Kalendarz

1/2022
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu - Archiwum 2017
2018.06.22 - Grupa 6-latków zajęła II miejsce w Plebiscycie "Grupa przedszkolna na medal"

Grupa 6-latków zajęła II miejsce w Plebiscycie "Grupa przedszkolna na medal", "Nauczyciel na medal" organizowanym przez lokalną gazetę "Echo Dnia". Sukces grupy jak i przedszkola jest sukcesem podwójnym, gdyż wychowawczyni "Starszaków" zajęła to samo miejsce, w tym samym plebiscycie. To dzięki rodzicom i ich znajomym oraz zaprzyjaźnionym i życzliwym osobom udało się "stanąć" na podium. Serdecznie wszystkim dziękujemy za oddane głosy.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.06.21 - "Pszczółki" - sześciolatki pożegnały przedszkole

21 czerwca grupa 6-latków uroczyście pożegnała się z  kolegami, swoimi paniami, personelem i przedszkolem. Przedstawiła ostatni wspólny program artystyczny na pożegnanie przedszkola, na który składały się wiersze, piosenki i tańce.

Na zakończenie spotkania nauczycielka Ewa Dryka złożyła dzieciom życzenia wszystkiego dobrego na nowej, nieznanej i interesującej szkolnej drodze.

Pani Dyrektor Alicja Gil podziękowała Rodzicom za współpracę i życzyła dzieciom bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole.

Pani Dyrektor i nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, podziękowania dla rodziców, upominki i słodycze. Nie obyło się również bez uścisków i obietnic odwiedzania przedszkola. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty, życzenia bezpiecznych i udanych wakacji.

„Za drzwiami przedszkola czekają na Was wakacje, a lato zaczyna słoneczne wariacje.Las za Wami tęskni, szykuje jagody, a pani w cukierni już nakłada lody. Słońce już włożyło ciemne okulary, nie wypuści deszczu zza nieba kotary. Za progiem przygoda czas wyruszyć w drogę. My – cudnych wakacji życzyć tylko możemy!”


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.20 - 6-latki na gali podsumowującej projekt ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg"

20 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w projekcie  edukacyjnym  ,,Z Laswiaczką przez Tarnobrzeg", w której uczestniczyło osiem tarnobrzeskich przedszkoli. Organizatorem projektu było Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa w Tarnobrzegu. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Rozbudzał zainteresowania najmłodszych pięknem, historią i kulturą rodzinnego miasta.

Nasze przedszkole również brało udział w tym projekcie to dwie najstarsze grupy 5 i 6 latki. W trakcie realizacji był prowadzony pamiętnik, w którym udokumentowane zostały wszystkie działania, które realizowaliśmy. 20 czerwca dzieci z grupy 6-latków wraz ze swoją panią uczestniczyła, jako delegacja na podsumowaniu projektu edukacyjnego.

Dzieci recytowały wiersz lasowiacki pt. ,,Do skowonka" Ferdynanda Kurasia, oglądały krótkie przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Za udział w projekcie dzieci i panie otrzymały dyplomy i podziękowania oraz drobne upominki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.07 - 6-latki zwiedzają wystawę ,,Mój przyjaciel Reksio"

7 czerwca 2018r. grupa 6-latków wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zwiedzanie wystawy ,,Mój przyjaciel Reksio", który obchodzi już 51 lat.

Pani Katarzyna Opioła opowiedziała wiele ciekawostek o Reksiu, a także czytała fragmenty przygód bohatera bajek. Dzieci dowiedziały się zwiedzając wystawę, co to jest kreskówka,  jak powstaje. Oglądały przedmioty takie jak: przybory szkolne, poduszki, kubki, maskotki, statuetki z wizerunkiem Reksia. Reksio to jeden z najpopularniejszych dobranockowych bohaterów, którego twórcą jest Lechosław Marszałek. Zrealizowane z humorem perypetie bajkowego pieska z rasy terera nie tylko bawią, ale także uczą małych widzów zasad postępowania, wartości przyjaźni oraz wielu pożytecznych rzeczy przydatnych  w życiu.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.05 - VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

5 czerwca obył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków " A to polska właśnie..." w Przedszkolu nr 18. Nikolka Byra reprezentowała grupę "Smerfy" zdobywając III miejsce. Recytowała wiersz Joanny Białobrzeskiej "Moja mała Ojczyzna". Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc i wsparcie podczas przygotowań do konkursu recytatorskiego. ​


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.06.04 - DZIEŃ DZIECKA U „BIEDRONEK”


ŻYCZENIA DLA CZTEROLATKÓW:

„Kolorowych snów...

Uśmiechu od ucha do ucha...

Pięknych bajek na dobranoc...

Własnego pieska i kotka...

Co dzień nowych przygód...

Butów siedmiomilowych...

Gwiazdki z nieba...

Wspaniałych przyjaciół...

I wesołej rodzinki...”

W poniedziałek 4 czerwca 2018 roku czterolatki świętowały Dzień Dziecka. Dla wszystkich przedszkolaków odbyły się zabawy z Fitneską.  Nasi kochani rodzice przygotowali dla nas niespodziankę. „Biedronki” dziękują za bańki mydlane i kolorowe piłki.

Opracowała: Agata Misiąg 
2018.05.23 - ''SŁONECZKA" DLA RODZICÓW

Maluszki ''Słoneczka'' zaprosiły swoje Mamusie i Tatusiów do przedszkola z okazji ich święta. Spotkanie odbyło się 23 maja 2018 r. Dzieci z niecierpliwością na nie czekały, a kiedy goście przybyli ''Słoneczka'', przedstawiły program artystyczny: inscenizację bajki muzycznej "Wilk i siedem koźlątek". Wesołych koźlątek było więcej niż siedem, a wilk wcale nie chciał ich zjeść, tylko się pobawić i nauczyć kózki nowego tańca. Przedstawienie sprawiło dzieciom i rodzicom dużo radości.

Opracowała: Anastazja Wójcicka


 
2018.05.24 – DLA CIEBIE MAMO, DLA CIEBIE TATO!!!

Żyjcie nam Rodzice, żyjcie nam sto lat!

I niech kolorowy będzie zawsze Wasz świat!!!

Takimi życzeniami zakończyły „Biedronki” przedstawienie, które przygotowały wraz

z nauczycielką Agatą Misiąg, dla swoich kochanych Rodziców. Czterolatki snuły opowieść o Tęczowej Krainie, zamieszkanej przez tęczowe krasnoludki. Wszystkie one są zdolne niesłychanie: grają na instrumentach, tańczą i śpiewają.

Uroczystość ta była doskonałą okazją do okazania miłości rodzicom oraz zaprezentowania umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i plastycznych „Małych Artystów”.

Opracowała: Agata Misiąg


 
2018.05.11 - Wizyta "Smerfów" w Straży Pożarnej

Dzieci z grupy "Smerfy" odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu. Podczas tej wizyty, która miała miejsce 11 maja, przedszkolaki poznały z opowieści strażaków tajniki ich pracy.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu - ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów.

Przez chwilę dzieciaki mogły  poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm, pompując sikawki z wodą czy wsiadając do wozu strażackiego.

Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić strażaków, bo jak mówili ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia.

Strażacy zademonstrowali również jak szybko rozwija się węża, dzieci wzięły udział w konkurencji biegu na czas slalomem pomiędzy pachołkami z hełmem na głowie, celowały wodą z sikawki w okienka makiety domku, pompując odpowiednio wodę, przechodziły przez zadymiony namiot.

Podczas całego spotkania przedszkolaki słuchały bardzo uważnie i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami i na ręce młodszego brygadiera Pana Jacka Widucha (taty Ksawerego) naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Tarnobrzegu złożyliśmy podziękowanie za miłe spotkanie, przybliżenie nam pracy zawodowej strażaków oraz demonstrację sprzętu strażackiego.


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions