Kalendarz

6/2021
M T W T F S S
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
 


Designed by:

2018.10.04 - Jesienne przetwory

Jesień w tym roku obdarowała nas bardzo dużą ilością warzyw i owoców. Aby ich nie zmarnować 4- latki zrobiły zapasy na zimę w postaci ogórków kiszonych oraz kompotów ze śliwek. Towarzyszył Nam oczywiście Miś "Miluś".


Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2018.10.01 - Robimy pyszny sok jabłkowy

Wykonaniem soku jabłkowego „Słoneczka” zapoczątkowały tydzień poświęcony owocom i warzywom. Zajęcia i zabawy w tym tygodniu przeprowadzone były w taki sposób, aby zachęcić dzieci do sięgania po owoce i warzywa. Chociaż na wstępie możemy już powiedzieć, że zdrowe nawyki żywieniowe nie są całkowicie obce Naszym Przedszkolakom, bowiem to same dzieci- pamiętając robienie soku w zeszłym roku- wyszły z inicjatywą ponownego wyciśnięcia soczku za pomocą „tej maszyny co kiedyś” czytaj sokowirówki. :)
Cóż tu mówić, sok był pyszny ...! Nawet Nasz Miś "Miluś" się skusił! :)


Opracowała: Agnieszka Radkowska


 
2018.10.03 - „BIEDRONKI” ROBIĄ ZAPASY NA ZIMĘ

Tematem przewodnim mijającego tygodnia była „Jesień na działce”. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały warzywa a także przygotowały sałatkę jarzynowa oraz kisiły kapustę i ogórki. Poznawały walory smakowe i zdrowotne warzyw. Poczynaniom dzieci przyglądał się Miś Raduś.

Po dokonaniu zakupu warzyw dzieci umyły je. Panie w kuchni ugotowały. Potem dzieci przystąpiły do krojenia, przyprawiania i smakowania sałatki jarzynowej.


Kolejnym zadaniem było zapoznanie z etapami kiszenia ogórków i kapusty. Przy tej czynności towarzyszyła dzieciom piosenka:

„Wielki rwetes dziś u Basi,

bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec,

to ci było szatkowanie.

Rach, ciach, ciach! Obereczka!

Już kapusty pełna beczka!”.

Pięciolatki doprawiały, ubijały i pakowały kapustę do słoików. Podobnie było z ogórkami. Do słoików włożyły przyprawy: chrzan, koper i czosnek. Ustawiły ogórki na „baczność” w słoikach. Na koniec pani Agata zalała je posoloną wodą.

Teraz czekamy na efekty naszej pracy.


Opracowała: Agata Misiąg


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions