Kalendarz

8/2018
M T W T F S S
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
 


Designed by:

 
2018.06.22 - Grupa 6-latków zajęła II miejsce w Plebiscycie "Grupa przedszkolna na medal"

Grupa 6-latków zajęła II miejsce w Plebiscycie "Grupa przedszkolna na medal", "Nauczyciel na medal" organizowanym przez lokalną gazetę "Echo Dnia". Sukces grupy jak i przedszkola jest sukcesem podwójnym, gdyż wychowawczyni "Starszaków" zajęła to samo miejsce, w tym samym plebiscycie. To dzięki rodzicom i ich znajomym oraz zaprzyjaźnionym i życzliwym osobom udało się "stanąć" na podium. Serdecznie wszystkim dziękujemy za oddane głosy.


Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.06.21 - "Pszczółki" - sześciolatki pożegnały przedszkole

21 czerwca grupa 6-latków uroczyście pożegnała się z  kolegami, swoimi paniami, personelem i przedszkolem. Przedstawiła ostatni wspólny program artystyczny na pożegnanie przedszkola, na który składały się wiersze, piosenki i tańce.

Na zakończenie spotkania nauczycielka Ewa Dryka złożyła dzieciom życzenia wszystkiego dobrego na nowej, nieznanej i interesującej szkolnej drodze.

Pani Dyrektor Alicja Gil podziękowała Rodzicom za współpracę i życzyła dzieciom bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole.

Pani Dyrektor i nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, podziękowania dla rodziców, upominki i słodycze. Nie obyło się również bez uścisków i obietnic odwiedzania przedszkola. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty, życzenia bezpiecznych i udanych wakacji.

„Za drzwiami przedszkola czekają na Was wakacje, a lato zaczyna słoneczne wariacje.Las za Wami tęskni, szykuje jagody, a pani w cukierni już nakłada lody. Słońce już włożyło ciemne okulary, nie wypuści deszczu zza nieba kotary. Za progiem przygoda czas wyruszyć w drogę. My – cudnych wakacji życzyć tylko możemy!”


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.20 - 6-latki na gali podsumowującej projekt ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg"

20 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w projekcie  edukacyjnym  ,,Z Laswiaczką przez Tarnobrzeg", w której uczestniczyło osiem tarnobrzeskich przedszkoli. Organizatorem projektu było Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa w Tarnobrzegu. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Rozbudzał zainteresowania najmłodszych pięknem, historią i kulturą rodzinnego miasta.

Nasze przedszkole również brało udział w tym projekcie to dwie najstarsze grupy 5 i 6 latki. W trakcie realizacji był prowadzony pamiętnik, w którym udokumentowane zostały wszystkie działania, które realizowaliśmy. 20 czerwca dzieci z grupy 6-latków wraz ze swoją panią uczestniczyła, jako delegacja na podsumowaniu projektu edukacyjnego.

Dzieci recytowały wiersz lasowiacki pt. ,,Do skowonka" Ferdynanda Kurasia, oglądały krótkie przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Za udział w projekcie dzieci i panie otrzymały dyplomy i podziękowania oraz drobne upominki.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.06.07 - 6-latki zwiedzają wystawę ,,Mój przyjaciel Reksio"

7 czerwca 2018r. grupa 6-latków wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zwiedzanie wystawy ,,Mój przyjaciel Reksio", który obchodzi już 51 lat.

Pani Katarzyna Opioła opowiedziała wiele ciekawostek o Reksiu, a także czytała fragmenty przygód bohatera bajek. Dzieci dowiedziały się zwiedzając wystawę, co to jest kreskówka,  jak powstaje. Oglądały przedmioty takie jak: przybory szkolne, poduszki, kubki, maskotki, statuetki z wizerunkiem Reksia. Reksio to jeden z najpopularniejszych dobranockowych bohaterów, którego twórcą jest Lechosław Marszałek. Zrealizowane z humorem perypetie bajkowego pieska z rasy terera nie tylko bawią, ale także uczą małych widzów zasad postępowania, wartości przyjaźni oraz wielu pożytecznych rzeczy przydatnych  w życiu.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.29 - II miejsce "Pszczółek" w sztafecie przedszkolaków

W dniu 29.04.2018 r. dzieci 6-letnie ,,Pszczółki" uczestniczyły w Sztafecie Przedszkolaków w XXXVIII Tarnobrzeskim Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. W sztafecie uczestniczyły dzieci z 11 tarnobrzeskich przedszkoli.                

Nasi zawodnicy zajęli II zaszczytne miejsce w biegu finałowym.

Naszych zawodników wspierali kibice, a najgłośniej rodzice i panie dopingujące dzieci do biegu. Mimo rywalizacji w biegu, wszyscy uczestnicy sztafety bardzo dobrze się bawili. Organizatorzy biegu i Klub Biegacza "Witar", przygotował upominki: słodycze oraz zabawki. Dzieci otrzymały medale, upominki,                  Puchar i pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w sztafecie.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.23 - Międzynarodowy Dzień Książek

23 kwietnia grupa "Pszczółek" obchodziła Międzynarodowy Dzień Książki odwiedzając Księgarnię Nova z pracami na konkurs plastyczny związany z książeczką "Żubr Pompik. Wyprawy". Na początku spotkania odbyło się zwiedzanie księgarni i oglądanie półek z książkami. Przedszkolaki usłyszały w jaki sposób należy dbać o książkę, zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dowiedziały się również czym różni się księgarnia od biblioteki. Za udział w akcji "Żubr Pompik. Wyprawy" dzieci otrzymały upominki w postaci książek.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.20 - Spotkanie z zespołem ,,Grębowianek"

W piątek 20 kwietnia 2018r.  odwiedziły dzieci w przedszkolu panie z zespołu ,,Grębowianki" z Grębowa w ramach projektu edukacyjnego ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Lasowiacy to jedna z najciekawszych grup na terenie Polski. Sami siebie nazwali Lesiokami, bo byli ludźmi lasu.

Grębowianki  przyjechały w strojach lasowiackich, przedstawiły z jakich elementów, kolorów składa się ich strój oraz jak dawniej wytwarzano ubiór z lnu. Strój lasowiacki  wyróżnia się osobliwością na tle innych regionów. Zwraca uwagę bogate zdobnictwo – czerwone i czarne wyszycia, misternie kładzione na białe koszule, fartuchy i spódnice lasowiackich kobiet. Strój kobiecy podkreślała lniana, wiązana nad czołem w charakterystyczny supeł chusta, a od święta sznur korali. Mężczyźni zwykle nosili lniane portki i koszule, także płótnianki.

Grębowianki śpiewały pieśni gwarą lasowiacką, które odnosiły się do różnych obrzędów. Były to: ,,Za siołą zieloną". ,,Posioł len tatuleńko", ,,Polka z Kosturemy", ,,O pastuszku", ,,O koniku". Opowiedziały ,,Legendę Lasowiacką na Piotra i Pawła węże wychodzą". Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości, a na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.04.19 - Witamy lalkę Lasowiaczkę

19 kwietnia 2018 r. odwiedziła nasze przedszkole lalka ,,Lasowiaczka" w ramach projektu edukacyjnego ,,Z  Lasowiaczką przez Tarnobrzeg". Przywitaliśmy ją  tańcem ,,Lasowiak" w strojach lasowiackich. Nasza pani opowiedziała nam o historii Tarnobrzega, pokazały piękny album z najciekawszymi zabytkami, zespołami muzyczno-tanecznymi z powiatu tarnobrzeskiego.


Opracowała: Ewa Dryka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions