Kalendarz

12/2018
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

 
2018.12.03 - Spotkanie z Górnikiem

Grudniowy czas to nie tylko oczekiwanie na Świętego Mikołaja i okres świąteczny. W tym miesiącu przypada także inne ważne święto – Barbórka. Któż mógłby nam lepiej opowiedzieć o trudach tego zawodu, jak nie sam górnik? Dlatego też, 3 grudnia 2018r., zaprosiliśmy w nasze progi pana Józefa Kołodziejczyka -  górnika, który pracował w kopalni w Jeziórku i w Machowie. Pan Józef jest dziadziusiem Agatki z grupy „Biedronki”. Miłego gościa w imieniu dzieci i nauczycielek przywitała Pani dyrektor Alicja Gil.

Pan Józef zapoznał nas z „Legendą o św. Barbarze” - patronce wszystkich górników oraz opowiedział o pracy górników, którzy wydobywają nie tylko węgiel, ale i siarkę. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się strój galowy górnika, a szczególnie jego czapka. Przedszkolaki dowiedziały się, że z okazji różnych świąt górnicy zakładają właśnie takie mundury i czapki z pióropuszem.

Wspólnie z naszym gościem przypomnieliśmy sobie symbolikę piór na czapce oraz symbolikę górniczego godła. Kolory pióropuszy są różne w zależności od  funkcji jaką pełni górnik, np: biały- sztygara, zielony- dyrektora kopalni, czarny-  górnika pracującego pod ziemią, czerwony- członek orkiestry górniczej.

W podziękowaniu za przybycie dzieci z grupy III „Biedronki” wręczyły gościowi kartkę z podziękowaniem. Górnik dla wszystkich przedszkolaków przygotował niespodzianki – kolorowankę górnika i słodycze. Na koniec spotkania dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z górnikiem.

Drogi Panie Józefie, dziękujemy za wizytę oraz słodkie niespodzianki, którymi nas obdarowałeś, zapraszamy za rok do naszego przedszkola!


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.11.30 - Bohaterowie tygodnia w listopadzie

Bohaterkami w listopadzie były: Emilka, Wiktorka i Hania

W ciągu danego tygodnia nasze Bohaterki były najważniejszymi dziećmi w grupie, cieszącymi się szczególnymi względami. Wszędzie były pierwsze, cieszyły się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które pozostawiły w wyznaczonym do tego miejsca „Kąciku Bohatera” i dzieliły się nimi z kolegami.  Za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. każdego dnia opowiadały coś o sobie. Bohaterki Tygodnia obchodziły w tym czasie swoje urodziny. Koledzy z grupy składali życzenia i przygotowali dla nich urodzinową książeczkę w prezencie. Ponadto Rodzice czytali wszystkim dzieciom ulubione bajki swojego dziecka. Tydzień Bohatera kończył się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.11.29 - ANDRZEJKOWE ZABAWY U „BIEDRONEK”


Dziś zabawa andrzejkowa,

trzeba w tańcu się wyszaleć!

Bo następny raz figlować

będzie można w karnawale!

A więc rzecz to oczywista –

nie ma sensu czekać dłużej!

Czas się bawić i korzystać

z przepowiedni dobrych wróżek!

Z takiej rady skorzystały pięciolatki i wraz z nauczycielka Agata Misiąg  i w wigilię św. Andrzeja zorganizowały zabawę andrzejkową. Każdy przedszkolak podczas wróżb andrzejkowych mógł sprawdzić czy spełnią się jego marzenia.


Z wody nam się wyłoniła

zagadka woskowa.

Powiedz, powiedz, wróżko miła,

kto się tutaj schował.


Zdejmujemy buty z nóżek,

stawiamy gęsiego,

komu marzą się podróże,

niech pilnuje swego.

Maszerują buty w rzędzie,

każdy spieszy się do drzwi.

Czyj na progu pierwszy będzie?

Nie wiem ja i nie wiesz ty!


Zabawę andrzejkową zakończył wspólny taniec zwycięzców marszu bucików.

Teraz czekamy, czy wróżby się spełnią!

Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.11.23 - Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś, z wystawy miś

Na spacer chciał do dzieci iść,

A że był zuch, ten dzielny miś

Zastukał do przedszkolnych drzwi.

Dyżurny więc, dziwuje się - dokąd chcesz iść?

- no, powiedz, gdzie?

Ja chcę iść tam, powiada miś

Gdzie bawią się Ola i Krzyś.

W piątek 23.11.2018r. w całym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły małe misie, średnie i ogromne - bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczkach, zza których ciężko było dostrzec dzieci. Pani Ewa na początku przypomniała ,,Historię Pluszowego Misia’’ oraz przygotowała zabawy z misiami, które dzieci ze sobą przyniosły. Były to zabawy: ,,Parada misiów’’, ,,Taniec wesołych misiów’’, ,,Misiowe zadania’’, ,,Co robi miś’’, zabawy z chustą animacyjną ,,Sztorm" i ,,Usypianie misia". Dzieci 5-letnie opowiadały o swoich ulubieńcach, bawiły się i tańczyły do znanych  zabaw z misiami, odbył się konkurs ,,Wyjadanie miodku" bez pomocy rąk. A w kąciku teatralnym przedstawiały ,,Misiowe bajki".

W tym dniu odwiedziła nas mamusia Wiktorki Bohaterki Tygodnia i przeczytała wszystkim dzieciom książeczkę z przygodami Kubusia Puchatka. Przedszkolaki kolorowały misie, które często są bohaterami opowieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert,  Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.  Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia!  Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.11.21 - Spotkanie z lekarzem

21 listopada do naszego przedszkola zawitał niecodzienny gość – tatuś Wojtusia, który na co dzień jest lekarzem i pracuje w szpitalu. Pan Jakub opowiadał o tym, czym zajmuje się lekarz, jakie nosi atrybuty (stetoskop, termometr, biały fartuch, różne strzykawki, bandaże, kroplówki, rękawiczki) i opowiedział do czego one służą. Nie tylko oglądaliśmy, ale również dotykaliśmy wszystkich ciekawych przedmiotów, a nawet niektórym udało się przysłuchać bicia serca kolegi, koleżanki. Dzieci dowiedziały się jak się zakłada gips na złamaną rączkę. Ponadto odbyła się pogadanka na temat dbania o zdrowie, szczególnie w jesienno- zimowym czasie. Aby zapobiec częstym zachorowaniom należy dbać o zdrowie, dobrze się odżywiać, uprawiać sport, ubierać się stosownie do pogody. Dzieci w nagrodę za aktywne zachowanie dostały kolorowanki i odznaki „dzielnego pacjenta”. Biedronkom spotkanie się bardzo podobało i dostarczyło wielu wrażeń. Dziękujemy bardzo za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą i czasem.


Opracowała: Ewa Dryka

 
2018.11.20 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA U „BIEDRONEK

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pięciolatki obchodzą w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.

Polska, jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, aby przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Podczas wtorkowych zajęć „Biedronki” poznały swoje prawa. Oto one:

DZIECKO MA PRAWO DO:
Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.11.09 - GŁOŚNE CZYTANIE U „BIEDRONEK”

W piątkowe przedpołudnie nasza grupa spotkała się z panią Beatą Mazur pracownikiem Biblioteki Miejskiej, Filia Nr 8 w Tarnobrzegu.

Razem z Misiem Radusiem dzieci wysłuchały „Legendy o Warsie i Sawie”. Pani Beata przeczytała wiersze z tomiku : „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” Michała Rusinka. Przedszkolaki dowiedziały się, kto to jest obywatel? oraz recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Dziękujemy Pani Beacie za piękną lekcję patriotyzmu!!!


Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.11.07 - BIESIADA PATRIOTYCZNA. 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. POKAŻ RADOŚĆ PRZEDSZKOLAKU I „BIEDRONEK”

Ostatnim elementem przygotowania do 100. Urodzin Polski była Biesiada patriotyczna, którą przygotowała nauczycielka Anastazja Wójcicka.

„Biedronki” pod opieka pani Agaty przygotowały pieśni patriotyczne, piosenek o Polsce i regionalne tańce: krakowiaka i kujawiaka. Oczywiście na biesiadę został zaproszony Miś Raduś, który z flagą i kokardą narodową zasiadł na głównym miejscu w sali.

Uroczysta Biesiada rozpoczęła się od odśpiewania hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” a potem każda grupa przedstawiła innym przedszkolakom swój program artystyczny.

W taki to sposób pięciolatki pokazały jak kochają swoją ojczyznę – Polskę.


Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions