3/2019

2018.05.30 - Finał VII Konkursu Literacko-Plastycznego

Finał  VII Miejskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Przedszkole - drugi dom" w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu.

30 maja 2018 r. w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu odbył się finał VII Konkursu Literacko – Plastycznego dla tarnobrzeskich przedszkolaków.

Celem konkursu jest pokazanie zdolności literackich, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, uwrażliwianie na piękno słowa pisanego. Rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych w oparciu o tekst, a także tworzenie mocnych więzi z najbliższym środowiskiem lokalnym, jakim jest przedszkole

Na konkurs wpłynęło 12 prac z 10 placówek oświatowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Przy ocenie książeczek komisja konkursowa brała pod  uwagę  w równym stopniu następujące kryteria: walory literackie, walory artystyczne,  estetyczną jakość książeczki, innowacyjność pracy i zaangażowanie dzieci.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor  Alicja Gil, która powitała zebranych gości- małych autorów książeczek z ich nauczycielkami, dyrektorów tarnobrzeskich przedszkoli, Aldonę Czech – sekretarz Rady Rodziców Przedszkola Nr 2 oraz członków komisji konkursowej: Magdalenę Drabik – Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola Nr 2, Ewę Dryka, Bernadetę Kozik – koordynatorki konkursu  Literacko- Plastycznego.

Dla miłych gości dzieci sześcioletnie przygotowały przedstawienie pt. ,, Przedszkole – nasz drugi dom'' . Po występach przedszkolaków Pani Anna Pekar zastępca Miasta Tarnobrzega wraz z Panią Dyrektor Alicją Gil, Ewą Dryka i Bernadetą Kozik wręczyły laureatom nagrody i dyplomy.

I miejsce ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 5,  4- 5-latki

II miejsce ,, Przedszkole - drugi dom'' - Przedszkole Nr 8, ,,Motylki"

III miejsce ,, Przedszkole - drugi dom'' - Przedszkole Nr 18,  3-4 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole Jasia'' -  Przedszkole Nr 3,   3 -latki

wyróżnienie,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 4,   6 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 7,   5 -latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 9,   5 –latki

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 9,  Lenki Toporowskiej, Jasia Rachwała

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 13,   6 -latki Szymon Stępień

wyróżnienie ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 15,   5 –latki

Nasze przedszkole Nr 2,także wykonało książeczki za które otrzymają dyplomy za udział w konkursie są to:

,, Przedszkole - drugi dom''- grupa 3 -latki

,, Przedszkole - drugi dom'' - grupa  5 -latki

Na zakończenie spotkania  Pani Anna Pekar  przeczytała wszystkim zgromadzonym dzieciom nagrodzoną książeczkę pt. ,, Przedszkole - drugi dom''- Przedszkole Nr 5,  4- 5-latki.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.