Kalendarz

2/2019
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
 


Designed by:

2018.02.11 - Konkurs Literacko- Plastycznyczny dla Przedszkoli

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literacko- Plastyczny dla Przedszkoli

Tematem konkursu jest bajki pt. ,,Przyjaciel z podwórka".

Zapraszamy do ogólnopolskiego konkursu - bajka ,,Przyjaciel z podwórka".

Jest to konkurs literacko- plastyczny dla przedszkoli.

Zadaniem konkursowym jest dokończenie wiersza i zilustrowanie go (technika dowolna) w postaci książeczki.

Finał konkursu - 29.03.2019 r.


Regulamin do pobrania: (DOC)

 
2019.02.08 - Zabawa karnawałowa

W dniu 08.02.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, w którym dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach z Panią Bałwankową oraz animatorami z firmy "Trio z Rio". Było wiele zabaw, nietypowych tańców oraz konkurencji w asyście gości zaproszonych przez prowadzących zabawę.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2019.01.12 - KONCERT CHARYTATYWNY DLA MATEUSZKA

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego."

(Papież Franciszek)

Z pewnością każdy kto był obecny 12 stycznia 2019 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury i uczestniczył w koncercie charytatywnym pod nazwą "Wszystkie dzieci nasze są" dokonał właśnie takiego gestu miłości, gestu dobroci serca wobec Mateuszka Mortki, który zmaga się z wieloma chorobami.

Już od 1991 roku w ramach wydarzenia dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli występują w programach artystycznych, a dochód z koncertu przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka - w tym roku dla niepełnosprawnego Mateuszka.

W koncercie zimowym uczestniczyło 7 przedszkoli, w tym także Przedszkole Nr 2, które na scenie reprezentowali "mali artyści" z grupy "Smerfy". Sześciolatki pięknie wystąpiły z programem artystycznym pt.: "W krainie lodu". Przedstawienie przygotowały nauczycielki Agnieszka Zbyradowska i Bernadeta Kozik, która również przygotowała stroje i rekwizyty.

Pani Dyrektor Alicja Gil oraz pozostałe nauczycielki odpowiedzialne były za organizację całej imprezy. Dekorację sceny zaprojektowała Pani Agnieszka Radkowska. Wszystkie nauczycielki zajmowały się również przygotowaniem kiermaszu wypieków dostarczonych przez przedszkola biorące udział w koncercie.

Ciasta z naszej placówki piekły mamy z Rady Rodziców tj.: Pani Barbara Motyka, Pani Angelika Wicher, Pani Aldona Czech, Pani Magdalena Drabik, a Panie z kuchni pakowały je w pojemniki. Wszystkim wymienionym paniom należą się gorące podziękowania. Dochód ze sprzedaży ciast (2906 zł) został przekazany dla chorego chłopca.

Szczególnie dziękujemy sześciolatkom i ich rodzicom, którzy tłumnie przybyli do Domu Kultury i poświęcili chwilę wolnego czasu, aby uczestniczyć w koncercie. Wszyscy wykonawcy otrzymali w pełni zasłużone gromkie brawa oraz liczne słowa uznania.

DZIĘKUJEMY!


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2019.01.11 - Wyróżnienie w konkursie Na najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli

Do konkursu na "Najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli" nasze przedszkole zgłosiła Pani Dyrektor Alicja Gil.

Komisja dokonując oceny zgłoszonych budynków brała pod uwagę między innymi: oryginalność projektu, pomysłowość, wkład pracy oraz ogólne wrażenie estetyczne. W tegorocznej edycji konkursu „Na najładniejszy wystrój świąteczny tarnobrzeskich szkół i przedszkoli”, którego patronatem jest Prezydent Miasta Tarnobrzeg Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie.

Za projekt i wykonanie dekoracji odpowiedzialne były nauczycielki Anastazja Wójcicka oraz Agnieszka Radkowska.


Podczas corocznego spotkania opłatkowego Pan Prezydent Dariusz Bożek wręczył nagrodzonym placówkom okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne


Za otrzymany bon pieniężny zostały zakupione pomoce dydaktyczne dla Naszych kochanych przedszkolaków.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2018.12.13 - "Daj pluszaka dla dzieciaka"- finał akcji

„Daj pluszaka dla dzieciaka” - to hasło akcji zbiórki pluszaków dla dzieci, małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Do inicjatywy mógł włączyć się każdy, kto miał w domu niepotrzebne pluszowe misie, zające, kaczuszki i inne zwierzaki oraz bajkowe postaci.
Chętnych do wzięcia udziału w akcji było mnóstwo i tyle samo zebrano maskotek.
Dzieci z grup: 3-latków, 4-latków i 6-latków przynosiły zabawki od 05.12 aż do dziś. Nikt nie płakał, że oddaje swoje ulubione maskotki, bo każde dziecko wiedziało jaki jest cel organizowanej zbiórki.
Dziękujemy dzieciakom oraz ich rodzicom i osobom zaprzyjaźnionym za ogromne zaangażowanie.
Dzisiaj zabawki trafiły w odpowiednie ręce.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.12.05 - Spotkanie z leśniczym

,,Uczymy miłości do przyrody
uczymy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka.


Dnia 05 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - pan Remigiusz Adamczyk z Nadleśnictwa Nowa Dęba.Pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a potem opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę.
Pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków, zwierząt i roślin Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.12.03 - Spotkanie z Górnikiem

Grudniowy czas to nie tylko oczekiwanie na Świętego Mikołaja i okres świąteczny. W tym miesiącu przypada także inne ważne święto – Barbórka. Któż mógłby nam lepiej opowiedzieć o trudach tego zawodu, jak nie sam górnik? Dlatego też, 3 grudnia 2018r., zaprosiliśmy w nasze progi pana Józefa Kołodziejczyka -  górnika, który pracował w kopalni w Jeziórku i w Machowie. Pan Józef jest dziadziusiem Agatki z grupy „Biedronki”. Miłego gościa w imieniu dzieci i nauczycielek przywitała Pani dyrektor Alicja Gil.

Pan Józef zapoznał nas z „Legendą o św. Barbarze” - patronce wszystkich górników oraz opowiedział o pracy górników, którzy wydobywają nie tylko węgiel, ale i siarkę. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się strój galowy górnika, a szczególnie jego czapka. Przedszkolaki dowiedziały się, że z okazji różnych świąt górnicy zakładają właśnie takie mundury i czapki z pióropuszem.

Wspólnie z naszym gościem przypomnieliśmy sobie symbolikę piór na czapce oraz symbolikę górniczego godła. Kolory pióropuszy są różne w zależności od  funkcji jaką pełni górnik, np: biały- sztygara, zielony- dyrektora kopalni, czarny-  górnika pracującego pod ziemią, czerwony- członek orkiestry górniczej.

W podziękowaniu za przybycie dzieci z grupy III „Biedronki” wręczyły gościowi kartkę z podziękowaniem. Górnik dla wszystkich przedszkolaków przygotował niespodzianki – kolorowankę górnika i słodycze. Na koniec spotkania dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikiem.

Drogi Panie Józefie, dziękujemy za wizytę oraz słodkie niespodzianki, którymi nas obdarowałeś, zapraszamy za rok do naszego przedszkola!


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.11.09 - REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11,

w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,

„Mali Artyści” zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Wcześniej odbyła się Biesiada Patriotyczna „100-lecie Niepodległości. Pokaz radość przedszkolaku!” w ramach projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Jak śpiewaliśmy można zobaczyć na Facebooku.


Opracowała Agata Misiąg


 
2018.11.07 - "Biesiada patriotyczna z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości"

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest najważniejszym świętem państwowym. Nie można pozwolić, aby bardzo ważne wydarzenia sprzed lat poszły w niepamięć, dlatego już od najmłodszych lat staramy się zainteresować dzieci dziejami Polski i Polaków, przybliżyć w atrakcyjnej i przystępnej formie polskie symbole narodowe, budzić tożsamość i wspólnotę narodową.

Aby uczcić tą wyjątkową rocznicę- 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości- zorganizowaliśmy w Naszym przedszkolu „Biesiadę patriotyczną”, w której udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci zaprezentowały bogaty repertuar, na który składały się wiersze, piosenki, tańce. Mogliśmy dziś usłyszeć wzruszającą recytację wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” przez dzieci 3 letnie, zobaczyć taniec ze wstążkami do utworu „Płynie Wisła, płynie” grupy 4- latków, krakowiaka, kujawiaka w wykonaniu 5- latków czy poloneza- uroczysty taniec korowodowy w wykonaniu najstarszej grupy przedszkolnej.


Swoją obecnością podczas biesiady zaszczycił Nas absolwent naszego przedszkola Paweł Sasiela, obecnie uczeń szkoły muzycznej, który wykonał utwór „Niepodległość oraz uczniowie klasy mundurowej: Bartosz Pietrzykowski oraz Anna Rzeszut z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, którzy zainaugurowali biesiadę: wejściem z flagą, prezentacją prawidłowej postawy do hymny.


Pierwsza część „Biesiady patriotycznej” poświęcona był prezentacji umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych dzieci z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu. Druga część, to patriotyczne biesiadowanie. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne np. „Szara piechota”, „Pierwsza kadrowa”, rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu wykonali dla dzieci pokaz musztry wojskowej. Zaproszeni goście w mundurach wojskowych zaprezentowali podstawowe komendy i kroki musztry, maszerując z piosenką patriotyczną na ustach. Serdecznie dziękujemy przyszłym żołnierzom za piękny pokaz i niezapomniane wrażenia.


Wszyscy uczestnicy zaprezentowali piękną postawę patriotyczną, piękno ojczystej poezji, pieśni i tańca, lecz najważniejsze, że:

"spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi –

N I E P O D L E G Ł O Ś Ć."

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions