6/2018

2018.04.29 - II miejsce "Pszczółek" w sztafecie przedszkolaków

W dniu 29.04.2018 r. dzieci 6-letnie ,,Pszczółki" uczestniczyły w Sztafecie Przedszkolaków w XXXVIII Tarnobrzeskim Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. W sztafecie uczestniczyły dzieci z 11 tarnobrzeskich przedszkoli.

Nasi zawodnicy zajęli II zaszczytne miejsce w biegu finałowym.

Naszych zawodników wspierali kibice, a najgłośniej rodzice i panie dopingujące dzieci do biegu. Mimo rywalizacji w biegu, wszyscy uczestnicy sztafety bardzo dobrze się bawili. Organizatorzy biegu i Klub Biegacza "Witar", przygotował upominki: słodycze oraz zabawki. Dzieci otrzymały medale, upominki,                  Puchar i pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w sztafecie.

2018.04.23 - Międzynarodowy Dzień Książek

23 kwietnia grupa "Pszczółek" obchodziła Międzynarodowy Dzień Książki odwiedzając Księgarnię Nova z pracami na konkurs plastyczny związany z książeczką "Żubr Pompik. Wyprawy". Na początku spotkania odbyło się zwiedzanie księgarni i oglądanie półek z książkami. Przedszkolaki usłyszały w jaki sposób należy dbać o książkę, zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dowiedziały się również czym różni się księgarnia od biblioteki. Za udział w akcji "Żubr Pompik. Wyprawy" dzieci otrzymały upominki w postaci książek.

2018.04.20 - Spotkanie z zespołem ,,Grębowianek"

W piątek 20 kwietnia 2018r.  odwiedziły dzieci w przedszkolu panie z zespołu ,,Grębowianki" z Grębowa w ramach projektu edukacyjnego ,,Z Lasowiaczką przez Tarnobrzeg". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna, wyjątkowości i dorobku kulturalnego. Lasowiacy to jedna z najciekawszych grup na terenie Polski. Sami siebie nazwali Lesiokami, bo byli ludźmi lasu.

Grębowianki  przyjechały w strojach lasowiackich, przedstawiły z jakich elementów, kolorów składa się ich strój oraz jak dawniej wytwarzano ubiór z lnu. Strój lasowiacki  wyróżnia się osobliwością na tle innych regionów. Zwraca uwagę bogate zdobnictwo – czerwone i czarne wyszycia, misternie kładzione na białe koszule, fartuchy i spódnice lasowiackich kobiet. Strój kobiecy podkreślała lniana, wiązana nad czołem w charakterystyczny supeł chusta, a od święta sznur korali. Mężczyźni zwykle nosili lniane portki i koszule, także płótnianki.

Grębowianki śpiewały pieśni gwarą lasowiacką, które odnosiły się do różnych obrzędów. Były to: ,,Za siołą zieloną". ,,Posioł len tatuleńko", ,,Polka z Kosturemy", ,,O pastuszku", ,,O koniku". Opowiedziały ,,Legendę Lasowiacką na Piotra i Pawła węże wychodzą". Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości, a na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

2018.04.19 - Witamy lalkę Lasowiaczkę

19 kwietnia 2018 r. odwiedziła nasze przedszkole lalka ,,Lasowiaczka" w ramach projektu edukacyjnego ,,Z  Lasowiaczką przez Tarnobrzeg". Przywitaliśmy ją  tańcem ,,Lasowiak" w strojach lasowiackich. Nasza pani opowiedziała nam o historii Tarnobrzega, pokazały piękny album z najciekawszymi zabytkami, zespołami muzyczno-tanecznymi z powiatu tarnobrzeskiego.

2018.04.10 - Wizyta w studiu nagrań

10.04.2018r. najstarsza grupa dzieciaków z naszego przedszkola miała okazję nagrać swoją pierwszą piosenkę w profesjonalnym studio nagrań. Pod bacznym okiem Pani Kamili Wolskiej, która jest logopedą oraz trenerem wokalnym oraz Panem Jarosławem Piątkowskim- muzykiem i kompozytorem, który od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą- przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, na których miały okazję zaśpiewać piosenkę w różnej tonacji a także poznały różne instrumenty muzyczne. Niebawem będzie można usłyszeć "owoc" naszej dzisiejszej pracy. Dziękujemy za świetne zajęcia.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.04.09 - 6-latki bawią się w małego chemika - badają i promują zdrową żywność

09.04.2018r. odwiedziła nas w przedszkolu mamusia Bartusia - Pani Dorota Jańczyk starszy asystent laboratoryjny z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Pani Dorota przeprowadziła doświadczenia chemiczne, dzięki którym zapoznała 6-latki z podstawowymi metodami badania żywności. Promowała zdrowe żywienie i zachęcała do jedzenia owoców i warzyw, pomagała Jej w tych zabawach mamusia Julci- Pani Wiesława Wójcik. Dzieci bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poznały strój ochronny laboranta (fartuch, okulary, rękawice, maseczka, buty). Przedszkolaki prowadziły podczas zajęć zeszyt analityka, a na koniec otrzymały odznakę małego chemika oraz dyplom małego chemika.

2018.04.07 - Sadzonki

6-latki siały owies oraz rzeżuchę oraz sadzily cebulkę.Z zasadzonych nowalijek, kiedy wyrosną dzieci beda robić zdrowe kanapeczki.

Opracowała: Anna Dziewit

2018.04.05 -,,Pszczółki" w ogrodzie przedszkolnym szukają wiosennych kwiatów

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Grupa ,,Pszczółek" z dużą radością i zaangażowaniem w ciepłych promieniach wiosennego słońca, szukała w ogrodzie przedszkolnym, pierwszych kwiatów, pąków na drzewach, motyli i biedronek. Wszystkie poszukiwania zakończyły się dużym sukcesem. Dzieci odnalazły piękne krokusy, pąki krzewów forsycji, zieloną trawkę, motylka cytrynka i biedronkę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>