4/2018

208.04.06 - "Mamo, Tato, wolę wodę"

W tym tygodniu "Smerfy" po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim programie "Mamo, Tato wolę wodę".Była to dziesiąta edycja.Przyjaciel Zdrojek i jego superbohaterowie Zosia i Krzyś uświadomili dzieciom jak ważna jest woda dla naszego organizmu i dlaczego należy ją pić. Na zakończenie dzieci wykonały postać przyjaciela Zdrojka.

Opracowała: Agnieszka Pachla

2018.03.22 - WIOSENNO- WIELKANOCNE SPOTKANIE U SMERFÓW

Wiosna idzie, a z nią Święta, każdy "Smerf" o tym pamięta.

Życzymy Wszystkim smacznego jajeczka wielkanocnego, duuuuużego zajączka czekoladowego, wiele radości i przez całe Święta samej wesołości!

Opracowała: Agnieszka Pachla

2018.03.08 - Dzień kobiet i Dzień marchewki

Dziś  8 marca - "Smerfy" połączyły ze sobą dwa święta - Dzień Kobiet i Dzień Marchewki. Z tej okazji razem ze swoimi paniami upiekły marchewkowe babeczki, a w ciągu dnia chrupały słodką marchewkę.

2018.02.27 - Zwierzęta na świecie

Smerfy w tym tygodniu poznają bliżej rożne zwierzęta.Określają miejsce ich występowania np : las , park, zoo, łąka , wiejskie podwórko, ale także mieszkające w krajach ciepłych.Celem tych zajęć jest uwrażliwienie na losy zwierząt i troska o nie.

2018.02.15 - Smerfny ogródek
"Suche, zmarszczone, w torebce drzemie.

Wyjmij je stamtąd i zasadź w ziemię.

Płomyczek słonka, wody troszeńkę,

a zbudzi się ze snu serce maleńkie.

W górę wystrzelą listki zielone,

łodyżki, pąki, kwiatki czerwone..."

Chociaż za oknem jeszcze zima w pełni "Smerfy" rozpoczęły już przygotowania na przyjście wiosny. Na parapecie przedszkolnym pięciolatki założyły mały ogródek.

Dzieci poznały zasady siania nasion: ziół, warzyw i kwiatów. Przed sianiem "Smerfy" obejrzały maleńkie nasionka, następnie do plastikowych pojemników nasypały ziemi, odpowiednio ją ugniatały, wyrównały, zrosiły wodą i przystąpiły do siania. Na końcu miniszklarenki zostały przykryte przezroczystymi osłonkami i ustawione na słonecznym parapecie, aby nasionka miały odpowiednie warunki do kiełkowania.

Gdy pojawią się odpowiedniej wielkości sadzonki, "Smerfy" wspólnie ze swoimi paniami przesadzą je do doniczek.

Przedwiośnie jest dla przedszkolaków nie tylko okazją do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie, ale i bodźcem do utrwalania nabytej wiedzy, poznawania rzeczy nowych i doświadczania ich poprzez różne formy działalności (w tym przypadku poprzez zabawę w ogrodników).

Opracowała: Bernadeta Kozik

2018.01.25 - Święto Babci i Dziadziusia

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to Święto Babci i Dziadziusia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego w podzięce za ich wielkie serce pięcioletnie „Smerfy” wspólnie ze swoimi nauczycielkami przygotowały krótką uroczystość w przedszkolu. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dla babci była to sól do kąpieli, a dla Dziadzia pierniczki w kształcie serca.

Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ.

Na uroczystości obecna była również Pani Dyrektor Alicja Gil, która obserwowała poczynania pięciolatków, podziękowała im za piękny występ oraz złożyła życzenia Babciom i Dziadkom.

Dzień Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

PS. Przygotowując dekoracje na występ wykorzystaliśmy duże ilustracje Babci i Dziadka pokolorowane kredkami przez „Smerfy”.

Postaci te wydrukował Pan Łukasz Cetnarski, tata Adasia, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Bernadeta Kozik

2018.01.22 - Smerfy dokarmiają ptaki zimą

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same gromadziły ziarna, nasiona, okruszki chleba. Dzieci wybrały się na zimowe spacery, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym w ogrodzie oraz w parku miejskim. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.

2018.01.17 - Piernikowe upominki dla Dziadziusia

Oczekując na uroczystość grupa "Smerfy" postanowiła przygotować sodki upominek, a były to pierniczki - serduszka.Dzieci ubrały fartuszki i zabrały się do pracy. Wałkowały ciasto i wykrawały serduszka.Zapach upieczonych pierników był w całym Przedszkolu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>