6/2019

2019.05.26 - Spotkanie z muzykiem

24 maja grupę „Smerfy” odwiedził tata Adasia Cetnarskiego , Pan Łukasz. Nasz gość jest artystą muzykiem grającym w zespole. Smerfy miały możliwość obcowania na żywo z muzyką (dowiedziały się jak wygląda gitara elektryczna, rozróżniały dźwięki wysokie i niskie).Bardzo dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją pasją, wiedzą i talentem. Być może spotkanie to zainspiruje któregoś z przedszkolaków by zostać „Wielkim Artystą”.

2019.04.10 - Spotkanie wielkonocne

10 kwietnia Smerfy po raz ostatni brały udział w spotkaniu wielkanocnym dla swoich Rodziców.Była to inscenizacja "Wielkanocna kurka" przeplatana życzeniami piosenkami o tematyce wielkanocnej.Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła Rodzicom życzenia wielkanocne.

2019.04.02 - Światowy Dzień Autyzmu
2 kwietnia grupa Smerfy w kolorach niebieskich  wybrała się na Plac Bartosza Głowackiego na którym obchodzono Światowy Dzień Autyzmu. . Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.

Uwieńczeniem tego spotkania było wspólne wypuszczenie niebieskich baloników do nieba.

2019.03.22 - Dzień na niebiesko - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

DZIEŃ NIEBIESKI W GRUPIE SMERFY- ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
"Dziś w przedszkolu mamy modę
dzieci wodę oszczędzają
krany mocno zakręcają
aby woda nie kapała
i do zlewu uciekała"

2019.03.21 - Dzień na zielono

"WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY" - DZIEŃ NA ZIELONO W GRUPIE SMERFY
21 Marca najstarsza grupa "Smerfy" przywitała Panią Wiosnę na zielono i w dobrym humorze.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

2019.03.20 - Warsztaty kulinarne "Pizza"
20 marca Smerfy wybrały się na warsztaty kulinarne.Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy. Ich zadaniem było przygotowanie pysznej i zdrowej pizzy.
Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone.

Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób możemy wspierać dzieci w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez  nie otaczającego ich świata. Mają one nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw.

Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci nabywają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwijają  swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. A wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

2019.03.08 - Dzieci Kobiet w grupie Smerfy

Dnia 8 marca wszystkie małe i duże Kobiety obchodziły swoje święto.Chłopcy obdarowali koleżanki pięknymi koronami.Bawiliśmy się w : pokaz mody, mis równowagi, mis szybkości.Bardzo dziękujemy za przygotowanie niespodzianek mamie Gabrysi z okazji Dnia Kobiet.

2019.02.27 - Warsztaty kulinarne
27 lutego grupa „Smerfy” brała udział w warsztatach kulinarnych w czasie których dzieci pomagały w przygotowaniach „Zdrowej nutelii”. Dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne do jej przygotowania. Miały także okazję spróbować różne rodzaje  orzechów takich jak: migdały, pistacje, orzechy nerkowca, orzechy ziemne i  orzechy makadamia.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>