Kalendarz

4/2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
 


Designed by:

2019.03.29 - Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt. ,,Przyjaciel z podwórka"

29 marca 2019odbył się - Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Przyjaciel z podwórka" w Przedszkolu Nr 2  w Tarnobrzegu.

To już VIII finał konkursu literacko plastycznego, który organizowany jest przez nasze przedszkole. Tematem tegorocznego konkursu była bajka pt. ,,Przyjaciel z podwórka". Do tej pory konkurs przeznaczony był tylko dla tarnobrzeskich przedszkoli. W tym roku poszerzyliśmy jego zasięg i skierowany został do przedszkoli z całej Polski. Konkurs został zorganizowany pod patronatem medialnym ,,Bliżej Przedszkola".

Zadaniem konkursowym było dokończenie wiersza i zilustrowanie go w postaci książeczki.

Celem konkursu było inspirowanie dzieci w wieku przedszkolnym do pracy twórczej, pokazanie zdolności literackich i plastycznych. Pobudzanie  wyobraźni,  kreatywności i fantazji w odniesieniu do zadanego tematu. Założeniem konkursu jest również pogłębianie wartości patriotycznych, postawy koleżeństwa i przyjaźni.

Do konkursu zgłoszono 12 książeczek z 9 przedszkoli. Przy ocenie książeczek komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria jak: walory literackie, artystyczne, estetyczną jakość książeczek, innowacyjność pracy oraz zaangażowanie dzieci.

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''- Przedszkole  Samorządowe Wiśniowa 312 woj. małopolskie, Oliwka Sambor,  6-lat

II miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''  - Publiczne Przedszkole Nr 4 w Prudniku, ,,Żabki" , 6-latki

III miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''  - Przedszkole Nr 13 w Tarnobrzegu, ,,Biedronki", 6 -latki

Jury przyznało również wyróżnienia dla:

,,Przyjaciel z podwórka''  -  Przedszkole ,,Tęczowa wyspa" PP Nr 30 Włocławek, Zuzanna Luczkowska,   4 -latki

,,Mój Ciapek - przyjaciel z podwórka''- Przedszkole  Publiczne Nr 25 Włocławek , Amelka Kaniewska,  6 -latki

,,O przyjaźni''- Przedszkole Nr 149,,Tęczowa polanka" Wrocław, Alicja Prokop,  6 -latki

,,Przyjaciel z podwórka''  - Przedszkole im ,,Jasia i Małgosi" w   Kluczach,  Robert Rychliński, 5 -latki

,,Czy pamiętasz?''- Przedszkole  Miejskie Nr 10 w Chełmie, Karol Chomko,  6 -latki

Nasze Przedszkole Nr 2, także wykonało książeczki, za które otrzymają dyplomy i upominki za udział w konkursie są to:

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 3 -latki, ,,Żabki"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 4 -latki, ,,Słoneczka"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 5 -latki, ,,Biedronki"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 6 -latki, ,,Smerfy"

W tym roku  Rada Rodziców z naszego przedszkola przyznała specjalną nagrodę dla grupy 5-latków ,,Biedronek" za udział  w konkursie.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor  Alicja Gil, która powitała zebranych gości- małych autorów książeczek z ich nauczycielkami, dyrektorów oraz przedstawicieli Rady Rodziców Przedszkola Nr 2 - Panią Magdalenę Drabik i Aldonę Czech.

Dla miłych gości dzieci sześcioletnie przygotowały przedstawienie artystyczne.

Po występach przedszkolaków  Pani dyrektor Alicja Gil, Ewa Dryka i Bernadeta Kozik wręczyły nagrody i dyplomy. Na zakończenie spotkania  Pani Aldon Czech  przeczytała wszystkim zgromadzonym dzieciom nagrodzoną książeczkę przez Radę Rodziców pt. ,, Przyjaciel z podwórka'' z grupy 5 -laków.

Prace nadesłane na konkurs można było przeczytać i oglądać na wystawie zorganizowanej w przedszkolu.

Dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów prac zostaną wysłane pocztą.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowych prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych.

Koordynatorki konkursu:

Ewa Dryka

Bernadeta Kozik

Agnieszka Radkowska

Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.03.27 - „BOHATERZY Z SĄSIEDZTWA” U MAŁYCH ARTYSTÓW

Tematem przewodnim w marcu w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” było „Tu moje miejsce, tu mój dom”

 

Zadanie nr 4 – Zorganizowanie wystawy – „Bohaterzy z sąsiedztwa” ( wyjątkowe osobowości, które rozsławiły miejscowość lub region)  - Wykonane!

Kustoszem wystawy „Bohaterzy z sąsiedztwa” była nauczycielka Anna Dziewit wraz ze swoimi dziećmi z grupy. „Żabki” zaprosiły pozostałe grupy przedszkolne na wernisaż. Przedszkolaki poznały wybitne postaci , które urodziły się lub mieszkały w Tarnobrzegu.

Bajkopisarza znanego wszystkim dzieciom w Polsce, autor wierszy dla dzieci a zwłaszcza bajki „Chory Kotek”, Stanisława Jachowicza.

Majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, „cichociemnego”, dowódcę oddziałów partyzanckich AK, DSZ i Zrzeszenia WiN, harcerza, „żołnierza wyklętego”.

Roberta Korzeniowskiego - czterokrotnego mistrza olimpijskiego , trzykrotnego mistrza świata i dwukrotnego mistrz Europy, byłego rekordzistę świata w chodzie sportowym, który jest najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Andrzeja Mleczki -   rysownika, satyryka i scenografa, znanego  przede wszystkim jako autora publikowanych w prasie rysunków satyrycznych.

 


Po wysłuchaniu historii ich życia odbyło się czytanie bajek Stanisława Jachowicza w grupach młodszych  a grupy starsze zapaliły znicz pod pomnikiem majora Hieronima Dekutowskiego.


Wystawa „Bohaterzy z sąsiedztwa” cieszyła  się również dużą popularnością wśród naszych rodziców.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.03.26 - SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Zadanie nr 3 – Zorganizowanie spotkania z przedstawicielami rzadko spotykanych zawodów   - Wykonane!


"Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia.

Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.

Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..."

autor: Karol Darwin


We wtorkowe przedpołudnie 26 marca 2019 r.  roku nauczycielka Agata Misiąg zaprosiła „Żabki”, „Słoneczka”, „Biedronki” i „Smerfy” na spotkanie ze swoim tatą, Wacławem Rawskim, który z zamiłowania jest pszczelarzem.

Od samego rana „Biedronki” pięciolatki przygotowywały się do tego wydarzenia. Wykonały razem z nauczycielką Ewą Dryką, z rolek po popierze toaletowym pszczółkę, bohaterkę filmu „Pszczółka Maja”, dowiedziały się jak ważną rolę w życiu ludzi, odgrywają pszczoły.

Pan Wacław zapoznał dzieci z budową pszczoły i jak owad widzi otaczający świat, jakie zasady panują w pszczelim roju, kto stoi na czele rodziny i jakie zadania mają do wykonania robotnice. Swoje opowieści o pszczołach Pan Wacław poparł zdjęciami z prezentacji, która przygotowała pani Agata.


Potem Pan Wacław opowiedział o tym, jak zbudowany jest ul, co się do niego wkłada, jakimi narzędziami się posługuje by wydobyć słodki miód  z plastrów miodu.  Pan Wacław opowiedział również o tym jak należy się zachować, gdy zbliży się do dzieci pszczoła; nie uciekać i nie wykonywać szybkich ruchów, bo owad będzie myślał, że to my chcemy go zaatakować.

