2020r.

Regulamin do pobrania: DOCX PDF


 
2020.01.11 - KONCERT CHARYTATYWNY „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

W sobotnie popołudnie 11 stycznia 2020 roku sześciolatki zatańczyły dla chorej Agatki na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.  Pierwsza część koncert „Wszystkie dzieci nasze są” była  współorganizowana przez nasze przedszkole. W tegorocznej akcji wzięły również  udział dzieci z przedszkola nr 3,6,7,13 i 18.


Podczas trwania koncertu odbył się kiermasz ciast, z którego uzyskaliśmy 5 565,40zł . Pieniądze zostały przekazane na ręce rodziców chorej Agatki ,na jej leczenie i rehabilitację.

Bardzo dziękujemy rodzicom za upieczenie pysznych ciast na kiermasz:

z grypy 6-latków paniom: Aldonie Czech, Lidii Czernik i Annie Gołąbek

z grupy 5-latków paniom: Dorocie Jańczyk, Annie Styś i Angelice Wicher

z grupy 4-latków pani Dominice Rara.

„Biedronki” zaprezentowały układy taneczne do hiszpańskich rytmów opracowany przez nauczycielkę Agatę Misiąg.  Przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach hiszpańskich.

Dziękujemy !!!!!


Opracowała: Agata Misiąg


 
2020.01.02 - AKCJA “GÓRA GROSZA” 2019 r.
W dniach od 25 listopada 2019 r do 2 stycznia 2020 r na terenie naszego Przedszkola odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo ,,Nasz Dom”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zebraliśmy 37,89 zł ( 1gr- 1657 sztuk, 2gr-385 sztuk, 5gr- 285 sztuk). Opiekunem tej akcji była Agnieszka Zbyradowska.
Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

 
2019.12.18 - Przedszkolne kolędowanie
18 grudnia 2019r do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Podczas wizyty przedszkolaki śpiewały kolędy i pastorałki. Dodatkowym punktem programu było zapoznanie  z  instrumentami. Dzieci poznały budowę i brzmienie  instrumentów. Zabawa była wyśmienita!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2019.12.17 - "Na wszelki wypadek to święta..."

W dniu 17.12.2019r odbyło się świąteczno- zimowe spotkanie, na które zostały zaproszone dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Od kilku miesięcy przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami gromadzili różne najpotrzebniejsze "rzeczy" codziennego użytku, które zostały przekazane podczas uroczystości.Grupa 4-latków ze swoimi nauczycielkami przygotowały repertuar pt.:"Na wszelki wypadek, to Święta" i mimo, iż śniegu jak nie było tak nie ma ale wszystkim zrobiło się jakoś tak przytulnie...Zapanował świąteczny klimat.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2019.12.06 - Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Wszystkie grupy przedszkolne –„Motylki”, „Żabki”, „Słoneczka” oraz „Biedronki” zebrały się na Sali gimnastycznej aby przywitać długo oczekiwanego gościa. Ale zanim ujrzeliśmy św. Mikołaja, to go szukaliśmy...Wszyscy myśleli, że ukrył się pod kocem, okazało się jednak że był to „psikus” pani Mikołajowej, a pod kocykiem skryty był sztuczny „czerwony Pan”. Prawdziwego św. Mikołaja dzieci wypatrzyły za oknem ... Zanim jednak Mikołaj rozdał prezenty, pani Mikołajowa przygotowała parę zabaw w których dzieci aktywnie uczestniczyły. Był quzi dla przyszłych elfów, lepienie bałwanka z papieru toaletowego, rzucanie prezentów do komina, a także duuuuuuuuuuży prezent dla Pani Ani, który okazał się żartem od niesfornych Elfów. Po zakończonej zabawie nadszedł wyczekiwany moment- rozdawanie prezentów. Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę również zawstydzone. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciaczkom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci, a niektórzy już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Do zobaczenia za rok!


Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.11.14 - WYRÓŻNIENIE DLA „MAŁYCH ARTYSTÓW”


Do naszego przedszkola przyszedł list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z gratulacjami i podziękowaniami dla nauczycielek i przedszkolaków, za realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

Program był realizowany w r.sz. 2018/2019 oraz kontynuujemy go w r.sz.2019/2020.

Wraz z listem, przedszkolaki, otrzymały upominek – flagę naszego kraju.

Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia.


Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions