Kalendarz

11/2019
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Aktualności 2019/2020
2019.06.14 - WYRÓŻNIENIA W PLASTYCZNYM KONKURSIE POWIATOWYM DLA ,,BIEDRONEK"

14 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Na konkurs prace plastyczne przygotowało dziewięcioro dzieci z grupy ,,Biedronek", z których dwie dziewczynki otrzymały wyróżnienia: Emilka Radkowska i Julka Buras. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej i Galerii prac plastycznych 5-latków.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe LIBRI w Tarnobrzegu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" był skierowany do dzieci przedszkolnych i młodzieży wszystkich typów szkół z rejonu powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać i przedstawić zawody wykonywane dawniej przez mieszkańców rejonu, a obecnie zapomniane, lub nowe zawody, jakie powstają i jakie będą potrzebne w związku ze zmianami zachodzącymi w regionie tarnobrzeskim.

Prace konkursowe były wykonane w formie pracy plastycznej (młodsi uczestnicy) , literackiej lub multimedialnej (starsi uczniowie).

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką.  Na konkurs napłynęło 61prac z całego powiatu. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów ,,Małych Artystek" Emilki i Julki, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziewczynki wykonały nagrodzone  prace, pod kierunkiem nauczycielki Ewy Dryki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.06.03 - RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „PIĘKNA POLSKA”

W naszym przedszkolu odbył się coroczny Rodzinny Konkurs Plastyczny pt.: „Piękna Polska”. W tym roku odpowiedzialna za przebieg konkursu była nauczycielka Agata Misiąg. Konkurs miał na celu rozwijanie u dzieci kreatywności i inwencji twórczej oraz podsumowanie wiedzy o naszym kraju w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości oraz  kształtowanie postaw patriotycznych.

W poniedziałek odbył się finał. Na konkurs wpłynęło 10 prac od 9 przedszkolaków: 1 praca z 4-latków, 4 prace z 5-latków i 5 praz z 6-latków. Mali Artyści wraz ze swoimi Rodzicami wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu dzieł.

GRATULUJEMY  MAŁYM ARTYSTOM

Opracowała: Agata Misiąg


 

 
2019.05.17 - Pogadanka edukacyjna pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
17 maja Nasze Przedszkole odwiedzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, którzy przeprowadzili pogadankę edukacyjną na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. W zajęciach uczestniczyły kolejno dwie grupy przedszkolaków, pięcio oraz sześciolatków. Dzieci zostały zapoznane m. in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i na przejściach dla pieszych. Wspólnie przypomnieliśmy sobie m.in.: zasady poruszania się po ulicach i chodniku, korzystania z pasów dla pieszych, jazdy na rowerze.Po zakończeniu zajęć pracownicy WORD rozdali przedszkolakom kamizelki i opaski odblaskowe. Serdecznie dziękujemy za „odblaski”, zwiększą one bezpieczeństwo przedszkolaków jako uczestników ruchu drogowego.Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.04.30 - Udział Małych Artystów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Mój magiczny kot”

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Mój magiczny kot" było Przedszkole nr 70 w ZSP NR 4 we Wrocławiu. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych dzieci. Doskonalenie w posługiwaniu się rożnymi technikami plastycznymi. Kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt. Stwarzanie możliwości prezentacji prac dzieciom uzdolnionym plastycznie.
Konkurs był  przeznaczony dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
KATEGORIA I - dzieci w wieku 4 lat - w której wzięła udział Marcelinka Gudz pod opieką nauczycielki Agnieszki Radkowskiej

KATEGORIA II - dzieci w wieku 5-6 lat - udział wzięła Emilka Radkowska z grupy 5-latków pod opieką nauczycielki Ewy Dryki.

Nadesłano 98 prac z całej Polski. Dziewczynkom z naszego przedszkola niestety nie udało się zająć czołowych miejsc. Jednak uważamy, że ich prace magicznych kotków, były piękne i pomysłowe za które otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

 

Opracowały: Ewa Dryka, Agnieszka Radkowska


 
2019.04.30 - PIERWSZE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „WIOSENNE SŁONECZKO”

Z ogromna radością informujemy, że praca plastyczna Zuzi Pawlak otrzymała I miejsce w kategorii dzieci 5-letnich w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wiosenne słoneczko”.

Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole nr 1 w Świebodzinie.  Celem konkursu było: promowanie twórczości dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz zdolności plastycznej dzieci, zainteresowanie przyrodą oraz dostrzeganie piękna otaczającej nas przyrody.

Zadaniem Zuzi było wykonanie na formacie A4 pracy plastycznej, dowolną techniką.  Na konkurs nadesłano 88 prac z 79 placówek z całej Polski.


Tym bardziej jest nam miło, że praca „Małej Artystki” z grupy „Biedronki” otrzymała takie wyróżnienie. Zuzia, wykonała nagrodzoną  pracę, pod kierunkiem nauczycielki Agaty Misiąg.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.04.24 - „Mali Artyści” wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej

„Mali Artyści” wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, które odbyły się w Tarnobrzegu 24 kwietnia 2019 roku.

http://nadwisla24.pl/2019/04/26/tarnobrzeg-przedszkolaki-rywalizowaly-w-mistrzostwach-swiata-w-pilce-noznej-fotoreportaz-oraz-video-hd/

https://sandomierz.gosc.pl/doc/5504029.Pilkarskie-mistrzostwa-swiata-w-Tarnobrzegu

https://sandomierz.gosc.pl/gal/pokaz/5504037.Mistrzostwa-przedszkolakow/26#gt

http://tvl.tarnobrzeg.pl/2019/04/26/wydarzenia-sportowe-z-dn-26-kwietnia-2019/

 
2019.04.26 - NARODOWE CZYTANIE LEGEND POLSKICH U „MAŁYCH ARTYSTÓW”

Tematem przewodnim w miesiącu kwietniu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ”Piękna Nasza Polska Cała” II edycja było: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” (Mikołaj Rej).

23 kwietnia  to Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich i tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się NARODOWE CZYTANIE LEGEND POLSKICH.   Do wspólnego ogólnopolskiego czytania,  nauczycielka Ewa Dryka, zaprosiła panią Beatę Mazur z Miejskiej Biblioteki, filia Nr 8 w Tarnobrzegu, z którą systematycznie współpracujemy.

W NARODOWYM CZYTANIU LEGEND POLSKICH wzięły udział  przedszkolaki z grup: „Żabki”, „Słoneczka”, „Biedronki” i „Smerfy”. Po lekturze pięknych legend dzieci w formie plastycznej wyraziły swoje emocje i wrażenia.

Wszystkie grupy przedszkolne zrealizowały zadanie 10 o tematyce czytelniczej i wykonały na Ogólnopolski Konkurs Literacko Plastyczny książeczki „Przyjaciel z podwórka”, o którym można przeczytać w informacjach link: http://przedszkole2tbg.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=113&Itemid=137


Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.03.29 - Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt. ,,Przyjaciel z podwórka"

29 marca 2019odbył się - Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Przyjaciel z podwórka" w Przedszkolu Nr 2  w Tarnobrzegu.

To już VIII finał konkursu literacko plastycznego, który organizowany jest przez nasze przedszkole. Tematem tegorocznego konkursu była bajka pt. ,,Przyjaciel z podwórka". Do tej pory konkurs przeznaczony był tylko dla tarnobrzeskich przedszkoli. W tym roku poszerzyliśmy jego zasięg i skierowany został do przedszkoli z całej Polski. Konkurs został zorganizowany pod patronatem medialnym ,,Bliżej Przedszkola".

Zadaniem konkursowym było dokończenie wiersza i zilustrowanie go w postaci książeczki.

Celem konkursu było inspirowanie dzieci w wieku przedszkolnym do pracy twórczej, pokazanie zdolności literackich i plastycznych. Pobudzanie  wyobraźni,  kreatywności i fantazji w odniesieniu do zadanego tematu. Założeniem konkursu jest również pogłębianie wartości patriotycznych, postawy koleżeństwa i przyjaźni.

Do konkursu zgłoszono 12 książeczek z 9 przedszkoli. Przy ocenie książeczek komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria jak: walory literackie, artystyczne, estetyczną jakość książeczek, innowacyjność pracy oraz zaangażowanie dzieci.

