11/2019

Otwieramy kącik kulinarny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców a przede wszystkim dbając o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, od wielu lat, nasza placówka „kładzie” ogromny nacisk na właściwe odżywianie.

____W roku szkolnym 2016/2017 organizowaliśmy spotkania z ekspertami zdrowego żywienia. Nawiązaliśmy współpracę z firmami kulinarnymi, które przeprowadziły zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono tak ważne dla każdego człowieka. Gotowaliśmy, blendowaliśmy i pokonaliśmy niechęć do spożywania warzyw i owoców.  Z ochotą  zjadamy surówki, które przygotowuje dla nas szefowa kuchni przedszkola. Spróbowaliśmy nawet swoich sił, podczas udziału w konkursie kulinarnym, wykorzystując zdobytą wiedzę oraz swój potencjał artystyczny, jak to przystało na przedszkole o takim właśnie profilu.

W tym roku mamy mnóstwo równie ciekawych pomysłów i już od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu pędzimy zachęcać rodziców naszych wychowanków do współpracy oraz instytucje z najbliższego otoczenia. Cieszymy się, że mamy od nich wsparcie a rodzice aprobują nasze pomysły.

Opracowała Anna Dziewit

Poprawiony: niedziela, 18 lutego 2018 13:56

2019.10.04 - DZIEŃ UŚMIECHU U "BIEDRONEK"- SAŁATKA JARZYNOWA

Gdy marchewka wesoło śmieje się,

a ziemniaczek wciąż na mnie patrzy tak,

to do głowy przychodzi jedna myśl,

że sałatkę zrobić chcę.

Sałatka, sałatka jarzynowa,

bardzo smaczna, tak smaczna jest i zdrowa,

a jeśli kolego o tym nie wiesz,

to możesz kłopoty mieć.

Dziś 6-latki "uśmiechały się" do wszystkich warzyw i owoców.

Przypomniały sobie zasady piramidy zdrowia: na pierwszym miejscu ruch i aktywność fizyczna a na drugim spożywanie dużej ilości warzyw i owoców.
Przedszkolaki wykonały sałatkę jarzynową według przepisu z naszej książki.

Pracowały w ogromnym skupieniu bo nie codziennie posługują się nożem.
Owocem ich pracy była pyszna sałatka jarzynowa.

Opracowała: Agata Misiąg

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>