 

 

Wszystkie dzieci mogły posmakować miodu prosto z pszczelego plastra, przymierzyć kapelusze ochronne, zaglądnąć do ula, podmuchać podkurzaczem, powąchać kit pszczeli, dotknąć ramek czerwiem  a przede wszystkim skosztować słodkiego miodu. Na podwieczorek dzieci samodzielnie lub z pomocą pań z apetytem zajadały słodki miód.

Wszystkim przedszkolakom miód bardzo smakował!!!

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.03.12 - A ja kocham moje miasto " - miasto Tarnobrzeg- Międzynarodowy Projektu Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” – II edycja
Zadanie nr 9  – narysowanie największej laurki dla miasta – kredą na asfalcie, placu- w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” – II edycja WYKONANE !

Zadania marcowe w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” – II edycja wykonywane są pod hasłem „Tu moje miejsce, tu mój dom”. Jakże więc nie pamiętać o Naszym kochanym Tarnobrzegu i nie zrobić dla niego laurki?!

W tym tygodniu dzieci z  grupy 4- latków „Słoneczka”, 5- latków „Biedronki” oraz 6- latków „Smerfy” namalowały na placu przedszkolnym piękną kolorową laurkę dla naszego miasta. Miasto-Tarnobrzeg- to nie tylko obszar gdzie są budynki, place, to przede wszystkim ludzie którzy tworzą magiczną atmosferę. Dzięki tym ludziom-ich pasjom, kreatywności, przyjaźni- czujemy się tu dobrze.

Niech ta laurka będzie podziękowanie dla wszystkich, którzy tu żyją i na co dzień dbają o nasze miasto. To życzenia dla nas Wszystkich tu mieszkających na pomyślną przyszłość, bo płyną z tych najmniejszych i najszczerszych serc- serc dzieci.


Radość i zaangażowanie przedszkolaków podczas pracy nad laurką- BEZCENNE

 
2019.03 - PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” - II EDYCJA

„Mali Artyści” od marca do czerwca wezmą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest to jego II edycja. W poszczególnych miesiącach będziemy realizować zadania związane z tematami:

 • marzec - „ Tu moje miejsce, tu mój dom”,
 • kwiecień - „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” Mikołaj Rej,
 • maj - „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest  i czerwień”  Cz. Janczarski oraz  „Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Wszystko, co najważniejsze w Rodzinie się zaczyna”
 • czerwiec - „Wszystkie dzieci nasze są”.

Honorowy patronat nad Projektem objęli:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego

Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola

Telewizja Aleksandrowski Kurier

Zespół ludowy Rokiczanka

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Piękna Nasza Polska Cała jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska –nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim

Cele:

 • kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej
 • rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi
 • poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu (dostrzeganie piękna ojczystego miejsca)
 • budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem – rodzina, przedszkole, miejscowość
 • przybliżenie sylwetki wybranych bohaterów narodowych (z kraju i swojego regionu)
 • uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną
 • poznanie legend i baśni polskich

 • dostrzeganie piękna i wartości sztuki oraz dorobku polskiej nauki i kultury
 • okazywanie szacunku członkom rodziny, osobom z bliskiego otoczenia; poprawne, pozytywnie nacechowane relacje z drugim człowiekiem
 • kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw - znajomości swojej wartości jako człowieka i jako jednostka "wiem kim jestem"
 • kształtowanie umiejętności opanowania i przezwyciężania złości i agresji
 • rozwijanie poczucia empatii wobec innych ludzi, poszanowania dla ludzkich wyborów, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych, zachęcanie do niesienia pomocy innym

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową

i kierunkiem polityki oświatowej MEN

Zrealizowane zadania w danym miesiącu będą udostępnione na Grupie Projektowej „Piękna Nasza Polska Cała” na Facebooku. Już niedługo pierwsze relacje ze zrealizowanych zadań.

Koordynator projektu Agata Misiąg


 
2018.02.11 - Konkurs Literacko- Plastycznyczny dla Przedszkoli

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literacko- Plastyczny dla Przedszkoli

Tematem konkursu jest bajki pt. ,,Przyjaciel z podwórka".

Zapraszamy do ogólnopolskiego konkursu - bajka ,,Przyjaciel z podwórka".

Jest to konkurs literacko- plastyczny dla przedszkoli.

Zadaniem konkursowym jest dokończenie wiersza i zilustrowanie go (technika dowolna) w postaci książeczki.

Finał konkursu - 29.03.2019 r.


Regulamin do pobrania: (DOC)

 
2019.02.08 - Zabawa karnawałowa

W dniu 08.02.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, w którym dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach z Panią Bałwankową oraz animatorami z firmy "Trio z Rio". Było wiele zabaw, nietypowych tańców oraz konkurencji w asyście gości zaproszonych przez prowadzących zabawę.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2019.01.12 - KONCERT CHARYTATYWNY DLA MATEUSZKA

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego."

(Papież Franciszek)

Z pewnością każdy kto był obecny 12 stycznia 2019 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury i uczestniczył w koncercie charytatywnym pod nazwą "Wszystkie dzieci nasze są" dokonał właśnie takiego gestu miłości, gestu dobroci serca wobec Mateuszka Mortki, który zmaga się z wieloma chorobami.

Już od 1991 roku w ramach wydarzenia dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli występują w programach artystycznych, a dochód z koncertu przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka - w tym roku dla niepełnosprawnego Mateuszka.

W koncercie zimowym uczestniczyło 7 przedszkoli, w tym także Przedszkole Nr 2, które na scenie reprezentowali "mali artyści" z grupy "Smerfy". Sześciolatki pięknie wystąpiły z programem artystycznym pt.: "W krainie lodu". Przedstawienie przygotowały nauczycielki Agnieszka Zbyradowska i Bernadeta Kozik, która również przygotowała stroje i rekwizyty.

Pani Dyrektor Alicja Gil oraz pozostałe nauczycielki odpowiedzialne były za organizację całej imprezy. Dekorację sceny zaprojektowała Pani Agnieszka Radkowska. Wszystkie nauczycielki zajmowały się również przygotowaniem kiermaszu wypieków dostarczonych przez przedszkola biorące udział w koncercie.

Ciasta z naszej placówki piekły mamy z Rady Rodziców tj.: Pani Barbara Motyka, Pani Angelika Wicher, Pani Aldona Czech, Pani Magdalena Drabik, a Panie z kuchni pakowały je w pojemniki. Wszystkim wymienionym paniom należą się gorące podziękowania. Dochód ze sprzedaży ciast (2906 zł) został przekazany dla chorego chłopca.

Szczególnie dziękujemy sześciolatkom i ich rodzicom, którzy tłumnie przybyli do Domu Kultury i poświęcili chwilę wolnego czasu, aby uczestniczyć w koncercie. Wszyscy wykonawcy otrzymali w pełni zasłużone gromkie brawa oraz liczne słowa uznania.

DZIĘKUJEMY!


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2019.01.11 - Wyróżnienie w konkursie Na najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli

Do konkursu na "Najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli" nasze przedszkole zgłosiła Pani Dyrektor Alicja Gil.

Komisja dokonując oceny zgłoszonych budynków brała pod uwagę między innymi: oryginalność projektu, pomysłowość, wkład pracy oraz ogólne wrażenie estetyczne. W tegorocznej edycji konkursu „Na najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli”, którego patronatem jest Prezydent Miasta Tarnobrzeg Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie.

Za projekt i wykonanie dekoracji odpowiedzialne były nauczycielki Anastazja Wójcicka oraz Agnieszka Radkowska.


Podczas corocznego spotkania opłatkowego Pan Prezydent Dariusz Bożek wręczył nagrodzonym placówkom okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne


Za otrzymany bon pieniężny zostały zakupione pomoce dydaktyczne dla Naszych kochanych przedszkolaków.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions