Kalendarz

2/2019
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
 


Designed by:

 
2019.02.08 - Smerfy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 8.02.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, motylki, pszczółki, rycerzy, policjantów, karateków, Spidermanów... nie sposób wszystkich wymienić.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć, następnie wszyscy zebrali się w sali balowej, gdzie odbyły się konkursy, gry i zabawy zimowe przy muzyce.

Po południu na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorów z firmy TRIO Z RIO. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, dzięki bajkowym postaciom, które kolejno przybywały na bal. Był to SIŁACZ, KUCHARZ, DINOZAUR, MINIONEK. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Opracowała: Bernadeta Kozik

 
2019.01.23 - Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia dzieci z najstarszej grupy wystąpiły dla swoich Babć i Dziadziusiów. W związku z tym, że nasze "Smerfy" gościły swoich dziadków w przedszkolu już po raz ostatni i z niektórymi z Państwa nie będzie już okazji się spotkać dziękujemy za to, że odwiedzaliście nas, dziękujemy za wspaniałych wnuków-naszych wychowanków!
Z okazji tak ważnego Święta, w imieniu Pani Dyrektor, wszystkich pracowników przedszkola, a przede wszystkim dzieci z grupy "Smerfy" składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, samych pomyślnych dni, STO LAT!!!

Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją,
Póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
Niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2019.01.12 - KONCERT CHARYTATYWNY DLA MATEUSZKA

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego."

(Papież Franciszek)

Z pewnością każdy kto był obecny 12 stycznia 2019 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury i uczestniczył w koncercie charytatywnym pod nazwą "Wszystkie dzieci nasze są" dokonał właśnie takiego gestu miłości, gestu dobroci serca wobec Mateuszka Mortki, który zmaga się z wieloma chorobami.

Już od 1991 roku w ramach wydarzenia dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli występują w programach artystycznych, a dochód z koncertu przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka - w tym roku dla niepełnosprawnego Mateuszka.

W koncercie zimowym uczestniczyło 7 przedszkoli, w tym także Przedszkole Nr 2, które na scenie reprezentowali "mali artyści" z grupy "Smerfy". Sześciolatki pięknie wystąpiły z programem artystycznym pt.: "W krainie lodu". Przedstawienie przygotowały nauczycielki Agnieszka Zbyradowska i Bernadeta Kozik, która również przygotowała stroje i rekwizyty.

Pani Dyrektor Alicja Gil oraz pozostałe nauczycielki odpowiedzialne były za organizację całej imprezy. Dekorację sceny zaprojektowała Pani Agnieszka Radkowska. Wszystkie nauczycielki zajmowały się również przygotowaniem kiermaszu wypieków dostarczonych przez przedszkola biorące udział w koncercie.

Ciasta z naszej placówki piekły mamy z Rady Rodziców tj.: Pani Barbara Motyka, Pani Angelika Wicher, Pani Aldona Czech, Pani Magdalena Drabik, a Panie z kuchni pakowały je w pojemniki. Wszystkim wymienionym paniom należą się gorące podziękowania. Dochód ze sprzedaży ciast (2906 zł) został przekazany dla chorego chłopca.

Szczególnie dziękujemy sześciolatkom i ich rodzicom, którzy tłumnie przybyli do Domu Kultury i poświęcili chwilę wolnego czasu, aby uczestniczyć w koncercie. Wszyscy wykonawcy otrzymali w pełni zasłużone gromkie brawa oraz liczne słowa uznania.

DZIĘKUJEMY!


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2018.12.19 - Wigilia w grupie Smerfy

19 grudnia odbyła się Wigilia  dla Smerfów.W przedszkolu zapanował dzisiaj prawdziwie świąteczny nastrój. Smerfy podzieliły  się opłatkiem i zjadły ze smakiem potrawy wigilijne. Stoły ustrojone w  serwetki,stroik świąteczny, a na nich drobny poczęstunek i biały opłatek. W sali przystrojona choinka , a w tle kolędy.To znak, że święta tuż-tuż.
Wesołych Radosnych Świąt życzą Panie wychowawczynie


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.12.12 - W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia, dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć jest Mikołaj, choinka, prezenty. Ponadto w tym okresie dzieci chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

Chcąc pochwalić się swoimi umiejętnościami, sześciolatki zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych już 12 grudnia. W środowe popołudnie "Smerfy" świątecznie wystąpiły przed swoimi Rodzicami, prezentując wiersze, piosenki i pastorałki o tematyce bożonarodzeniowej, nie zabrakło także świątecznych tańców. Występ bardzo się podobał i sprawił, że w przedszkolu zapanowała magiczna świąteczna atmosfera. Po części artystycznej Pani Dyrektor Alicja Gil złożyła Rodzicom życzenia, a dzieci własnoręcznie wykonane kartki.


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2018.12.10 - Wizyta Pana doktora

Prawie każde dziecko wie, jaki zawód chciałoby wykonwać gdy dorośnie. Niektórzy chcieliby być strażakami, policjantami, panią w przedszkolu, piosenkarką. Aby lepiej poznać te zawody nasze przedszkole często odwiedzają osoby dorosłe, które opowiadaja nam na czym polega ich praca.

W dniu 10 grudnia pojawił się w naszej grupie miły gość Pan doktor Jakub Suchocki, lekarz chirurg, tata Wojtusia z grupy "Biedronki".

Dzieci mogły poznać rolę i znaczenie zawodu lekarza w codziennym życiu, wyrobić pozytywny stosunek i zaufanie niezbędne przy kontaktach pacjent - lekarz. Pan doktor pokazał do czego służy stetoskop (dzieci mogły posłuchać bicia serduszek przez słuchawki lekarskie), zaprezentował kroplówki, różnego rodzaju strzykawki. Najciekawsze było jak lekarz "zakładał" Amelce gips na rączkę.

Na koniec dzieci zadawały pytania dotyczące pracy w szpitalu i podziękowały Panu Jakubowi za przekazanie wielu cennych uwag. Po takiej ciekawej wizycie na pewno niejedno z dzieci zapragnie pójść w ślady Pana doktora.


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2018.11.30 - ZABAWY ANDRZEJKOWE W GRUPIE SMERFY

30 Listopada w grupa „Smerfy” bawiła się w zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Na początku było  ciągnięcie kart z wróżbą na przyszły rok,zabawa "Kim zostanę w przyszłości?"- rozpoznawanie i nazywanie sylwet zawodów , „Andrzejkowe serce”z imieniem chłopca lub dziewczynki , „Moneta w studni” i „Pływające rurki”. Wróżbom towarzyszyła muzyka, kolorowe lampki oraz zapachy świeczek .Najbardziej podobała się zabawa z wróżbą na przyszły rok.Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe.


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.10.31 - Dzień Dyni w grupie „Smerfy”

Ach co to  był za dzień!. Pełen atrakcji. Smerfy tego dnia przyszły ubrane na pomarańczowo. Brały udział  w dyniowych zabawach takich jak (dyniowe kręgle,slalom dyniowy,skoki przez dynię, dynia górą, taniec z balonami). Smerfy brały aktywny udział w przygotowaniu babeczek dyniowych. Zapach ich unosił się w całym Przedszkolu. Była zabawa i nauka. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu pt „Najciekawszy lampion lub stworek z dyni”. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za  zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność przy tworzeniu pracy. Dyniowe prace wyszły przepięknie i są ozdobą naszego Przedszkola. Każdy laureat konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions