Kalendarz

6/2018
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
 


Designed by:

2018.03.29 - Spotkanie Wielkanocne u 6-latków

W dniu 29.03.2018r odbyło się wielkanocne spotkanie pt. "Awantura na podwórku", które zostało przygotowane dla rodziców dzieci 6- letnich. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne, za które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.03.22 - ,,Pszczółki" obchodzą Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Wody.

W tym dniu dzieci 6-letnie i ich panie  przybyły do przedszkola ubrane na kolor niebieski. Przedszkolaki realizowały zadania zawarte w dziesiątej edycji programu edukacyjnego "Mamo, tato, wolę wodę". Głównym celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci ze swoimi paniami przygotowały w sali kącik Zdrojka – źródełko ,,Pszczółek'’, gdzie zgromadzona została woda w butelkach dla każdego dziecka. Uczestniczyły w konkurencjach sportowych i zabawach ze Zdrojkiem. Podczas wspólnego świętowania – dzieci utrwaliły sposoby oszczędzania wody w domu i w przedszkolu, dowiedziały się do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin, zwierząt. Rozwiązywały zagadki słuchowe: pod hasłem: Odgłosy Wody. Budowały z klocków postać Zdrojka. Dzięki Zdrojowi zapoznały się z zastosowaniami wody w życiu codziennym, sposobami jej oszczędzania i świadomości ekologicznej.


Opracowała: Ewa Dryka


 

 
2018.03.16 - ,,Pszczółki' otrzymują wyróżnienie w konkursie plastycznym

Dzieci z grupy 6-latków wykonały prace plastyczne na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tarnobrzegu.

Tematem konkursu była ,,Ilustracja do mojej ulubionej kołysanki". Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości, wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci inspirowanej muzyką i znanymi kołysankami. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Laura Jońca. W konkursie wzięły udział dzieci: Laura J., Julka W., Emilka D., Maciuś W., Dominik G. Przed rozstrzygnięciem konkursu dzieci 5 i 6-letnie obejrzały teatrzyk pt. ,,Baśniowy ambaras" w wykonaniu uczniów z klasy drugiej. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.03.15 - „Kiedy żyły dinozaury?”

Dzieci z grupy „Pszczółek” zrealizowały temat: „Kiedy żyły dinozaury?” zajęcia dotyczyły czasów prehistorycznych i zapoznały dzieci z tak tajemniczymi zwierzętami, jakimi były dinozaury. W ramach ćwiczenia: „W dawnych czasach…” oglądały różne  książki i encyklopedie o  dinozaurach. Rozmawiały na  temat  prehistorii Ziemi. Poznały niektóre nazwy  dinozaurów. Dowiedziały się kim jest paleontolog. Uczestniczyły w zabawie "Kraina dinozaurów ” - z wykorzystaniem elementów metody opowieści ruchowej R. Labana. Klasyfikowały figurki dinozaurów w obręczach. Kolorowały obrazki dinozaurów, bawiły się pacynkami w kąciku teatralnym oraz budowały dinozaury z klocków. Przez cały tydzień było dużo śmiechu, zabawy i nauki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.03.08 - Dzień kobiet Email

Dziś dla każdej Pani mamy kwiatek

Tyle kobiet dookoła!

Rankiem, gdy zaspane oczy otwieram po trochu, 
mama głaszcze mnie po głowie: - Wstawaj prędzej, śpiochu! 
Babcia kraje chleb, smaruje, krząta się od rana. 
Z torbą śpieszy listonoszka. - Może jest coś dla nas? 
W szkole czeka uśmiech pani, mądrej i kochanej, 
a na przerwie — gwar i śmiechy moich koleżanek. 
Jeśli kaszel mam, gorączkę, jeśli boli głowa, 
jest w pobliżu pani doktor, pomóc mi gotowa. 
Mamom, babciom, paniom wszystkim, 
dalekim i bliskim, 
przesyłamy dziś życzenia 
na zielonych listkach.

Tadeusz Kubiak

Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.02.19 - Dzień Babci i Dziadziusia u 6-latków

„Dzisiaj jest Dzień Babci i Święto Dziadziusia,

O tym Dniu pamięta sześcioletnia wnusia.

My Wasi – wnuczkowie – również pamiętamy

I swoim najbliższym życzenia składamy.

W poniedziałki życzymy Wam wiele pomyślności,

A we wtorki uśmiechów i kosza radości!

W środy, w czwartki precz zmartwienia!

Niechaj w piątki strapień niema!

Na soboty i niedziele życzymy Wam odpoczynku wiele!"


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.02.14 - Walentynki w przedszkolu

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.

14 lutego dzieci z grupy ,,Pszczółek" świętowały Walentynki, a kolor czerwony zdominował stroje. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbyła się parada czerwonych maskotek i pluszowych serduszek. W tym dniu odwiedziła nas pani Beata Mazur z zaprzyjaźnionej biblioteki, czytając bajki o przyjaźni i koleżeństwie. Przedszkolaki przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Dzieci szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych, każde namalowało piękną walentynkę. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.01.20 - XXVI koncert charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są"

Sześciolatki wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej jak co roku przez Przedszkole nr 13 w naszym mieście. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zebrane pieniądze zostały przekazane absolwentce naszego przedszkola Karince.

Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.01.07 - XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbył się XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu organizowany przez Rycerzy Kolumba Rady. Nasze przedszkole reprezentowali: Martynka Gołąbek z grupy 5-latków z kolędą ,,Skrzypi wóz" zdobywając wyróżnienie oraz Julcia Wójcik i Maciuś Wilk z grupy 6-latków prezentując kolędę ,,Kolęda świetlista". Dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu. Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy konkursie.

Opracowała: Ewa Dryka 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions