12/2018

2018.11.26 - W oczekiwaniu na Mikołaja

W tym roku dzieci z grupy "Słoneczka" były bardzo grzeczne i liczą na wspaniałe prezenty od Świętego Mikołaja. Jak wiadomo żeby dostać prezent należy spełnić dwa warunki : trzeba być grzecznym przez cały rok oraz napisać piękny list do Świętego Mikołaja! Pierwszy warunek spełniony, a więc 4- latki zabrały się za wykonanie drugiego. Wykonały piękne i kolorowe listy do Mikołaja, a następnie  "schowały" je do worka. Teraz "Słoneczka" czekają aż Mikołaj przyjdzie w nocy i zabierze ich listy, a 6 grudnia przyniesie wymarzone prezenty!

2018.11.23 - Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2018 r, był wyjątkowym dniem. "Słoneczka" przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi misiami. Razem z misiami bawiły się, śpiewały, tańczyły i rysowały.

Miś pluszowy – mój przyjaciel, zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję, czy też płaczę, On przytulać lubi się!

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2018.11.07 - Występy 4- latków podczas "Biesiady patriotyczna"

Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w Naszym przedszkolu „Biesiadę patriotyczną”, w której udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci zaprezentowały bogaty repertuar, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Grupa 4- latków zaprezentowała taniec ze wstążkami do utworu „Płynie Wisła, płynie”  oraz układ taneczny do piosenki "Polska kłanianka". Podczas biesiady towarzyszył Nam także, Miś Miluś, który przybył do Naszej grupy w ramach realizacji projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

W drugiej części biesiady wspólnie z kolegami i koleżankami z młodszych i starszych grup śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a wraz z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu wykonaliśmy pokaz musztry wojskowej.

2018.10.29 - "Halloween na wesoło" w grupie 4- latków

Ostatni poniedziałek października przebiegał w grupie "Słoneczek" pod hasłem „Halloween na wesoło”. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, piratów... Tego dnia dzieci z grupy 4- latków uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2018.10.25 - DZIEŃ KUNDELKA U "SŁONECZEK"

Warczy, skomli, gryzie kijek,
Biega, skacze, czasem wyje
Chociaż piszczy, chociaż szczeka,
Przyjacielem jest człowieka
A Ty już na pewno wiesz,
Że zwierzęciem tym jest?....Pies

25.10.2018r obchodziliśmy ogólnopolski "Dzień Kundelka". W tym dniu nasze "Słoneczka" przyszły do przedszkole z ulubionymi pluszakami-pieskami i książeczkami o pieskach. Z pluszowymi pieskami bawiły się, a z książek wspólnie czytanych i oglądanych dowiedziały się jak dbać o pieski, jak się z nimi bawić, a także jak zachować ostrożność w kontaktach z psami, które mogą być niebezpieczne. Dzieci przyniosły też karmę dla bezdomnych psów, która została przekazana pracownikom Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród Św Franciszka".

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2018.10.15 - "Od ziarenka do bochenka"

W tym tygodniu "Słoneczka" dowiedziały się między innymi w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznawaliśmy właściwości produktów potrzebnych do wypieku chleba, a na koniec przy pomocy pani eksperymentowaliśmy z drożdżami.Dzieci znają już etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz są świadome tego, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Mówi się, że dzieci uczą się przez działanie... więc działamy !! W środę dzieci z grupy "Słoneczka" wykonywały produkty zbożowe, takie jak: chlebek, bułki czy rogaliki z masy solnej. W czwartek zaś wraz z panią wyrabiały ciasto i w przedszkolnej kuchni piekły chleb.

Kiedy chleb był już gotowy odbyła się wspólna degustacja. Dzieci swoim wypiekiem poczęstowały Panią Dyrektor oraz panie w przedszkolnej kuchni, które "doglądały" naszego wypieku. Chleb wraz z domowym dżemem jabłkowym smakował wybornie, nawet Naszemu misiowi Milusiowi !!

2018.10.12 - Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela przypadającego 14 października wszystkie grupy przedszkole,a w tym Nasze "Słoneczka" przygotowały uroczyste przedstawienie.  Nie zabrakło również życzeń dla zgromadzonych pedagogów. Jako symbol wdzięczności przedszkolaków, każdy nauczycieli otrzymał wspaniałą rozkładaną laurkę- sowę zawierającą podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci z grupy 4- latków za piękne prezenty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nauczycielki i pracownicy w grupie 4- latków.

2018.10.05 - JABŁUSZKO DLA PRZEDSZKOLAKA

W zeszłym tygodniu w Naszej grupie dominowała tematyka owocowo- warzywna. Starałyśmy się przyswoić dzieciom wiedzę na temat owoców i warzyw, a przede wszystkim zachęcić je do ich codziennego spożywania. Za Nami już robienie soku jabłkowego, przetworów oraz szaszłyków. Na zakończenie tejże jakże pysznej i zdrowej tematyki zajęć "JABŁUSZKO DLA PRZEDSZKOLAKA".

Niech je każdy w rączkę weźmie i zapamięta, że "jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie!"

SMACZNEGO !! :)

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>