8/2020

2019.09.18 - Spotkanie z policjantem - ,,Bezpieczne zachowania"

18 września 2019r. nasze przedszkole odwiedził aspirant Stanisław Ciba, którego zaprosiliśmy w ramach realizacji programu "Bezpieczny przedszkolak". Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu na ulicy i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać    o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. :"Niebezpieczne zachowania". Nasze przedszkole bierze udział  także w ogólnopolskim projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - ,,Bezpiecznie z Małym Misiem"  w ramach, którego pan policjant przeczytał dzieciom bajkę "Słoń cyklista" autorstwa Piotra Łosowskiego. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, obiecując że będą pamiętać o bezpiecznym zachowaniu na ulicy w domu i przedszkolu.