10/2018

2018.10.10 - Udział 5 i 6-latków w akcji edukacyjnej ,,Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności PDF Drukuj Email

We wtorek 10 października dzieci z grup 5, 6-latków uczestniczyły w akcji edukacyjnej ,,Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności” organizowanej przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, co to jest ,,remiza jagodajna”, czyli grupom kwitnących i owocujących krzewów. To maleńkie oazy życia dla zwierząt i roślin w świecie zdominowanym przez człowieka.

Poznały również różne gatunki kwitnących i owocujących krzewów, uczyły się je rozpoznawać, obserwowały ich naturalny wygląd, dowiedziały się, jakie warunki potrzebne są do ich rozwoju.

Przedszkolaki miały okazję praktycznie wziąć udział w tworzeniu ,,remizy” - sadziły krzewy ze swoimi paniami. Wśród posadzonych krzewów umieszczony został domek dla owadów, który zapewni schronienie licznym, pożytecznym owadom.

Dzięki udziałowi w akcji nasze przedszkole otrzymało od Regionalnego Centrum Natura 2000 wiele gatunków krzewów. Na terenie placu przedszkolnego powstanie ,,remiza jagodajna”, która stanie się nie tylko oazą dla wielu zwierząt, owadów i roślin, ale również ozdobi otoczenie naszego przedszkola. Otrzymaliśmy również , tablicę edukacyjną do użytku w placówce oraz tabliczkę informacyjną.

Bardzo dziękujemy p. Anecie i p. Januszowi za wzbogacenie wiedzy przyrodniczej dzieci oraz za przekazanie naszej placówce wielu krzewów.

Opracowały: Ewa Dryka, Bernadeta Kozik

2018.09.10 - MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W roku szkolnym 2018/2019 przedszkole „Małego Artysty” uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.  Autorką projektu jest Aneta Konefał – Misiowa mama. Cele głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami w Polsce i za granicą.

A cele szczegółowe to:

a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

c) wprowadzenie dziecka w świat literatury,

d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

k) promocja przedszkola,

l) rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt, który nasze przedszkole realizuje  jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

Głównym bohaterem projektu jest Mały Miś, którego wybierają przedszkolaki a polega na realizacji 6 zadań: Mały Miś – czytające Przedszkolak, Mały Miś uczy samodzielności, 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku, Kulinarne warsztaty z Małym Misiem, Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu, Kuferek Kreatywności Małego Misia,  Misiowe aktywności sportowe.

Całe nasze przedszkole – dzieci, rodzice i nauczycielki - zostało „zmisiowane”.

Na relacje z realizacji poszczególnych zadań zapraszamy do poszczególnych grup.

Opracowała Agata Misiąg – główny koordynator projektu w przedszkolu „Małego Artysty”.

Przyszłe przedszkolaki

Szanowni Rodzice przyszłych przedszkolaków, oto najpotrzebniejsze rzeczy na pierwszy dzień pobytu Państwa dziecka w przedszkolu:
- podusia,
- kocyk,
- buciki na przebranie,
- ubranka na przebranie,
- ulubiona maskotka
- dobry humor-koniecznie!
Wszystkie przedmioty powinny być podpisane.

Pozdrawiam Anna Dziewit