Kalendarz

2/2019
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
 


Designed by:

 
2019.02.14 - WALENTYNKI U 5-LATKÓW

„W kalendarzu jest taki dzień, kiedy wszyscy Kochają się.

Dla tego dnia warto żyć, bo dobrze jest kochać i kochanym być!

Miłość jest ważna i niech wiecznie trwa,

a nie tylko tego jednego dnia”.

14.02.2019- Walentynki – to dzień, w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. „walentynkami”.

Najczęściej wręcza się serduszka, jako symbol miłości. 14 lutego to okazja do okazania również przyjaźni wobec znajomych, kolegów, rodziny czy przyjaciół.

Grupa pięciolatków  obchodzi walentynkowe tradycje, ponieważ bardzo się lubi - dzieci obchodziły je pod znakiem koleżeństwa, przyjaźni i umiejętności okazywania uczuć w zabawach z kolegami  oraz radości  z przebywania ze sobą.

Tego dnia „Biedronki” przyszły do przedszkola ubrane na czerwono z pluszowymi serduszkami i maskotkami. Zabawa walentynkowa trwała cały dzień - podczas zabaw integracyjnych przedszkolaki ułożyły na dywanie wielkie czerwone serce na znak, że bardzo się ze sobą lubią i przyjaźnią. Brały udział w licznych konkursach, Quizach walentynkowych, tańcach i zabawach. Wspólnie z Misiem Radusiem wyszukiwały w kąciku książki bajek o przyjaźni i miłości. Wykonywały samodzielnie Walentynki dla ulubionych koleżanek i kolegów z grupy. Nie obyło się bez walentynkowych prezentów i niespodzianek od pań. Dzień był pełen radości i zabawy.

Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.02.08 - BOHATER TYGODNIA W MIESIACU LUTYM

Bohaterem tygodnia w miesiącu lutym był Piotruś .

W ciągu tygodnia nasz bohater był najważniejszą osobą w grupie. Wszystkim przedszkolakom przedstawił swoja kolekcje zabawek.

Już pierwszego dnia Piotruś  obchodził 6 urodziny i dla przedszkolaków przygotował cukierki. Koledzy z grupy składali życzenia i wykonali dla niego urodzinową książeczkę.


Za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. Piotruś  każdego dnia opowiada coś o sobie. W domu wspólnie z rodzicami wykonał drzewo genealogiczne swojej rodziny.


W ramach  projektu edukacyjnego” Mały Miś -  czytające przedszkolaki”,  mama Piotrusia przeczytała dzieciom jego ulubiona bajkę.


Tydzień Bohatera zakończy się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów. Piotruś otrzymał pamiątkowy dyplom.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.01.31 - Bohaterzy Tygodnia w styczniu

Bohaterami Tygodnia w styczniu byli Nikodem i Ola.

W ciągu danego tygodnia nasi Bohaterzy byli najważniejszymi dziećmi w grupie, cieszącymi się szczególnymi względami.

Przynieśli do przedszkola swoje ulubione zabawki, książki, zdjęcia i drzewo

genealogiczne. Pokazując zdjęcia opowiadali kolegom o różnych

sytuacjach, które przedstawiają. Na podstawie drzewa

genealogicznego opowiadali o swoich rodzicach, babciach,

dziadkach.

Obchodzili też urodziny; dzieci wykonały dla nich pamiątkowe albumy, zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”. Mamusie dzieci Bohaterów czytały ulubione opowiadania i bajki. Tydzień Bohatera kończył się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem dyplomu, jako pamiątkę z przedszkola.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.01.28 - Wycieczka do zakładu zegarmistrzowskiego

28 stycznia dzieci z grupy ,,Biedronek" odwiedziły pracownię zegarmistrza, aby dowiedzieć się na czym polega jego praca. Na początku spotkania wysłuchały pogadanki o zegarach i o pracy.  Dowiedziały się jaka jest różnica między zegarem, a zegarkiem. Pięciolatki miały też okazję obejrzeć różne narzędzia, jakich używa zegarmistrz podczas naprawiania zegarów: lupy, pęsety, różne rodzaje śrubokrętów. Ponadto miały możliwość obserwować, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Ciekawość wzbudziły duże zegary wiszące na ścianach, a zwłaszcza zegar z myszką Miki oraz budzik lokomotywa. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz pracę ludzi różnych zawodów.