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''- Przedszkole  Samorządowe Wiśniowa 312 woj. małopolskie, Oliwka Sambor,  6-lat

II miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''  - Publiczne Przedszkole Nr 4 w Prudniku, ,,Żabki" , 6-latki

III miejsce

,, Przyjaciel z podwórka''  - Przedszkole Nr 13 w Tarnobrzegu, ,,Biedronki", 6 -latki

Jury przyznało również wyróżnienia dla:

,,Przyjaciel z podwórka''  -  Przedszkole ,,Tęczowa wyspa" PP Nr 30 Włocławek, Zuzanna Luczkowska,   4 -latki

,,Mój Ciapek - przyjaciel z podwórka''- Przedszkole  Publiczne Nr 25 Włocławek , Amelka Kaniewska,  6 -latki

,,O przyjaźni''- Przedszkole Nr 149,,Tęczowa polanka" Wrocław, Alicja Prokop,  6 -latki

,,Przyjaciel z podwórka''  - Przedszkole im ,,Jasia i Małgosi" w   Kluczach,  Robert Rychliński, 5 -latki

,,Czy pamiętasz?''- Przedszkole  Miejskie Nr 10 w Chełmie, Karol Chomko,  6 -latki

Nasze Przedszkole Nr 2, także wykonało książeczki, za które otrzymają dyplomy i upominki za udział w konkursie są to:

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 3 -latki, ,,Żabki"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 4 -latki, ,,Słoneczka"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 5 -latki, ,,Biedronki"

,, Przyjaciel z podwórka''  ''- 6 -latki, ,,Smerfy"

W tym roku  Rada Rodziców z naszego przedszkola przyznała specjalną nagrodę dla grupy 5-latków ,,Biedronek" za udział  w konkursie.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor  Alicja Gil, która powitała zebranych gości- małych autorów książeczek z ich nauczycielkami, dyrektorów oraz przedstawicieli Rady Rodziców Przedszkola Nr 2 - Panią Magdalenę Drabik i Aldonę Czech.

Dla miłych gości dzieci sześcioletnie przygotowały przedstawienie artystyczne.

Po występach przedszkolaków  Pani dyrektor Alicja Gil, Ewa Dryka i Bernadeta Kozik wręczyły nagrody i dyplomy. Na zakończenie spotkania  Pani Aldon Czech  przeczytała wszystkim zgromadzonym dzieciom nagrodzoną książeczkę przez Radę Rodziców pt. ,, Przyjaciel z podwórka'' z grupy 5 -laków.

Prace nadesłane na konkurs można było przeczytać i oglądać na wystawie zorganizowanej w przedszkolu.

Dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów prac zostaną wysłane pocztą.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowych prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych.

Koordynatorki konkursu:

Ewa Dryka

Bernadeta Kozik

Agnieszka Radkowska

Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.03.27 - „BOHATERZY Z SĄSIEDZTWA” U MAŁYCH ARTYSTÓW

Tematem przewodnim w marcu w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” było „Tu moje miejsce, tu mój dom”

 

Zadanie nr 4 – Zorganizowanie wystawy – „Bohaterzy z sąsiedztwa” ( wyjątkowe osobowości, które rozsławiły miejscowość lub region)  - Wykonane!

Kustoszem wystawy „Bohaterzy z sąsiedztwa” była nauczycielka Anna Dziewit wraz ze swoimi dziećmi z grupy. „Żabki” zaprosiły pozostałe grupy przedszkolne na wernisaż. Przedszkolaki poznały wybitne postaci , które urodziły się lub mieszkały w Tarnobrzegu.

Bajkopisarza znanego wszystkim dzieciom w Polsce, autor wierszy dla dzieci a zwłaszcza bajki „Chory Kotek”, Stanisława Jachowicza.

Majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, „cichociemnego”, dowódcę oddziałów partyzanckich AK, DSZ i Zrzeszenia WiN, harcerza, „żołnierza wyklętego”.

Roberta Korzeniowskiego - czterokrotnego mistrza olimpijskiego , trzykrotnego mistrza świata i dwukrotnego mistrz Europy, byłego rekordzistę świata w chodzie sportowym, który jest najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Andrzeja Mleczki -   rysownika, satyryka i scenografa, znanego  przede wszystkim jako autora publikowanych w prasie rysunków satyrycznych.

 


Po wysłuchaniu historii ich życia odbyło się czytanie bajek Stanisława Jachowicza w grupach młodszych  a grupy starsze zapaliły znicz pod pomnikiem majora Hieronima Dekutowskiego.


Wystawa „Bohaterzy z sąsiedztwa” cieszyła  się również dużą popularnością wśród naszych rodziców.

Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions