2/2019

2019.01.22 - DZIEŃ BABUNI I DZIADZIUSIA U "SŁONECZEK"

22 stycznia 2019 r "Słoneczka" zaprosiły swoje Babunie i Dziadziusiów do przedszkola. Dla nich śpiewały, recytowały i tańczyły. Było dużo wspólnych wesołych zabaw i moc słonecznych życzeń od "Słoneczek".

Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom:

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

uśmiechu na co dzień i duuużo radości !!!

2019.01.07 - Dokarmiamy ptaki

"Słoneczka" podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się, że zima to ciężki czas dla ptaków i zwierząt, które nie zapadły w zimowy sen. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i leśne zwierzęta zimą.

Śladami Ady i Olka, naszych "książkowych przyjaciół" , wykonaliśmy karmnik z plastikowej butelki.

Ze względu na duuuuużą ilość śniegu w zawieszeniu karmnika pomogła nam pani.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

2018.12.09 - Przedszkolna wigilia

Opis: Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w każdej grupie przedszkolnej, a tym samym i w grupie "Słoneczek" zakończyła wspólna wigilią. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad.

Był również słodki poczęstunek od Hliba ...

2018.12.19 - "IDĄ ŚWIĘTA" - SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

19 grudnia w grupie "Słoneczka" odbyło się spotkanie przedświąteczne. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, były też tańce zimowe i piosenki, podczas których dzieci ubierały choinkę. Na koniec złożyły Rodzicom świąteczne życzenia i wręczyły upominki.

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2018.12.06 - MIKOŁAJ I ŚNIEŻYNKA U "SŁONECZEK"

6 grudnia grzeczne "Słoneczka" odwiedził Mikołaj i Śnieżynka. Dzieci przywitały gości piosenką i zapewniły, że naprawdę były grzeczne. Mikołaj rozdał "Słoneczkom" prezenty i obiecał wrócić za rok. Dziękujemy Mikołaju, Śnieżynko, do zobaczenia!

2018.11.26 - W oczekiwaniu na Mikołaja

W tym roku dzieci z grupy "Słoneczka" były bardzo grzeczne i liczą na wspaniałe prezenty od Świętego Mikołaja. Jak wiadomo żeby dostać prezent należy spełnić dwa warunki : trzeba być grzecznym przez cały rok oraz napisać piękny list do Świętego Mikołaja! Pierwszy warunek spełniony, a więc 4- latki zabrały się za wykonanie drugiego. Wykonały piękne i kolorowe listy do Mikołaja, a następnie  "schowały" je do worka. Teraz "Słoneczka" czekają aż Mikołaj przyjdzie w nocy i zabierze ich listy, a 6 grudnia przyniesie wymarzone prezenty!

2018.11.23 - Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2018 r, był wyjątkowym dniem. "Słoneczka" przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi misiami. Razem z misiami bawiły się, śpiewały, tańczyły i rysowały.

Miś pluszowy – mój przyjaciel, zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję, czy też płaczę, On przytulać lubi się!

Opracowała: Anastazja Wójcicka

2018.11.07 - Występy 4- latków podczas "Biesiady patriotyczna"

Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w Naszym przedszkolu „Biesiadę patriotyczną”, w której udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci zaprezentowały bogaty repertuar, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Grupa 4- latków zaprezentowała taniec ze wstążkami do utworu „Płynie Wisła, płynie”  oraz układ taneczny do piosenki "Polska kłanianka". Podczas biesiady towarzyszył Nam także, Miś Miluś, który przybył do Naszej grupy w ramach realizacji projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

W drugiej części biesiady wspólnie z kolegami i koleżankami z młodszych i starszych grup śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a wraz z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu wykonaliśmy pokaz musztry wojskowej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>