5/2018

"Mamo, tato, wolę wodę" - 10 edycja !!!

Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w kolejnej edycji programu "Mamo,tato wolę wodę".

Główny cel programu "Mamo, tato, wolę wodę" skupia się na edukowaniu dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Podczas 10 edycji zostanie przeprowadzony konkurs, który przybierze formę Święta Wody i Zdrojka. Nasze wspólne działania mają szansę przełożyć się na realne zmiany nawyków i postaw zarówno najmłodszych jak i ich rodziców, a w konsekwencji pomóc tworzyć bardziej świadome i zdrowsze społeczeństwo.

W 10 edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę" będziemy dążyć do:

-uświadomienia dzieciom jak ważna jest woda dla organizmu człowieka

-zwrócenia uwagi na miejsce wody w piramidzie zdrowego żywienia

-zwrócenia uwagi na wpływ wody na funkcje poznawcze człowieka: uwaga, pamięć, spostrzeganie, rozumowanie

-kształtowania nawyku picia wody przez cały dzień

-zapoznania dzieci z wzornikiem nawodnienia

-wprowadzenia podziału na wodę pitną i nieodpowiednią do picia

-zainteresowania dzieci tematyką pochodzenia wody, a co za tym idzie: wzmocnienia wiedzy o potrzebie picia wody

-wprowadzenia pojęcia wody źródlanej

-zapoznania z pojęciem woda

-znaczenia wody dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu

Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć będą umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola  i facebook. Więcej informacji dostępna jest na stronie internetowej www.wolewode.pl. Życzymy dobrej zabawy oraz zdrowego nastawienia!

Opracowała: Agnieszka Zbyradowska