2/2019

2019.01.09 - Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Śnieg zasypał pola, lasy. Dokąd lecą głodne ptaki? Kto je karmi po zamieci? Kto? Wiadomo – dzieci!

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.  Do akcji dokarmiania ptaków przygotujemy się z dziećmi już dużo wcześniej. Realizujemy tematy dotyczące zmian w przyrodzie w związku z porami roku oraz przygotowań do zimy w świecie ludzi, zwierząt i roślin.  Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do przynoszenia różnych ziaren, nasion, kasz, ziarna słonecznika oraz słoninkę dla sikorek,  aby zaopatrzyć tymi „ptasimi przysmakami” karmniki umieszczone na naszym parapecie za oknem. Ptasie stołówki i ich gości dzieci mogą obserwować przez okna i podczas pobytu w ogrodzie. W ten sposób uczą się rozpoznawać i nazywać gatunki różnych ptaków.

Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w akcję dokarmiania poprzez gromadzenie pożywienia dla ptaków.

2018.12.20 - Najmłodsza grupa przedszkolaków śpiewa i tańczy dla swoich bliskich

"Na gałązce choinkowej
Wiszą dwa jabłuszka..." te i wiele innych świątecznych piosenek zaśpiewały dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej. Dzieciaki po długiej nieobecności w przedszkolu świetnie były przygotowane do uroczystości i świetnie poradziły sobie z tańcem, wierszami i piosenkami. Miały nawet zapał i to ogromny do rozrabiania na scenie i nie koniecznie w takt melodii bożonarodzeniowych.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.12.06 - Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem...

W dniu dzisiejszym najmłodsza grupa przedszkolaków pierwszy raz miała okazję wziąć udział w zabawach zimowych z Mikołajem i Śnieżynką. Razem z naszymi gośćmi powozili zimowymi saniami Mikołaja i mieli okazję zmierzyć satynowe "galoty" - zabawny prezent od Dziadka Mroza. Nikt się nie bał i nie stchórzył podczas odbierania prezentów.

2018.11.22 - Pasowanie na Przedszkolaki

Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie Panie
Już od dzisiaj przyrzekamy,
Że przedszkole pokochamy.

Co dzień bawić się będziemy
I jedzonko ładnie zjemy
I uśmiechem powitamy
Przychodzące po nas mamy.

2018.11.07 - 3-latki dla Niepodległej Polski

2018.10.16 - Zabawki dla 3-latków

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, dzięki uprzejmości ich rodziców, otrzymały mnóstwo świetnych zabawek. Będą nam służyć przez wiele lat. Dziękujemy bardzo za nie.

2018.10.12 - Dzień Edukacji Narodowej

Życzę naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla niej,

by ranny budzik srebrne dźwięki układał dla niej w takt piosenki,

by zaczynała dzień wesoła i żeby znikła zmarszczka z czoła,

by wiatr jej pachniał, śmiech jej szumiał, by każdy w klasie ją rozumiał.

12.10.2018r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej pierwszy raz mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. To właśnie dziś miały okazję podziękować swoim Paniom oraz innym pracownikom naszego przedszkola za czas spędzony w nim.

2018.10 - Światowy Dzień Zwierząt

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. Święto to jest okazją do zaprotestowania przeciwko okrutnemu traktowaniu zwierząt hodowlanych. Trzylatki wiedzą, iż należy odpowiednio dbać o zwierzęta i to, że niektóre z nich są pod ścisłą ochroną. Maluszki przyniosły mnóstwo książeczek o zwierzątkach oraz jeszcze więcej zabawek- pluszaków.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>