Kalendarz

5/2019
M T W T F S S
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
 


Designed by:

2017.11.23 - Jubileusz 50 – lecie istnienia przedszkola

 

W czwartek 23 listopada 2017 roku przedszkolaki i wszyscy pracownicy naszego przedszkola świętowali jubileusz 50- lecia powstania przedszkola. To tej uroczystości przygotowaliśmy się przez kolka miesięcy.  O świąteczny wygląd budynku zadbały pani Agnieszka Radkowska i Anastazja Wójcicka , o główny hol i wystrój sali gimnastycznej  - Bernadeta Kozik a na górnym holu nauczycielka Anna Dziewit  przygotowała wystawę  prac plastycznych „Moje Przedszkole", których autorami były dzieci i rodzice. Rodzinny konkurs plastyczny organizowany jest corocznie. Również Rodzice włączyli się w przygotowanie uroczystości poprzez przygotowanie strojów dla swoich pociech, a Pan Łukasz Cetnarski  ufundował jubileuszowy baner.


 

Z okazji tak ważnego święta w życiu „Małych Artystów” odbyła się uroczystość podczas, której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne, wokalne oraz plastyczne.

Wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor Alicja Gil.Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel oraz pracownicy tego wydziału: Pan Marek Łysiak i  Pani Monika Lach. Nie mogło zabraknąć naszych Rodziców, których reprezentowała Rada Rodziców: Magdalena Drabik, Małgorzata Jońca i Aldona Czech.

Dyrektor naszego przedszkola serdecznie powitała Panie Helenę Szczytyńską oraz Jadwigę Szkonter - Dziewit, które w latach poprzednich pełniły funkcję dyrektora w naszej placówce oraz byłych pracowników.

Bardzo serdecznie powitała wszystkie dzieci i pracowników przedszkola i zaprosiła na prezentację „Przedszkole Nr 2 – 50 lat minęło jak jeden dzień”, którą przygotowała  i przedstawiła Agnieszka Radkowska. Prezentacja w zakładce „Przedszkole w mediach”. Nasze przedszkolaki żywo reagowały na przedstawione tam zdjęcia a wśród obecnych pracowników przedszkola wywołałała ona  wzruszenie.Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały „Słoneczka” pod opieką nauczycielek Anastazji Wójcickiej, Agnieszki Radkowskiej oraz pomocy nauczyciela Natalii Myszki. 

Korowodem „Biedronek” rozpoczęły swój występ czterolatki, które przygotowała nauczycielka Agata Misiąg.


 

Roześmiane „Smerfy” wykonały wiązankę tańców a przygotowały je nauczycielki Agnieszka Zdyradowska i Bernadeta Kozik.

 


Najstarsze przedszkolaki „Pszczółki”, którymi opiekują się nauczycielki Ewa Dryka i Anna Dziewit, zaprezentowały wspaniały występ z chustami i szarfami.

 

 

Oklaskom i wiwatom nie było końca. Po nich były życzenia i gratulacje.

Jako pierwszy zabrał głos Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Bożek, którego córka jest naszą absolwentką i dziękował wszystkim dzieciom, pracownikom a w szczególny sposób pierwszej dyrektorce Pani Helenie Szczytyńskiej.  List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba przeczytał zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Pan Janusz Chabel a na ręce Pani dyrektor złożył Bon upominkowy w wysokości 1000 zł na zakup upominków . Były życzenia i podziękowania od pracowników Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury oraz naszych kochanych Rodziców. W imieniu byłych pracowników głos zabrały Panie nauczycielki Danuta Poznańska i Zuzanna Piwowar.


 

Na zakończenie uroczystości został wniesiono tort z racami, który upiekła nauczycielka Agnieszka Zbyradowska  i wszyscy odśpiewali tradycyjne Sto lat. To był moment ogromnego wzruszenia.  Tort pokroiły wszystkie Panie dyrektorki.

 

 

Pani dyrektor Alicja Gil podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości i zaprosiła gości i dzieci na pyszny tort.

Po obiedzie jak przystało na jubileusz były tańce i zabawy przy muzyce i torty, które upiekły i udekorowały Panie Renata Czechura – intendentka oraz Panie kucharki Kazimiera Lejko- szefowa kuchni i kucharki Maria Racławska i Marta Sasiela.

 


W piątkowy wieczór 24 listopada obecni pracownicy przedszkola oraz emeryci spotkali się by powspominać dawne chwile w Restauracji „Stary Browar” na imprezie integracyjnej.Zdjęcia podczas uroczystości  wykonały Pani Iwona Gesing  i Agata Misiąg.

Opracowała: Agata Misiąg

 

Losowe zdjęcia

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions