12/2020

Otwieramy kącik kulinarny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców a przede wszystkim dbając o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, od wielu lat, nasza placówka „kładzie” ogromny nacisk na właściwe odżywianie.

____W roku szkolnym 2016/2017 organizowaliśmy spotkania z ekspertami zdrowego żywienia. Nawiązaliśmy współpracę z firmami kulinarnymi, które przeprowadziły zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono tak ważne dla każdego człowieka. Gotowaliśmy, blendowaliśmy i pokonaliśmy niechęć do spożywania warzyw i owoców.  Z ochotą  zjadamy surówki, które przygotowuje dla nas szefowa kuchni przedszkola. Spróbowaliśmy nawet swoich sił, podczas udziału w konkursie kulinarnym, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz swój potencjał artystyczny, jak to przystało na przedszkole o takim właśnie profilu.

W tym roku mamy mnóstwo równie ciekawych pomysłów i już od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu pędzimy zachęcać rodziców naszych wychowanków do współpracy oraz instytucje z najbliższego otoczenia. Cieszymy się, że mamy od nich wsparcie a rodzice aprobują nasze pomysły.

Opracowała Anna Dziewit

Poprawiony: niedziela, 18 lutego 2018 13:56

2020.10.29 - CIASTO DYNIOWE W WYKONANIU „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
Wpisany przez przedszkole2

Składniki:

2 szklanki startej na tarce dyni,

5 jajek,

½ szklanki oleju,

2 szklanki maki,

1-1  ½ szklanki cukru

1 łyżeczka cynamonu,

1 łyżeczka sody,

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Kilka kropel olejku cytrynowego i pomarańczowego

Forma do pieczenia i papier do pieczenia, mikser.

Jajka ubijamy na puszysta pianę, dodajemy cukier. Dokładnie ubijamy. Dodajemy : mąkę, proszek do pieczenia, sodę i cynamon. Dolewamy olej, kilka kropli ojejku zapachowego. Na koniec dosypujemy dynię i mieszamy delikatnie łyżką. Wylewamy na formę do pieczenia zabezpieczoną pergaminem. Pieczemy około 45 minut. Temperatura 180⁰C.

Naszym maluszkom smakowało!!!!

Opracowała: Agata Misiąg