6/2018

2018.06.05 - VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

5 czerwca obył się VII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków " A to polska właśnie..." w Przedszkolu nr 18. Nikolka Byra reprezentowała grupę "Smerfy" zdobywając III miejsce. Recytowała wiersz Joanny Białobrzeskiej "Moja mała Ojczyzna". Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc i wsparcie podczas przygotowań do konkursu recytatorskiego. ​

2018.05.11 - Wizyta "Smerfów" w Straży Pożarnej

Dzieci z grupy "Smerfy" odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Tarnobrzegu. Podczas tej wizyty, która miała miejsce 11 maja, przedszkolaki poznały z opowieści strażaków tajniki ich pracy.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu - ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów.

Przez chwilę dzieciaki mogły  poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm, pompując sikawki z wodą czy wsiadając do wozu strażackiego.

Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić strażaków, bo jak mówili ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia.

Strażacy zademonstrowali również jak szybko rozwija się węża, dzieci wzięły udział w konkurencji biegu na czas slalomem pomiędzy pachołkami z hełmem na głowie, celowały wodą z sikawki w okienka makiety domku, pompując odpowiednio wodę, przechodziły przez zadymiony namiot.

Podczas całego spotkania przedszkolaki słuchały bardzo uważnie i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami i na ręce młodszego brygadiera Pana Jacka Widucha (taty Ksawerego) naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Tarnobrzegu złożyliśmy podziękowanie za miłe spotkanie, przybliżenie nam pracy zawodowej strażaków oraz demonstrację sprzętu strażackiego.

Opracowała: Bernadeta Kozik

2018.05.10 - Smerfy z wizytą w bibliotece
niedziela, 20 maja 2018 09:47

W czwartek Smerfy wybrały się na wycieczkę do biblioteki . Pani Beata pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami, zaprezentowała najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Smerfom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

2018.04.24 - Wizyta "Smerfów" w Księgarnii Nova

Grupa "Smerfy" wybrała się do Księgarni Nova z pracą na konkurs plastyczny związany z książeczką "Żubr Pompik. Wyprawy". Dzieci zobaczyły jak wygląda księgarnia i otrzymały upominki .Wszyscy wracaliśmy w znakomitych humorach. ​

Opracowała: Agnieszka Zbydarowska

2018.04.11 - DZIEŃ WODY W GRUPIE SMERFY

11 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu „Smerfy” ubrały się na niebiesko. Zebraliśmy się w celu przybliżenia dzieciom znaczenia wody. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Smerfy wsłuchiwały się w odgłosy, ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? .Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi.

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska

208.04.06 - "Mamo, Tato, wolę wodę"

W tym tygodniu "Smerfy" po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim programie "Mamo, Tato wolę wodę".Była to dziesiąta edycja.Przyjaciel Zdrojek i jego superbohaterowie Zosia i Krzyś uświadomili dzieciom jak ważna jest woda dla naszego organizmu i dlaczego należy ją pić. Na zakończenie dzieci wykonały postać przyjaciela Zdrojka.

Opracowała: Agnieszka Pachla

2018.03.22 - WIOSENNO- WIELKANOCNE SPOTKANIE U SMERFÓW

Wiosna idzie, a z nią Święta, każdy "Smerf" o tym pamięta.

Życzymy Wszystkim smacznego jajeczka wielkanocnego, duuuuużego zajączka czekoladowego, wiele radości i przez całe Święta samej wesołości!

Opracowała: Agnieszka Pachla

2018.03.08 - Dzień kobiet i Dzień marchewki

Dziś  8 marca - "Smerfy" połączyły ze sobą dwa święta - Dzień Kobiet i Dzień Marchewki. Z tej okazji razem ze swoimi paniami upiekły marchewkowe babeczki, a w ciągu dnia chrupały słodką marchewkę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>