Dziękujemy Panu Leszkowi Ogorzałkowi

za przeprowadzenie z dziećmi bardzo ciekawych zajęć

o zegarach starych i nowych i upływającym czasie

oraz sposobach jego odmierzania…

Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.01.18 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA U „BIEDRONEK”

Dziś w przedszkolu wyjątkowo,

Bo Babcie i Dziadziusiów widzimy wokoło . 
Uroczystość zacząć czas, 
Pięknie więc witamy Was!

Tak powitały swoich gości pięciolatki.

Do tej uroczystości przygotowywały się pod opieką nauczycielki Agaty Misiąg.

Wykonały z nią zaproszenia, ćwiczyły układy taneczne, uczyły się piosenek i wierszy oraz samodzielnie przygotowały upominek dla każdego gościa.

Każde działanie przedszkolaków przed uroczystością i w trakcie było przepełnione ogromną miłością do swoich babć i dziadziusiów.

A składane życzenia wypływały z głębi dziecięcych serduszek.

Życzymy Wam , babuniu i dziadziusiu

stu lat, a nawet więcej,

gorące te życzenia

składamy Wam w piosence.

Chcemy, byście  zawsze byli

Młodzi  i uśmiechnięci,

tak bardzo Was kochamy!!!!,

zawsze o tym pamiętajcie!!!!.

Opracowała: Agata Misiąg

 
2018.12 - GRUDNIOWY BOHATER TYGODNIA

Bohaterem w grudniu był Julek.

W ciągu tygodnia nasz bohater był najważniejszą osobą w grupie.

Wszędzie był pierwszy, cieszył się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które pozostawił w wyznaczonym do tego miejsca „Kąciku Bohatera”.

Za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. Julek każdego dnia opowiada coś o sobie.

W domu wspólnie z rodzicami wykonał „Choinkowe” drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Julek obchodził 5 urodziny i dla przedszkolaków przygotował cukierki ze świąteczną choinką, którą dzieci pokolorowały według własnych pomysłów.

Koledzy z grupy składali życzenia i wykonali dla niego urodzinową książeczkę.


Miłym akcentem było głośne czytanie „Baśni o dwunastu miesiącach”, przez mamę Julka, w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.


Tydzień Bohatera zakończy się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.12 - WARSZTATY KULINARNE Z MAŁYM MISIEM U BIEDRONEK

Pięciolatki zakończyły realizację IV modułu WARSZTATY KULINARNE Z MAŁYM MISIEM programu edukacyjnego MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.

W grudniu dbyły się spotkania kulinarne z Małym Misiem Radusiem . Wspólnie stworzyłyśmy dzieciom okazję do samodzielnego przygotowywania posiłków: sałatek owocowej i jarzynowej, kolorowych i zdrowych kanapek, poznały zasady zdrowego żywienia – piramidę zdrowego żywienia. Dzieci odwiedziły przedszkolną kuchnię poznały zawód kucharza i cukiernika. Wspólnie z nauczycielka Agatą wyszukały potrawy opisane w literaturze: chatkę Baby-Jagi z baśni Jaś i Małgosia. Upiekły świąteczne ciasteczka, którymi poczęstowały rodziców podczas spotkania świątecznego. Utrwalały zasady zachowania się przy stole. Poznały sposoby tworzenia książki kucharskiej, a także zasady układania przepisów. Efektem końcowym warsztatów jest książeczka kulinarna ilustrowana przez dzieci i rodziców „Kuchnia Biedronek i Misia Radusia”.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.12.19 - ,,Wigilia w przedszkolu"

W dniu 19 grudnia 2018 r. w ramach kultywowania tradycji Bożonarodzeniowej w każdej z naszych grup przedszkolnych zorganizowano uroczystą Wigilię.

W świąteczny nastrój wprowadziło nas wspólne kolędowanie oraz składanie szczerych życzeń, do których dołączyła się również Pani Dyrektor. Uścisków i buziaków było co niemiara. Mieliśmy okazję przekonać się, że tworzymy jedną dużą rodzinę. Dzieci 5-letnie, wspólnie z nauczycielkami, zasiadły do pięknie przystrojonych stołów. Następnie spożyły tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe: barszczyk czerwony, pyszną rybkę  i inne smakołyki - własnoręcznie upieczone pierniczki przy dźwiękach kolęd.

Warto zaznaczyć, że takie podniosłe chwile nie tylko  utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych jak również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Opracowała: Ewa Dryka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions