Kalendarz

2/2018
M T W T F S S
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 
 


Designed by:

 
2018.02.14 - Walentynki w przedszkolu

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.

14 lutego dzieci z grupy ,,Pszczółek" świętowały Walentynki, a kolor czerwony zdominował stroje. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbyła się parada czerwonych maskotek i pluszowych serduszek. W tym dniu odwiedziła nas pani Beata Mazur z zaprzyjaźnionej biblioteki, czytając bajki o przyjaźni i koleżeństwie. Przedszkolaki przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Dzieci szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych, każde namalowało piękną walentynkę. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2018.01.20 - XXVI koncert charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są"

Sześciolatki wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej jak co roku przez Przedszkole nr 13 w naszym mieście. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zebrane pieniądze zostały przekazane absolwentce naszego przedszkola Karince.

Opracowała: Anna Dziewit


 
2018.01.07 - XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbył się XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu organizowany przez Rycerzy Kolumba Rady. Nasze przedszkole reprezentowali: Martynka Gołąbek z grupy 5-latków z kolędą ,,Skrzypi wóz" zdobywając wyróżnienie oraz Julcia Wójcik i Maciuś Wilk z grupy 6-latków prezentując kolędę ,,Kolęda świetlista". Dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu. Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy konkursie.

Opracowała: Ewa Dryka 
2017.12.22 - Stół Wigilijny 6-latków

...niezwykły jest stół świąteczny, do którego zasiadamy w Wigilię. Pod śnieżnobiałym obrusem kładziemy siano, a na stole stawiamy dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa- gdyby się zjawił. Zostałby zaproszony do wspólnego świętowania i miłe ugoszczony, bo nikt w ten wieczór nie powinien być sam...

 

Opracowała: Anna Dziewit


 
2017.12.20 - Świąteczne czytanie z niebieskim Mikołajem w Bibliotece Miejskiej

20 grudnia 2017r. grupa ,,Pszczółek" odwiedziła Miejską Bibliotekę, po drodze napotkała pięknego renifera, który był zapowiedzią tego, co ich spotka w bibliotece. A czekał tam na dzieci Mikołaj ubrany w nietypowy, bo niebieski strój. Pani Ania przeprowadziła lekcję i zabawy w języku angielskim metodą Helen Dorn połączoną z czytaniem bajki po angielsku przez niebieskiego Mikołaja. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki i pyszne ciasteczka.


Opracowała: Ewa Dryka


 
2017.12.19 - Świąteczne spotkanie głośnego czytania

19 grudnia dzieci 6-letnie odwiedziła bibliotekarka pani Beata Mazur pracująca w Filii Nr 9. Przeczytała przedszkolakom świąteczną bajkę pt. ,,Opowieść o gwiazdkowej czarownicy", było to spotkanie jedno z wielu, które realizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Dzieci podziękowały za czytanie i otrzymanego w prezencie świątecznego aniołka, którego umieściły na przedszkolnej choince. Po złożeniu świątecznych życzeń wspólnie z panią Beatą pozowały do zdjęcia przy choince.

 


Opracowała: Ewa Dryka


 
2017.12.18 - Spotkanie bożonarodzeniowe z rodzicami

Niech te Święta tak wspaniałe

będą całe jakby z bajek,

niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci,

biały puch niech z góry spada,

niechaj piesek w nocy gada,

niech choinka pachnie pięknie

no i radość będzie wszędzie!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz okres przedświątecznych przygotowań są nierozerwalnie związane ze staropolskimi obrzędami i zwyczajami. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres  w roku. Oczekiwanie na ich nadejście wypełnione jest wieloma przygotowaniami, w które z radością włączają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Świąteczna atmosfera oczekiwania panuje nie tylko w domach, ale i w przedszkolu. Dzieci 6-letnie ze swoimi paniami ubrały choinkę, urządziły kącik bożonarodzeniowy oraz udekorowały świątecznie salę.

W poniedziałek 18 grudnia zaprosiły swoich bliskich na spotkanie przedświąteczne, na którym zaprezentowały tańce, piosenki, wiersze, grały na instrumentach do kolędy ,,Dzwoneczkowa kolęda ".

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor Alicja Gil złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, a dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. 

Opracowała: Ewa Dryka


 
2017.12.14 - Ogólnopolski Program Edukacyjny pt. "Przedszkolne wędrówki z biegiem rzeki Wisły"

Grupa "Pszczółek" wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt.: "Przedszkolne wędrówki z biegiem rzeki Wisły". Założeniem programu było wykorzystanie możliwie jak najszerszej perspektywy edukacyjnej, obejmującej wiedzę literacką, historyczną, patriotyczną, etnograficzną i geograficzną przy zastosowaniu najciekawszych dla dzieci metod i form pracy. Celem programu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat rzeki Wisły. Program był realizowany przez w/w grupę oraz obecnych absolwentów naszego przedszkola, którzy w zeszłym roku zakończyli edukację w naszym przedszkolu. Zadania realizowane były już w roku poprzednim aż do października tego roku. Koordynatorem była nauczycielka grupy dzieci 6-letnich Anna Dziewit. Dominiś Głowacki został wyróżniony w konkursie plastycznym, w którym należało wykonać prace pt.:" Mosty na rzece Wiśle". Nagrodzone osoby oraz wszystkie dzieci z grupy 6-latków otrzymały piękne prezenty oraz pamiątkowe dyplomy. Nauczycielki biorące udział w programie i realizujące treści w nim zawarte także zostały docenione przez organizatorów- pani Ewa Dryka oraz Agnieszka Zbyradowska.

 

Opracowała: Anna Dziewit


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions