Kalendarz

9/2019
M T W T F S S
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 


Designed by:

 
2019.05.23 - DZIEŃ MAMY I TATY U "SŁONECZEK"
Z okazji "Dnia Mamy i Taty" 23 maja odbyło się przedstawienie dla Rodziców. Dzieci przedstawiły bajkę muzyczną "Trzy Świnki" - Świnek, oczywiście było więcej i Wilków też cała gromada. Po wesołym teatrzyku dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły dla Mamy i Taty. Na koniec były upominki: kwiaty i laurki, oraz dużo buziaków.Opracowała: Anastazja Wójcicka

 
2019.04 - 04.2019 r. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”- II edycja

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała"- II edycja w miesiącu KWIETNIU grupa "Słoneczka" zrealizowała następujące zadania:


  • Zadanie nr 3 – Zorganizowanie Kącika Książki Patriotycznej w grupie.


  • Zadanie nr 7 – „Ziemia- zielona wyspa”- 4- latki założyły zielony ogródek w sali.  • Zadanie nr 5- Projekcja filmowa „W starym kinie” – projekcje dawnych dobranoce"Grupa "Słoneczka" wzięła także udział w NARODOWYM CZYTANIU LEGEND POLSKICH oraz Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Przyjaciel z podwórka” zorganizowany przez Nasze Przedszkole.

Opracowała: Agnieszka Radkowska 
2019.04.11 - Spotkanie wiosenno- wielkanocne "Kaczuszki i baranki"
"Idą Święta, Wielkanocne idą święta.
O tych Świętach każdy Zając pamięta.
Do koszyczka zapakuje słodycze
I na święta Wam przyniesie moc życzeń."

"Kaczuszki i baranki" pod takim hasłem odbyło się wielkanocne spotkanie dzieci  i Rodziców z grupy 4- latków "Słoneczka". Przedszkolaki zaprezentowały dla zgromadzonych gości wiosenno- świąteczny program artystyczny. Były wesołe piosenki, wierszyki oraz inscenizacje muzyczno - ruchowe. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Alicja Gil złożyła życzenia świąteczne uczestnikom spotkania, a dzieci wręczyły swoim bliskim świąteczne upominki, które same wykonały.

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.03.20 - Finał konkursu literacko - plastycznego "Przyjaciel z podwórka"

W piątek odbył się w Przedszkolu Nr 2 finał ogólnopolskiego konkursu literacko - plastycznego "Przyjaciel z podwórka". Nasza grupa przy pomocy Pań dokończyła wiersz, a następnie zilustrowała go w postaci książeczki. "Słoneczka" otrzymały dyplomom za udział w konkursie oraz upominek. Życzymy grupie 4- latków dalszych sukcesów i takich ogromnych chęci uczestnictwa w konkursach.

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.03 - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”- II edycja

Opis: Grupa 4- latków  bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest to jego II edycja. W poszczególnych miesiącach będziemy realizować wyznaczone zadania. W miesiącu marcu grupa "Słoneczka" wykonała następujące zadanie:

1. Zadanie nr 1 pt.: "Moje przedszkole".
"Słoneczka" wspólnie z grupą "Biedronek"  obejrzały prezentację "Przedszkole dawniej i dziś". Dzieci poznały historię powstania naszej placówki, jej tradycje i główne zadania. Przypomnieliśmy sobie logo naszego przedszkola oraz  poznaliśmy zawody jakie znajdują się w naszej placówce.2. Zadanie nr 6 pt. "Słownik gwary regionalnej".

Dzieci z naszej grupy wykonały "Słownik gwary lasowiackiej"


3. Zadanie nr 9 pt." A ja kocham moje miasto – narysowanie największej laurki dla miasta – kredą na asfalcie, placu".

Przedszkolaki  z grupy 4- latków „Słoneczka” wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy 5- latków „Biedronki” oraz 6- latków „Smerfy” namalowały na placu przedszkolnym piękną kolorową laurkę dla naszego miasta.


4. Zadanie nr 10 pt. " Polska Wiosna – grupowa praca plastyczna".


 

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.03.22 - Bo kto powiedział, że jesteśmy za mali na lekcję fizyki i chemii?

Dzieciaki uwielbiają eksperymentować, to mali badacze. Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania uczą się szybko i trwale. W piątek grupa „Słoneczka” przeprowadziła serię eksperymentów z surowymi jajkami.

Przedszkolaki:

1. Porównywały wygląd jajka surowego, ugotowanego „na miękko” i „na twardo”.

2. Dowiedziały się, że jajko poza tym, że jest kruche i delikatne, jest też bardzo wytrzymałe. 4- latki, mimo usilnych starań nie potrafiły zgnieść jajka w dłoni.

3. Poznały nowy sposób na oddzielenie żółtka od białka za pomocą plastikowej buteleczki.

4. Dowiedziały się, które jajko- surowe czy ugotowane- i dlaczego kręci się dłużej.

5. Za wszelką cenę próbowały „utopić” jajko w osolonej wodzie. Śmiałków było wielu, ale nikomu się to nie udało ... :)

6. Kilka jaj zalały octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla. Pani pokazała również jajko, które zalała dzień wcześniej, a „Słoneczka” mogły zaobserwować, że ocet całkowicie rozpuścił skorupkę.


To były zajęcia które wciągnęły, rozśmieszyły i nauczyły... i oby każde zawsze takie były ...

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.03.21 - Pierwszy DZIEŃ WIOSNY

21 MARCA witaliśmy wiosnę , wiosenkę barwną i radosną. Aura nie dopisała. Nie było bowiem ani barwnie, ani wiosennie, lecz liczyło się to, co nam w duszy gra. A grało, oj grało i to bardzo radośnie. Słonka nie było, ale przecież nie musiało być! My "SŁONECZKA" rozpromienimy każdy dzień w przedszkolu, w szczególności ten pochmurny. Były tańce, zabawy w naszej sali oraz z koleżankami i kolegami z innych grup.

Oczywiście nie mogło zabraknąć "topienia Marzanny"! Lecz hola hola 4- latki wiedzą, że nie zanieczyszczamy przyrody więc wysłaliśmy Marzannę w kosmos, przedszkolnym samolotem!
Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.03.19 - w poszukiwaniu wiosny


W tym tygodniu dzieci z naszej grupy szukały oznak wiosny w przedszkolnym ogrodzie. Mali obserwatorzy przyrody najpierw w przedszkolu wyszukiwali oznaki wiosny na fotografiach i planszach. Po utrwaleniu wiedzy na temat zmian w przyrodzie oznaczających przyjście wiosny, dzieci wyszły na podwórko by samodzielnie przekonać się o przyjściu nowej pory roku. Podczas spaceru "Słoneczka" dostrzegły między innymi: kwiaty w ogrodzie- krokusy i przebiśniegi, zielone pączki na drzewach  oraz stwierdziły, że jest zdecydowanie cieplej. A może to za naszą sprawą jest cieplej??!!- Tyle Słoneczek w jednym miejscu, to jeszcze nie było ... Jednym słowem- już wiosna.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions