Kalendarz

4/2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
 


Designed by:

 
2019.03.20 - Finał konkursu literacko - plastycznego "Przyjaciel z podwórka"

W piątek odbył się w Przedszkolu Nr 2 finał ogólnopolskiego konkursu literacko - plastycznego "Przyjaciel z podwórka". Nasza grupa przy pomocy Pań dokończyła wiersz, a następnie zilustrowała go w postaci książeczki. "Słoneczka" otrzymały dyplomom za udział w konkursie oraz upominek. Życzymy grupie 4- latków dalszych sukcesów i takich ogromnych chęci uczestnictwa w konkursach.

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.03 - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”- II edycja

Opis: Grupa 4- latków  bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Jest to jego II edycja. W poszczególnych miesiącach będziemy realizować wyznaczone zadania. W miesiącu marcu grupa "Słoneczka" wykonała następujące zadanie:

1. Zadanie nr 1 pt.: "Moje przedszkole".
"Słoneczka" wspólnie z grupą "Biedronek"  obejrzały prezentację "Przedszkole dawniej i dziś". Dzieci poznały historię powstania naszej placówki, jej tradycje i główne zadania. Przypomnieliśmy sobie logo naszego przedszkola oraz  poznaliśmy zawody jakie znajdują się w naszej placówce.2. Zadanie nr 6 pt. "Słownik gwary regionalnej".

Dzieci z naszej grupy wykonały "Słownik gwary lasowiackiej"


3. Zadanie nr 9 pt." A ja kocham moje miasto – narysowanie największej laurki dla miasta – kredą na asfalcie, placu".

Przedszkolaki  z grupy 4- latków „Słoneczka” wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy 5- latków „Biedronki” oraz 6- latków „Smerfy” namalowały na placu przedszkolnym piękną kolorową laurkę dla naszego miasta.


4. Zadanie nr 10 pt. " Polska Wiosna – grupowa praca plastyczna".


 

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.03.22 - Bo kto powiedział, że jesteśmy za mali na lekcję fizyki i chemii?

Dzieciaki uwielbiają eksperymentować, to mali badacze. Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania uczą się szybko i trwale. W piątek grupa „Słoneczka” przeprowadziła serię eksperymentów z surowymi jajkami.

Przedszkolaki:

1. Porównywały wygląd jajka surowego, ugotowanego „na miękko” i „na twardo”.

2. Dowiedziały się, że jajko poza tym, że jest kruche i delikatne, jest też bardzo wytrzymałe. 4- latki, mimo usilnych starań nie potrafiły zgnieść jajka w dłoni.

3. Poznały nowy sposób na oddzielenie żółtka od białka za pomocą plastikowej buteleczki.

4. Dowiedziały się, które jajko- surowe czy ugotowane- i dlaczego kręci się dłużej.

5. Za wszelką cenę próbowały „utopić” jajko w osolonej wodzie. Śmiałków było wielu, ale nikomu się to nie udało ... :)

6. Kilka jaj zalały octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla. Pani pokazała również jajko, które zalała dzień wcześniej, a „Słoneczka” mogły zaobserwować, że ocet całkowicie rozpuścił skorupkę.


To były zajęcia które wciągnęły, rozśmieszyły i nauczyły... i oby każde zawsze takie były ...

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.03.21 - Pierwszy DZIEŃ WIOSNY

21 MARCA witaliśmy wiosnę , wiosenkę barwną i radosną. Aura nie dopisała. Nie było bowiem ani barwnie, ani wiosennie, lecz liczyło się to, co nam w duszy gra. A grało, oj grało i to bardzo radośnie. Słonka nie było, ale przecież nie musiało być! My "SŁONECZKA" rozpromienimy każdy dzień w przedszkolu, w szczególności ten pochmurny. Były tańce, zabawy w naszej sali oraz z koleżankami i kolegami z innych grup.

Oczywiście nie mogło zabraknąć "topienia Marzanny"! Lecz hola hola 4- latki wiedzą, że nie zanieczyszczamy przyrody więc wysłaliśmy Marzannę w kosmos, przedszkolnym samolotem!
Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.03.19 - w poszukiwaniu wiosny


W tym tygodniu dzieci z naszej grupy szukały oznak wiosny w przedszkolnym ogrodzie. Mali obserwatorzy przyrody najpierw w przedszkolu wyszukiwali oznaki wiosny na fotografiach i planszach. Po utrwaleniu wiedzy na temat zmian w przyrodzie oznaczających przyjście wiosny, dzieci wyszły na podwórko by samodzielnie przekonać się o przyjściu nowej pory roku. Podczas spaceru "Słoneczka" dostrzegły między innymi: kwiaty w ogrodzie- krokusy i przebiśniegi, zielone pączki na drzewach  oraz stwierdziły, że jest zdecydowanie cieplej. A może to za naszą sprawą jest cieplej??!!- Tyle Słoneczek w jednym miejscu, to jeszcze nie było ... Jednym słowem- już wiosna.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.03.08 - Dzień Kobiet
Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, w domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"

/Zbigniew Jeżyna/

Opis:  8 marca, to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Tego dnia w Naszej grupie- zresztą jak i każdego innego dnia, panowała wesoła atmosfera. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli kwiaty. Można było również usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z chustą, które uwielbiają. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców 4- latków za pamięć i upominki

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2019.02.22 - Kocie zabawy czyli wesoło obchodzimy dzień kota
17 lutego obchodzimy nietypowe święto „Dzień Kota”, które jest chętnie celebrowane przez Naszych przedszkolaków. W tym dniu „Słoneczka”  upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół.


Opis (dalej) : Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek z przeszkodami, „picie mleczka z miseczki”,  „koci koncert”, rozwiązywanie zagadek, wykonanie pracy plastycznej i śpiewanie kocich piosenek.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
2019.02.08 - „Słoneczka” na Balu Karnawałowym
Balony, konfetti, bibuła i małe co nieco. To wszystko przyda się na balu karnawałowym. Ale bal nie odbędzie się bez przedszkolaków! To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawią, że tegoroczny karnawał zostanie w pamięci na długo.

W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, piratów czy policjantów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek np. Spiderman, Śpiąca Królewna, Syrenka. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce i zabawy.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions