9/2019

Otwieramy kącik kulinarny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców a przede wszystkim dbając o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, od wielu lat, nasza placówka „kładzie” ogromny nacisk na właściwe odżywianie.

____W roku szkolnym 2016/2017 organizowaliśmy spotkania z ekspertami zdrowego żywienia. Nawiązaliśmy współpracę z firmami kulinarnymi, które przeprowadziły zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono tak ważne dla każdego człowieka. Gotowaliśmy, blendowaliśmy i pokonaliśmy niechęć do spożywania warzyw i owoców.  Z ochotą  zjadamy surówki, które przygotowuje dla nas szefowa kuchni przedszkola. Spróbowaliśmy nawet swoich sił, podczas udziału w konkursie kulinarnym, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz swój potencjał artystyczny, jak to przystało na przedszkole o takim właśnie profilu.

W tym roku mamy mnóstwo równie ciekawych pomysłów i już od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu pędzimy zachęcać rodziców naszych wychowanków do współpracy oraz instytucje z najbliższego otoczenia. Cieszymy się, że mamy od nich wsparcie a rodzice aprobują nasze pomysły.

Opracowała Anna Dziewit

Poprawiony: niedziela, 18 lutego 2018 13:56

2019.05.30 - Marchewkowe muffinki według Pani Marty
Składniki:

2 szklanki drobno startej marchewki

2 szklanki mąki

1 szklanka cukru

1 szklanka oleju

1 łyżeczka sody

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżeczka cynamonu

4 jaja

szczypta soli

Przygotowanie:

Jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę. Stopniowo dodać mąkę i olej.  Dodać marchewkę (jeśli jest zbyt soczysta, odcisnąć troszkę soku), sodę, proszek do pieczenia, cynamon, sól. Ubijać jeszcze przez chwilkę. Ciasto wlać do papierowych muffinkowych foremek. Piec ok. 40 min w temp. 180 stopni. Po upieczeniu polać polewą czekoladową, posypać kolorową posypką i gotowe. Smacznego!

Opracowała: Bernadeta Kozik

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>