Kalendarz

1/2022
M T W T F S S
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 


Designed by:

2018.03.15 - Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

15 marca 2018 r. w naszym Przedszkolu odbył się pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zaprezentowali go uczniowie z klasy 2 LO o profilu biologiczno- chemicznym z elementami ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica w Tarnobrzegu. Spotkanie odbyło się we wszystkich grupach wiekowych. Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, podczas nieobecności osób dorosłych. Jedni poznali, a inni utrwalili numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się także jak zachować się w przypadku zranienia, oparzenia czy krwotoku np. z nosa. Największe emocje wśród dzieci wzbudziły fantomy: do resuscytacji, pokazujący narządy wewnętrzne oraz szkielet człowieka. Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica zaprezentowali na fantomie pokaz resuscytacji. Następnie dzieci pod okiem prowadzących, samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, resuscytację na fantomie, bandażowanie rany,
a nawet mierzenie ciśnienia.


 

Zajęcia w naszym Przedszkolu były połączeniem zabawy z przekazaniem istotnych informacji, które mogą w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać nasze „pociechy” już od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniemy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy i im częściej będziemy to powtarzać, tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A to bardzo ważne, bo szybka pomoc ratuje życie.

Opracowała: Agnieszka Radkowska


 

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions