Kalendarz

9/2019
M T W T F S S
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 


Designed by:

 
2019.06.29 – ZREALIZOWANE ZADANIA W CZERWCU Z MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Miesiąc czerwiec był ostatnim miesiącem realizacji w grupie „Biedronki” Międzynarodowego Projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” II edycja. Myślą przewodnią wszystkich działań było:

„Wszystkie dzieci nasze są”.

Grupa pięciolatków „Biedronki” wykonała następujące zadania: 1, 4, 10 i 11:

  • Zajęcie tematyczne „Pod wspólnym niebem” – zabawa z okazji Dnia Dziecka.


  • „Kulinarne podróże - te małe i te duże” – smaki świata – odbyła się degustacja owoców egzotycznych. Dzieci zrobiły zdrowe i orzeźwiające napoje z limonki, cytryny i pomarańczy.

  • „Biało - czerwone drzewo dobra” – podczas zabaw plastycznych wykonały drzewo dobrych uczynków dla Polski.


  • Przedszkolny Przegląd Teatrzyków „Mali twórcy”. Pięciolatki przedstawiły młodszym i starszym kolegom przedstawienie „Na Jagody” i równocześnie zrealizowały zadanie z planu rocznego przedszkola.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.06.28 - Bohaterowie tygodnia w czerwcu

Bohaterami w czerwcu byli: Asia, Pawełek i Miłoszek

To już ostatni tydzień, który kończy projekt edukacyjny  „Bohater Tygodnia”. Głównym celem tego projektu było to, że dzieci zwracają szczególną uwagę na wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki z grupy, a poprzez to dostrzegają różnorodność grupy i szanują prawo każdego dziecka do tego, że jest inne.

Nasi Bohaterowie w czerwcu byli najważniejszymi dziećmi w grupie, cieszącymi się szczególnymi względami. Wszędzie byli pierwsi, cieszyli się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które pozostawiali w wyznaczonym do tego miejsca „Kąciku Bohatera” i dzielili się nimi z kolegami.  Za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. każdego dnia opowiadali coś o sobie. Bohaterowie Tygodnia obchodzili                               w tym czasie swoje urodziny. Koledzy z grupy składali życzenia i przygotowali dla nich urodzinową książeczkę w prezencie. Ponadto Rodzice lub rodzeństwo czytali wszystkim dzieciom ulubione bajki dziecka. Tydzień Bohatera kończył się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu.

Projekt edukacyjny „Bohater Tygodnia” oprócz doskonałej zabawy uczył dzieci właściwych relacji międzyludzkich, każde dziecko z dużą radością oczekiwało na swoją kolej, aby być Bohaterem.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.06.14 - WYRÓŻNIENIA W PLASTYCZNYM KONKURSIE POWIATOWYM DLA ,,BIEDRONEK"

14 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Na konkurs prace plastyczne przygotowało dziewięcioro dzieci z grupy ,,Biedronek", z których dwie dziewczynki otrzymały wyróżnienia: Emilka Radkowska i Julka Buras. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej i Galerii prac plastycznych 5-latków.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe LIBRI w Tarnobrzegu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" był skierowany do dzieci przedszkolnych i młodzieży wszystkich typów szkół z rejonu powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać i przedstawić zawody wykonywane dawniej przez mieszkańców rejonu, a obecnie zapomniane, lub nowe zawody, jakie powstają i jakie będą potrzebne w związku ze zmianami zachodzącymi w regionie tarnobrzeskim.

Prace konkursowe były wykonane w formie pracy plastycznej (młodsi uczestnicy) , literackiej lub multimedialnej (starsi uczniowie).

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką.  Na konkurs napłynęło 61prac z całego powiatu. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów ,,Małych Artystek" Emilki i Julki, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziewczynki wykonały nagrodzone  prace, pod kierunkiem nauczycielki Ewy Dryki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2019.IV – V - MISIOWE AKTYWNOŚCI SPORTOWE - MODUŁ VI

Za nami ostatni już moduł Małego Misia w świecie wielkiej literatury. Tym razem nasz bohater  Mały Miś zaprosił dzieci do uczestnictwa w zabawach ruchowych. Są one nieodzownym elementem przedszkolnej codzienności. Biedronki zaczynają dzień  ćwiczeniami porannymi. Zabawy, gry dydaktyczne przeplatane są zabawami ruchowymi. Codzienne wyjścia na plac zabaw oraz dwa razy w tygodniu ćwiczenia gimnastyczne. Tym razem we wszystkich naszych poczynaniach towarzyszył nam Raduś.

ZMISIOWANA GIMNASTYKA


ĆWICZYMY Z NASZYM MIASTEM

  • Pięciolatki wzięły udział w „Mistrzostwach świata przedszkolaków” w piłce nożnej.  W zabawie wzięły udział tarnobrzeskie przedszkola.

 

 

  • Podczas Miejskich Obchodów Dnia Dziecka wszystkie Biedronki sprawdziły swoje siły na Torze Przeszkód.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.06.07 - RYCERZ I KSIĘŻNICZKA Z WIZYTĄ U „BIEDRONEK”


W piątkowe przedpołudnie gościliśmy w naszym ogrodzie Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”.

Spotkaliśmy tam rycerza i księżniczkę, którzy opowiedzieli nam o tym jak zostać rycerzem i kierować się kodeksem rycerskim, o strojach, zbroi i modzie czasów dawnych.

Dzieci poznały broń i ekwipunek wojownika oraz nauczyły się tańca i poznały obyczaje epoki . dowiedziały się również jakie kary czekały na nieposłusznych poddanych.

Dzieci miały możliwość przymierzenia i  i zapoznania się z rekwizytami.

Wiele dziewczynek chciało przenieść się do tych czasów i być księżniczkami

a chłopców by walczyć i odnosić sukcesy na polu bitwy rycerzami.


Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.06.04 - MIĘDZYNARODOWY PROJEKT PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA II EDYCJA - MAJ

Temat przewodni zadań w miesiącu maju Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

„Powiewa flaga, gdy wiatr ją zerwie,

A na tej fladze biel jest i czerwień( Cz. Janczarski)

Grupa pięciolatki „Biedronki” wykonała następujące zadania majowe:

  1. Zajęcie tematyczne „Powiewa flaga biało-czerwona”, podczas którego utrwaliły dzieci wiadomości o godle, hymnie, fladze naszego kraju.


  1. Warsztaty plastyczne „Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty” Pięciolatki wykonały przepiękne Polskie polne kwiaty maki i chabry, które wręczyły rodzicom w Dniu Mamy i Taty.


  1. „Na majowej łące” – założenie zielnika polskiej roślinności. Dziękujemy mamie Ali B. za udostępnienie swojego zielnika. Dzieci utrwaliły wygląd i nazwy polskich roślin: mniszka lekarskiego, stokrotki.

 

  1. Dzień Mamy i Taty – przedstawienie „Na jagody” wg Marii Konopnickiej w opracowaniu Heleny Kruk było podziękowaniem dla naszych rodziców za ich codzienny trud i miłość.


Opracowała: Agata Misiąg i Ewa Dryka


 
2019.06.03 - PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW „Mali Twórcy” U BIEDRONEK

Jednym z zadań wynikającym z Planu Pracy naszego przedszkola było : rozwijanie samodzielności, kreatywności „Małych Artystów”. Efektem całorocznej pracy był Przegląd Teatrzyków „Mali Twórcy”.

Naszej grupie przypadło otwarcie tego przeglądu. Całemu przedszkolu pięciolatki przedstawiły przedstawienie  „Na jagody”  wg Marii Konopnickiej w opracowaniu Heleny Kruk.

Przedstawienie przygotowała nauczycielka Agata Misiąg.

Zabawa w teatr rozpoczęła się od objaśnienia nieznanych słów z wiersza( kropki czyli koszyki), potem przygotowywaliśmy scenografię i ćwiczyliśmy ruch sceniczny oraz tańce, grę na instrumentach i piosenki.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2019.06.01 - BOHATERZY TYGODNIA W MIESIĄCU MAJU

Bohaterami w maju byli:  Agatka i Wojtuś

W ciągu danego tygodnia nasi bohaterowie byli najważniejszymi  osobistościami w grupie.

Za pośrednictwem zdjęć, zabawek, opowiadań,  pamiątek itp. każdego dnia opowiada coś o sobie.

W domu wspólnie z rodzicami wykonali drzewo genealogiczne swojej rodziny, o którym później przedstawili w przedszkolu.


Agatka i Wojtuś świętowali swoje przyszłe szóste urodziny.  Agatka częstowała słodyczami

a mama Wojtusia przygotowała szarlotkę. Koledzy z grupy składali życzenia i wykonali dla nich urodzinowe książeczki.


Miłym akcentem było głośne czytanie ulubionych bajek, przez rodziców, w ramach projektu

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

 


Tydzień Bohatera zakończy się wręczeniem Książki Bohatera Tygodnia z jego portretami narysowanymi przez kolegów oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu.Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions