4/2018

2018.04.10 - Wizyta w studiu nagrań

10.04.2018r. najstarsza grupa dzieciaków z naszego przedszkola miała okazję nagrać swoją pierwszą piosenkę w profesjonalnym studio nagrań. Pod bacznym okiem Pani Kamili Wolskiej, która jest logopedą oraz trenerem wokalnym oraz Panem Jarosławem Piątkowskim- muzykiem i kompozytorem, który od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą- przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, na których miały okazję zaśpiewać piosenkę w różnej tonacji a także poznały różne instrumenty muzyczne. Niebawem będzie można usłyszeć "owoc" naszej dzisiejszej pracy. Dziękujemy za świetne zajęcia.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.04.09 - 6-latki bawią się w małego chemika - badają i promują zdrową żywność

09.04.2018r. odwiedziła nas w przedszkolu mamusia Bartusia - Pani Dorota Jańczyk starszy asystent laboratoryjny z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Pani Dorota przeprowadziła doświadczenia chemiczne, dzięki którym zapoznała 6-latki z podstawowymi metodami badania żywności. Promowała zdrowe żywienie i zachęcała do jedzenia owoców i warzyw, pomagała Jej w tych zabawach mamusia Julci- Pani Wiesława Wójcik. Dzieci bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poznały strój ochronny laboranta (fartuch, okulary, rękawice, maseczka, buty). Przedszkolaki prowadziły podczas zajęć zeszyt analityka, a na koniec otrzymały odznakę małego chemika oraz dyplom małego chemika.

2018.04.07 - Sadzonki

6-latki siały owies oraz rzeżuchę oraz sadzily cebulkę.Z zasadzonych nowalijek, kiedy wyrosną dzieci beda robić zdrowe kanapeczki.

2018.04.05 -,,Pszczółki" w ogrodzie przedszkolnym szukają wiosennych kwiatów

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Grupa ,,Pszczółek" z dużą radością i zaangażowaniem w ciepłych promieniach wiosennego słońca, szukała w ogrodzie przedszkolnym, pierwszych kwiatów, pąków na drzewach, motyli i biedronek. Wszystkie poszukiwania zakończyły się dużym sukcesem. Dzieci odnalazły piękne krokusy, pąki krzewów forsycji, zieloną trawkę, motylka cytrynka i biedronkę.

2018.03.29 - Spotkanie Wielkanocne u 6-latków

W dniu 29.03.2018r odbyło się wielkanocne spotkanie pt. "Awantura na podwórku", które zostało przygotowane dla rodziców dzieci 6- letnich. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne, za które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

2018.03.22 - ,,Pszczółki" obchodzą Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Wody.

W tym dniu dzieci 6-letnie i ich panie  przybyły do przedszkola ubrane na kolor niebieski. Przedszkolaki realizowały zadania zawarte w dziesiątej edycji programu edukacyjnego "Mamo, tato, wolę wodę". Głównym celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci ze swoimi paniami przygotowały w sali kącik Zdrojka – źródełko ,,Pszczółek'’, gdzie zgromadzona została woda w butelkach dla każdego dziecka. Uczestniczyły w konkurencjach sportowych i zabawach ze Zdrojkiem. Podczas wspólnego świętowania – dzieci utrwaliły sposoby oszczędzania wody w domu i w przedszkolu, dowiedziały się do czego służy woda oraz jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin, zwierząt. Rozwiązywały zagadki słuchowe: pod hasłem: Odgłosy Wody. Budowały z klocków postać Zdrojka. Dzięki Zdrojowi zapoznały się z zastosowaniami wody w życiu codziennym, sposobami jej oszczędzania i świadomości ekologicznej.

2018.03.16 - ,,Pszczółki' otrzymują wyróżnienie w konkursie plastycznym

Dzieci z grupy 6-latków wykonały prace plastyczne na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tarnobrzegu.

Tematem konkursu była ,,Ilustracja do mojej ulubionej kołysanki". Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości, wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci inspirowanej muzyką i znanymi kołysankami. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Laura Jońca. W konkursie wzięły udział dzieci: Laura J., Julka W., Emilka D., Maciuś W., Dominik G. Przed rozstrzygnięciem konkursu dzieci 5 i 6-letnie obejrzały teatrzyk pt. ,,Baśniowy ambaras" w wykonaniu uczniów z klasy drugiej. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe.

2018.03.15 - „Kiedy żyły dinozaury?”

Dzieci z grupy „Pszczółek” zrealizowały temat: „Kiedy żyły dinozaury?” zajęcia dotyczyły czasów prehistorycznych i zapoznały dzieci z tak tajemniczymi zwierzętami, jakimi były dinozaury. W ramach ćwiczenia: „W dawnych czasach…” oglądały różne  książki i encyklopedie o  dinozaurach. Rozmawiały na  temat  prehistorii Ziemi. Poznały niektóre nazwy  dinozaurów. Dowiedziały się kim jest paleontolog. Uczestniczyły w zabawie "Kraina dinozaurów ” - z wykorzystaniem elementów metody opowieści ruchowej R. Labana. Klasyfikowały figurki dinozaurów w obręczach. Kolorowały obrazki dinozaurów, bawiły się pacynkami w kąciku teatralnym oraz budowały dinozaury z klocków. Przez cały tydzień było dużo śmiechu, zabawy i nauki.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>