10/2018

2018.10.05 - JABŁUSZKO DLA PRZEDSZKOLAKA

W zeszłym tygodniu w Naszej grupie dominowała tematyka owocowo- warzywna. Starałyśmy się przyswoić dzieciom wiedzę na temat owoców i warzyw, a przede wszystkim zachęcić je do ich codziennego spożywania. Za Nami już robienie soku jabłkowego, przetworów oraz szaszłyków. Na zakończenie tejże jakże pysznej i zdrowej tematyki zajęć "JABŁUSZKO DLA PRZEDSZKOLAKA".

Niech je każdy w rączkę weźmie i zapamięta, że "jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie!"

SMACZNEGO !! :)

2018.10.05 - Kolorowe szaszłyki

Przez cały miniony tydzień "Słoneczka" rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Określały również ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. A w dniu dzisiejszym nadszedł czas na kolorowe szaszłyki. 4- latki miały dużo pracy. Najpierw musiały pokroić owoce na kawałki, a następnie nadziewać na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Podczas pracy Naszym podopiecznym towarzyszył oczywiście Miś "Miluś". Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

2018.10.04 - Jesienne przetwory

Jesień w tym roku obdarowała nas bardzo dużą ilością warzyw i owoców. Aby ich nie zmarnować 4- latki zrobiły zapasy na zimę w postaci ogórków kiszonych oraz kompotów ze śliwek. Towarzyszył Nam oczywiście Miś "Miluś".

2018.10.01 - Robimy pyszny sok jabłkowy

Wykonaniem soku jabłkowego „Słoneczka” zapoczątkowały tydzień poświęcony owocom i warzywom. Zajęcia i zabawy w tym tygodniu przeprowadzone były w taki sposób, aby zachęcić dzieci do sięgania po owoce i warzywa. Chociaż na wstępie możemy już powiedzieć, że zdrowe nawyki żywieniowe nie są całkowicie obce Naszym Przedszkolakom, bowiem to same dzieci- pamiętając robienie soku w zeszłym roku- wyszły z inicjatywą ponownego wyciśnięcia soczku za pomocą „tej maszyny co kiedyś” czytaj sokowirówki. :)
Cóż tu mówić, sok był pyszny ...! Nawet Nasz Miś "Miluś" się skusił! :)

2018.09.28 - Jesień w grupie 4- latków

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2018.09.27 - DZIEŃ CHŁOPAKA U "SŁONECZEK"

27.09.2018r. w grupie "Słoneczka"obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Było wiele zabaw przy muzyce oraz konkurencje i zabawy sportowe, w których chłopcy mogli wykazać się sprawnością fizyczną. Nie zabrakło też niespodzianek: zabawki-zgniotki i słodycze (nie tylko dla chłopców).

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2018.09.20 - Wycieczka na Dworzec PKP w Tarnobrzegu

"Chociaż nie mamy jeszcze wiele lat,

chcemy poznawać świat

ze wszystkimi jego tajemnicami."

Tak też staramy się robić w Naszym przedszkolu w związku z czym 20.09.2018 r. grupa 4- latków "Słoneczka" udała się na wycieczkę na Dworzec PKP w Tarnobrzegu. Podczas Naszego wyjścia towarzyszył Nam także miś "Miluś", których przybył do grupy 4- latków w ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom specyfiki pracy na kolei oraz poznanie niektórych zawodów związanych z koleją.
Gdy dotarliśmy do celu Naszej podróży na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji m.in.: zwiedzanie nastawni, Straż Ochrony Kolei wraz z przecudownym i mądrym pieskiem Aro, zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych... i wiele innych fantastycznych atrakcji. Babcia Lenki pamiętała również o Dniu Przedszkolaka, który przypada właśnie 20 września i poczęstowała dzieciaczki - i Panie:) - pysznymi cukierkami.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM OSOBOM, które tego dnia opowiadały Nam o pracy na kolei.

2018.09.12 - Miś Miluś uczy samodzielności - MODUŁ II

Bawić się zgodnie, dzielić się z innymi, sprzątać po skończonej zabawie czy uważne słuchanie podczas zajęć - to tylko niektóre z dobrze znanych przedszkolakom zasad. Każdy wie, że warto ich przestrzegać aby być szczęśliwym wśród koleżanek i kolegów w przedszkolu! W ramach realizacji programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" nasz misiowy kolega Miluś, zapoznał dzieci ze swoją koleżanką Tosią, która po raz pierwszy przyszła do przedszkola i nie zna przedszkolnych zasad dlatego bywa też nieco… niegrzeczna. Razem z Milusiem i Tosią "Słoneczka" stworzyły kodeks zachowań.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>