6/2021

Otwieramy kącik kulinarny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców a przede wszystkim dbając o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, od wielu lat, nasza placówka „kładzie” ogromny nacisk na właściwe odżywianie.

____W roku szkolnym 2016/2017 organizowaliśmy spotkania z ekspertami zdrowego żywienia. Nawiązaliśmy współpracę z firmami kulinarnymi, które przeprowadziły zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono tak ważne dla każdego człowieka. Gotowaliśmy, blendowaliśmy i pokonaliśmy niechęć do spożywania warzyw i owoców.  Z ochotą  zjadamy surówki, które przygotowuje dla nas szefowa kuchni przedszkola. Spróbowaliśmy nawet swoich sił, podczas udziału w konkursie kulinarnym, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz swój potencjał artystyczny, jak to przystało na przedszkole o takim właśnie profilu.

W tym roku mamy mnóstwo równie ciekawych pomysłów i już od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu pędzimy zachęcać rodziców naszych wychowanków do współpracy oraz instytucje z najbliższego otoczenia. Cieszymy się, że mamy od nich wsparcie a rodzice aprobują nasze pomysły.

Opracowała: Anna Dziewit

Poprawiony: niedziela, 11 kwietnia 2021 12:35

- 200 g miękkiego masła,

- 2 i pół szklanki mąki,

- 3 łyżki mleka,

- 3/4 szklanki cukru pudru,

- cukier waniliowy,

- 1 łyżeczka sody,

- 1 jajo,

- lentylki na kolorowe piegi.

Do miski włożyć masło i ucierać z cukrem, mikserem przez ok. 3 minuty lub w makutrze (tak jak nasze przedszkolaki) na puszystą masę. Następnie wsypać mąkę, sodę, wlać mleko i dokładnie wyrobić.

"Motylkom" wszystko się udało i pysznie smakowało :)

Opracowała: Bernadeta Kozik

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>