4/2019

2019.04.03 - "Żabki" obchodzą Swięto Tęczy
"Mieszał deszcz ze słońcem farby,
By pokazać niebios barwy,
By pokazać kształt harmonii,
Piękna, co się tęczą mieni.
Umówili się więc razem:
Popracujmy nad obrazem!
Deszcz gotowy,
Słońce skore,
Obraz będzie w samą porę.
Deszcz zacina,
Słońce splata
Piękną tęczę w środku lata.
Już gotowe arcydzieło
W łuku niebo nam wygięło,
Pospinało wzgórza w ramy.
Ależ cudo tutaj mamy!
Co za barwy, co za linie!
Ale co to? Obraz ginie!
Wiatr po niebie go rozwiewa.
Jeszcze moment – znika z nieba.
Po obrazie ani śladu –
Spłynął z nieba gdzieś do sadu".

Najmłodsza grupa przedszkolna, w pięknych, kolorowych strojach świętowała wyjątkowy dzień, jakim jest Święto Tęczy. Czarowaliśmy i przepowiadaliśmy świetną pogodę deszczową, która wywołałaby tęczę- niestety nie udało się ale dzieci i tak dowiedziały się jak ona powstaje.

2019.04.02 - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu"-3-latki przyłączają się

2019.03.29 - "Żabki" robią wiosenne kanapeczki

Dziś w sali najmłodszych przedszkolaków panował straszny rozgardiasz ale było bardzo kolorowo od warzyw, które przyniosły dzieci. Pierwszy raz maluszki posługiwały się nożami i zupełnie nieźle im poszło. Wyszły pyszno-piękne kanapeczki, pomimo iż co niektórzy najedli się jedynie "oczami".

2019.03.13 - Warsztaty owocowe

W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty owocowe z firmą Carving Art, której założycielką jest Pani Jolanta Grabiec. Zadaniem dzieci było wykonanie delfinka, ogródka kwiatowego oraz autka z owoców. Oprócz warsztatów dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zjadanie owoców i jaki mają one wpływ na prawidłowy rozwój. W przerwie między jedną pracą a drugą Pani Jola przygotowała owocowo-warzywne przekąski. Dziś wszystkim wszystko smakowało. W nagrodę za udział w warsztatach dzieci otrzymały owocowy lizak wykonany z pomarańczy.

2019.03.07 - 3-latki na warsztatach robienia pizzy
"Chciałabym jej raz jeszcze
Spojrzeć w oliwkowe oczy
Nadgryźć lekko pulchny brzeg
Łapać zapach jej uroczy
Jaka jest wierszyka treść?
Kawał pizzy chcę dziś zjeść!"

W dniu dzisiejszym 3-latki były w pizzerii Roots Pizza na warsztatach, na których samodzielnie mogły zrobić pizzę, ze składników, które lubią. Pyyyyszota!

2019.02.14 - Zakochany kotek

W Dniu Świętego Walentego świętowaliśmy się Święto Kota. Mama Alusi przyniosła kotka do przedszkola, dzięki czemu dzieci mogły go pogłaskać oraz dowiedziały się jak należy dbać o to zwierzątko. Były gry, zabawy i konkursy. Za zaangażowanie dzieci otrzymały Medal Przyjaciela Zwierząt.

2019.01.09 - Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Śnieg zasypał pola, lasy. Dokąd lecą głodne ptaki? Kto je karmi po zamieci? Kto? Wiadomo – dzieci!

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.  Do akcji dokarmiania ptaków przygotujemy się z dziećmi już dużo wcześniej. Realizujemy tematy dotyczące zmian w przyrodzie w związku z porami roku oraz przygotowań do zimy w świecie ludzi, zwierząt i roślin.  Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do przynoszenia różnych ziaren, nasion, kasz, ziarna słonecznika oraz słoninkę dla sikorek,  aby zaopatrzyć tymi „ptasimi przysmakami” karmniki umieszczone na naszym parapecie za oknem. Ptasie stołówki i ich gości dzieci mogą obserwować przez okna i podczas pobytu w ogrodzie. W ten sposób uczą się rozpoznawać i nazywać gatunki różnych ptaków.

Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w akcję dokarmiania poprzez gromadzenie pożywienia dla ptaków.

2018.12.20 - Najmłodsza grupa przedszkolaków śpiewa i tańczy dla swoich bliskich

"Na gałązce choinkowej
Wiszą dwa jabłuszka..." te i wiele innych świątecznych piosenek zaśpiewały dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej. Dzieciaki po długiej nieobecności w przedszkolu świetnie były przygotowane do uroczystości i świetnie poradziły sobie z tańcem, wierszami i piosenkami. Miały nawet zapał i to ogromny do rozrabiania na scenie i nie koniecznie w takt melodii bożonarodzeniowych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>