10/2018

2018.10.16 - Zabawki dla 3-latków

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, dzięki uprzejmości ich rodziców, otrzymały mnóstwo świetnych zabawek. Będą nam służyć przez wiele lat. Dziękujemy bardzo za nie.

2018.10.12 - Dzień Edukacji Narodowej

Życzę naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla niej,

by ranny budzik srebrne dźwięki układał dla niej w takt piosenki,

by zaczynała dzień wesoła i żeby znikła zmarszczka z czoła,

by wiatr jej pachniał, śmiech jej szumiał, by każdy w klasie ją rozumiał.

12.10.2018r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej pierwszy raz mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. To właśnie dziś miały okazję podziękować swoim Paniom oraz innym pracownikom naszego przedszkola za czas spędzony w nim.

2018.10 - Światowy Dzień Zwierząt

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. Święto to jest okazją do zaprotestowania przeciwko okrutnemu traktowaniu zwierząt hodowlanych. Trzylatki wiedzą, iż należy odpowiednio dbać o zwierzęta i to, że niektóre z nich są pod ścisłą ochroną. Maluszki przyniosły mnóstwo książeczek o zwierzątkach oraz jeszcze więcej zabawek- pluszaków.

2018.10 - Zmagania 3-latków z warzywami raz zupą jarzynową

Urosły selery
marchewka, pietruszka,
umyte wędrują
szybko do garnuszka.

Drobno pokrojone
gdy się ugotują
w jarzynowej zupie
bardzo nam, smakują.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.10 - 3-latki zapraszają na "wykopki"

Święto dziś ziemniaka mamy,
Tak więc wszystkich zapraszamy
Na konkursy i zawody
Na zagadki i podchody .
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa!
"Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem."

2018.10.05 - Jesień u 3-latków

Cały miesiąc grupa najmłodszych przedszkolaków gromadziła "skarby" jesieni. Dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie wczesnej jesieni. Próbują zapamiętać kolory jesieni oraz wykorzystać zebrane kasztany i żołędzie w swoich pierwszych pracach plastycznych.

2018.10.04 - Światowy Dzień Zwierząt w 3-latkach

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. Święto to jest okazją do zaprotestowania przeciwko okrutnemu traktowaniu zwierząt hodowlanych. Trzylatki wiedzą, iż należy odpowiednio dbać o zwierzęta i to, że niektóre z nich są pod ścisłą ochroną. Maluszki przyniosły mnóstwo książeczek o zwierzątkach oraz jeszcze więcej zabawek- zwierzątek.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.10.01 - ,,Zabawy z owocami"

Owoce są kolorowe i pachnące mają w sobie witaminy i słońce. Kto jada owoce każdego dnia, temu owoc zdrowie da.

W poniedziałek pierwszego października grupa maluszków uczestniczyła w zajęciu o tematyce związanej z jesiennymi owocami z sadu i ogrodu. Segregowały, rozpoznawały i nazywały owoce w kąciku przyrody przyniesione przez siebie i panią. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych ,,Jaki to owoc?'', ,,Owocowe rytmy''. Ćwiczyły narządy mowy w oparciu o wierszyk ,,Jabłuszka" - ćwiczenia logopedyczne. Oglądały rozkrojone owoce i ich pestki. Bawiły się  w kółeczku do tekstów piosenek ,,Małe czerwone jabłuszko", ,, Jabłuszko rumiane". Na drugie śniadanie zjadły ze smakiem pyszne jabłka i określały ich smak. Na zakończenie zajęcia kolorowały jabłuszka, które ozdobiły  galerię prac plastycznych w szatni.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>