Kalendarz

6/2018
M T W T F S S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
 


Designed by:

2018.02.27 - Zwierzęta na świecie

Smerfy w tym tygodniu poznają bliżej rożne zwierzęta.Określają miejsce ich występowania np : las , park, zoo, łąka , wiejskie podwórko, ale także mieszkające w krajach ciepłych.Celem tych zajęć jest uwrażliwienie na losy zwierząt i troska o nie.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.02.15 - Smerfny ogródek
"Suche, zmarszczone, w torebce drzemie.

Wyjmij je stamtąd i zasadź w ziemię.

Płomyczek słonka, wody troszeńkę,

a zbudzi się ze snu serce maleńkie.

W górę wystrzelą listki zielone,

łodyżki, pąki, kwiatki czerwone..."

Chociaż za oknem jeszcze zima w pełni "Smerfy" rozpoczęły już przygotowania na przyjście wiosny. Na parapecie przedszkolnym pięciolatki założyły mały ogródek.

Dzieci poznały zasady siania nasion: ziół, warzyw i kwiatów. Przed sianiem "Smerfy" obejrzały maleńkie nasionka, następnie do plastikowych pojemników nasypały ziemi, odpowiednio ją ugniatały, wyrównały, zrosiły wodą i przystąpiły do siania. Na końcu miniszklarenki zostały przykryte przezroczystymi osłonkami i ustawione na słonecznym parapecie, aby nasionka miały odpowiednie warunki do kiełkowania.

Gdy pojawią się odpowiedniej wielkości sadzonki, "Smerfy" wspólnie ze swoimi paniami przesadzą je do doniczek.

Przedwiośnie jest dla przedszkolaków nie tylko okazją do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie, ale i bodźcem do utrwalania nabytej wiedzy, poznawania rzeczy nowych i doświadczania ich poprzez różne formy działalności (w tym przypadku poprzez zabawę w ogrodników).


Opracowała: Bernadeta Kozik

 
2018.01.25 - Święto Babci i Dziadziusia

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to Święto Babci i Dziadziusia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce pięcioletnie „Smerfy” wspólnie ze swoimi nauczycielkami przygotowały krótką uroczystość w przedszkolu. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dla babci była to sól do kąpieli, a dla Dziadzia pierniczki w kształcie serca.

Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ.

Na uroczystości obecna była również Pani Dyrektor Alicja Gil, która obserwowała poczynania pięciolatków, podziękowała im za piękny występ oraz złożyła życzenia Babciom i Dziadkom.

Dzień Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 


PS. Przygotowując dekoracje na występ wykorzystaliśmy duże ilustracje Babci i Dziadka pokolorowane kredkami przez „Smerfy”.

Postaci te wydrukował Pan Łukasz Cetnarski, tata Adasia, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2018.01.22 - Smerfy dokarmiają ptaki zimą

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same gromadziły ziarna, nasiona, okruszki chleba. Dzieci wybrały się na zimowe spacery, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym w ogrodzie oraz w parku miejskim. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.01.17 - Piernikowe upominki dla Dziadziusia

Oczekując na uroczystość grupa "Smerfy" postanowiła przygotować sodki upominek, a były to pierniczki - serduszka.Dzieci ubrały fartuszki i zabrały się do pracy. Wałkowały ciasto i wykrawały serduszka.Zapach upieczonych pierników był w całym Przedszkolu.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.01.17 - W oczekiwaniu na Dzień Babci i Dziadka

Poprzedni tydzień był dla grupy "Smerfów" bardzo pracowity,mimo, iż za oknem chłód i najchętniej siedzielibyśmy w domu i nic nie robili. Pięciolatki dowiedziały się jak można poprawić sobie nastrój i spowodować, żeby rzeczywistość za oknem nie wydawała się nam taka szara.Rozmawialiśmy o ty, że przyjemność sprawi nam zjedzenie owocu, upieczenie aromatycznego ciasta, możemy posłuchać fajnej muzyki lub zrelaksować się w gorącej kąpieli z dodatkiem pachnącej soli.Taką właśnie sól relaksującą postanowiliśmy przygotować sobie sami. Pracy było dużo, ale jak było przyjemnie i wesoło. Od samego mieszania produktów poprawił się nam nastrój, a jaki był w sali zapach!."Smerfy" wspólnie ze swoimi Paniami postanowiły, że podarują tę odrobinę przyjemności swoim najbliższym.Gdy sól pachniała już pomarańczą i goździkami, oraz nabrała różowego koloru włożyliśmy ją do przyniesionych przez dzieci słoiczków i ładnie zapakowaliśmy. Zdecydowaliśmy, że tę odrobinę przyjemności podarujemy swoim najbliższym. Niedługo Dzień Babci i Dziadziusia, może to dla nich będzie ta niespodzianka.


Opracowała: Bernadeta Kozik


 
2018.01.12 - Noworoczne spotkanie z bajką

Dnia 16 stycznia gościliśmy w naszej grupie Panią  z Biblioteki która poprzez bajki przybliżyła dzieciom tematykę zimową. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek pt. "Jestem przedszkolakiem - zima" i "Idzie zima". Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska 
2018.01.8-12 - W krainie baśni

W dniach od 8 do 12 stycznia w grupie Smerfy została zrealizowana tematyka "W krainie baśni". Dzieci nie tylko  w czasie wolnym słuchały różnych bajek, poznawały bliżej losy ich bohaterów i oceniały ich zachowanie.Każde dziecko wykonało samodzielnie zakładkę do książki.


Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
2018.01.07 - XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. odbył się XXII Konkurs Kolęd SERBINOWSKA KOLĘDA w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu organizowany przez Rycerzy Kolumba Rady. Nasze przedszkole  i naszą grupę reprezentowała Martynka Gołąbek  z kolędą ,,Skrzypi wóz" zdobywając wyróżnienie ". Martynka otrzymała wyróżnienie i wiele upominków, które ufundowali sponsorzy konkursu. Dziękuję Rodzicom za współpracę przy konkursie.

 

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions