Kalendarz

10/2018
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
 


Designed by:

 
2018.10.10 - Udział 5 i 6-latków w akcji edukacyjnej ,,Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności

We wtorek 10 października dzieci z grup 5, 6-latków uczestniczyły w akcji edukacyjnej ,,Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności” organizowanej przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, co to jest ,,remiza jagodajna”, czyli grupom kwitnących i owocujących krzewów. To maleńkie oazy życia dla zwierząt i roślin w świecie zdominowanym przez człowieka.

Poznały również różne gatunki kwitnących i owocujących krzewów, uczyły się je rozpoznawać, obserwowały ich naturalny wygląd, dowiedziały się, jakie warunki potrzebne są do ich rozwoju.

Przedszkolaki miały okazję praktycznie wziąć udział w tworzeniu ,,remizy” - sadziły krzewy ze swoimi paniami. Wśród posadzonych krzewów umieszczony został domek dla owadów, który zapewni schronienie licznym, pożytecznym owadom.

Dzięki udziałowi w akcji nasze przedszkole otrzymało od Regionalnego Centrum Natura 2000 wiele gatunków krzewów. Na terenie placu przedszkolnego powstanie ,,remiza jagodajna”, która stanie się nie tylko oazą dla wielu zwierząt, owadów i roślin, ale również ozdobi otoczenie naszego przedszkola. Otrzymaliśmy również , tablicę edukacyjną do użytku w placówce oraz tabliczkę informacyjną.

Bardzo dziękujemy p. Anecie i p. Januszowi za wzbogacenie wiedzy przyrodniczej dzieci oraz za przekazanie naszej placówce wielu krzewów.


Opracowały: Ewa Dryka, Bernadeta Kozik


 
2018.10.08 - 5-latki szukają kolorów jesieni w parku

W poniedziałek 8 października grupa ,,Biedronek"  wybrała się ze swoimi paniami do parku na wycieczkę w poszukiwaniu kolorów jesieni. Wyszukiwały na drzewach jesiennych kolorów: żółtego, czerwonego, brązowego i pomarańczowego. Rozpoznawały i nazywały  drzewa i krzewy, zwracały uwagę na ich charakterystyczne liście i owoce. Obserwowały w parku ptaki, wiewiórki, dla których przyniosły orzechy oraz mrówki i żuczki. Bawiły się w parku zbierając kolorowe liście, szyszki i żołędzie, które zabrały do przedszkolnego kącika przyrody.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.10.04 - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA U „BIEDRONEK”

„Na kartofelka urodziny

zeszły się wszystkie jarzyny

a ziemniaczek gości wita

i o zdrowie grzecznie pyta!”

Święto pieczonego ziemniaka stało się okazją do zorganizowania spotkania integracyjnego Rodziców z grupy „Biedronki”, które przygotowała i poprowadziła nauczycielka Agata Misiąg. Były zagadki, zadania sprawnościowe, zawody, twórcze działania plastyczne oraz zabawa taneczna a na zakończenie pieczony ziemniaczek, który przygotowały dzieci.

Wszyscy świetnie się bawili a ziemniaczek smakował wyśmienicie.


Opracowała Agata Misiąg


 
2018.10.03 - „BIEDRONKI” ROBIĄ ZAPASY NA ZIMĘ

Tematem przewodnim mijającego tygodnia była „Jesień na działce”. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały warzywa a także przygotowały sałatkę jarzynowa oraz kisiły kapustę i ogórki. Poznawały walory smakowe i zdrowotne warzyw. Poczynaniom dzieci przyglądał się Miś Raduś.

Po dokonaniu zakupu warzyw dzieci umyły je. Panie w kuchni ugotowały. Potem dzieci przystąpiły do krojenia, przyprawiania i smakowania sałatki jarzynowej.


Kolejnym zadaniem było zapoznanie z etapami kiszenia ogórków i kapusty. Przy tej czynności towarzyszyła dzieciom piosenka:

„Wielki rwetes dziś u Basi,

bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec,

to ci było szatkowanie.

Rach, ciach, ciach! Obereczka!

Już kapusty pełna beczka!”.

Pięciolatki doprawiały, ubijały i pakowały kapustę do słoików. Podobnie było z ogórkami. Do słoików włożyły przyprawy: chrzan, koper i czosnek. Ustawiły ogórki na „baczność” w słoikach. Na koniec pani Agata zalała je posoloną wodą.

Teraz czekamy na efekty naszej pracy.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.10.01 - DZIEŃ CHŁOPAKA U „BIEDRONEK”

Najserdeczniejsze życzenia
naszym kochanym chłopcom
i tym małym i tym dużym
szczęścia, zdrowia, miłości, radości.

W tym roku Dzień Chłopaka przypadał w niedzielę i dziewczynki z grupy „Biedronki” sprawiły niespodziankę swoim kolegom w poniedziałek. Były życzenia, tradycyjne Sto lat oraz prezenty i baloniki dla chłopców, zabawa taneczna a dla wszystkich dzieci jajko niespodzianka.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UPOMINKI DLA DZIECI.

Opracowała Agata Misiąg


 
2018.09.28 - Bohater Tygodnia

Projekt edukacyjny - ,,Bohater Tygodnia'' w 5-latkach

We wrześniu w grupie 5-latków rozpoczął  się projekt edukacyjny  „Bohater Tygodnia”. Głównym celem tego projektu  jest to, że dzieci zwracają szczególną uwagę na wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki z grupy, a poprzez to dostrzegają różnorodność grupy i szanują prawo każdego dziecka do tego, że jest inne.

Bohaterami we wrześniu byli: Weronika, Jędruś i Julcia. W ciągu danego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy, wszędzie jest pierwszy, cieszy się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które może pozostawić w wyznaczonym do tego miejsca „Kąciku Bohatera”, a za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. każdego dnia opowiada coś o sobie. W domu wspólnie z rodzicami tworzy drzewo genealogiczne swojej rodziny, o którym później opowiada w przedszkolu ucząc siebie i kolegów stopni pokrewieństwa.

Dziecko – Bohater przynosząc do przedszkola ulubione zabawki, musi nauczyć się nimi dzielić z rówieśnikami. Wszystkie przedmioty należące do Bohatera cały czas leżą w kąciku, zaś gdy przychodzi moment zabawy, korzystają z nich wszystkie dzieci, po uprzednim uzyskaniu zgody właściciela. Jest to jeden                    z głównych i ważnych celów realizowanego ćwiczenia. Bohater Tygodnia  obchodzi też urodziny, częstuje słodyczami. Koledzy z grupy składają życzenia i wykonują dla niego urodzinową książeczkę. Rodzice w przedszkolu czytają ulubione bajki i opowiadania swojego dziecka. Tydzień Bohatera kończy się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu.

Projekt edukacyjny „Bohater Tygodnia” oprócz doskonałej zabawy uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.09.27 - Sałatka owocowa ,,Biedronek"

Chcesz być zdrowy jedz owoce
bo owoce dobra rzecz
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana.

27.09.2018r. dzieci 5-letnie robiły w przedszkolu sałatkę owoców. Zajęcia poprzedzone były wycieczką na stragan z owocami. Dzieci rozpoznawały, nazywały i utrwalały nazwy owoców i zapoznawały się z nowymi nazwami.

Przed zrobieniem sałatki, było trochę przygotowań: najpierw trzeba było posegregować owoce przez nas przyniesione, później je umyć, następnie umyć nasze rączki, założyć fartuszki ochronne, w których wyglądaliśmy jak prawdziwi mistrzowie kuchni. Zgromadziliśmy wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia sałatki i zabraliśmy się do pracy. We wszystkim uczestniczył i uczył się od nas nasz przyjaciel Mały Miś. Sałatka udała się, była przepyszna.

Zajęcia gospodarczo-porządkowe należą do prac, które wynikają z organizacji pobytu dzieci w przedszkolu. Dzieci  poza codziennymi drobnymi, ale systematycznie podejmowanymi obowiązkami, bardzo chętnie biorą udział w zajęciach kulinarnych organizowanych w grupie.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.09.21 - „BIEDRONKI” WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

W tym roku pod hasłem
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Jak co roku „Biedronki” wzięły udział w AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018.  W piątkowe popołudnie przystąpiły z ogromnym zapałem i uporządkowały swój mały świat – przedszkolny plac zabaw.

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.T o bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.


Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions