6/2019

Aktualności 2018

2019.06.14 - WYRÓŻNIENIA W PLASTYCZNYM KONKURSIE POWIATOWYM DLA ,,BIEDRONEK"

14 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Na konkurs prace plastyczne przygotowało dziewięcioro dzieci z grupy ,,Biedronek", z których dwie dziewczynki otrzymały wyróżnienia: Emilka Radkowska i Julka Buras. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej i Galerii prac plastycznych 5-latków.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe LIBRI w Tarnobrzegu oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny ,,Ginące zawody i zawody przyszłości - kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" był skierowany do dzieci przedszkolnych i młodzieży wszystkich typów szkół z rejonu powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać i przedstawić zawody wykonywane dawniej przez mieszkańców rejonu, a obecnie zapomniane, lub nowe zawody, jakie powstają i jakie będą potrzebne w związku ze zmianami zachodzącymi w regionie tarnobrzeskim.

Prace konkursowe były wykonane w formie pracy plastycznej (młodsi uczestnicy) , literackiej lub multimedialnej (starsi uczniowie).

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką.  Na konkurs napłynęło 61prac z całego powiatu. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów ,,Małych Artystek" Emilki i Julki, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziewczynki wykonały nagrodzone  prace, pod kierunkiem nauczycielki Ewy Dryki.

2019.06.03 - RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „PIĘKNA POLSKA”

W naszym przedszkolu odbył się coroczny Rodzinny Konkurs Plastyczny pt.: „Piękna Polska”. W tym roku odpowiedzialna za przebieg konkursu była nauczycielka Agata Misiąg. Konkurs miał na celu rozwijanie u dzieci kreatywności i inwencji twórczej oraz podsumowanie wiedzy o naszym kraju w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości oraz  kształtowanie postaw patriotycznych.

W poniedziałek odbył się finał. Na konkurs wpłynęło 10 prac od 9 przedszkolaków: 1 praca z 4-latków, 4 prace z 5-latków i 5 praz z 6-latków. Mali Artyści wraz ze swoimi Rodzicami wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu dzieł.

GRATULUJEMY  MAŁYM ARTYSTOM

Opracowała: Agata Misiąg

2019.04.30 - Udział Małych Artystów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Mój magiczny kot”

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Mój magiczny kot" było Przedszkole nr 70 w ZSP NR 4 we Wrocławiu. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych dzieci. Doskonalenie w posługiwaniu się rożnymi technikami plastycznymi. Kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt. Stwarzanie możliwości prezentacji prac dzieciom uzdolnionym plastycznie.
Konkurs był  przeznaczony dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
KATEGORIA I - dzieci w wieku 4 lat - w której wzięła udział Marcelinka Gudz pod opieką nauczycielki Agnieszki Radkowskiej

KATEGORIA II - dzieci w wieku 5-6 lat - udział wzięła Emilka Radkowska z grupy 5-latków pod opieką nauczycielki Ewy Dryki.

Nadesłano 98 prac z całej Polski. Dziewczynkom z naszego przedszkola niestety nie udało się zająć czołowych miejsc. Jednak uważamy, że ich prace magicznych kotków, były piękne i pomysłowe za które otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Opracowały: Ewa Dryka, Agnieszka Radkowska

2019.05.17 - Pogadanka edukacyjna pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
17 maja Nasze Przedszkole odwiedzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, którzy przeprowadzili pogadankę edukacyjną na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. W zajęciach uczestniczyły kolejno dwie grupy przedszkolaków, pięcio oraz sześciolatków. Dzieci zostały zapoznane m. in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i na przejściach dla pieszych. Wspólnie przypomnieliśmy sobie m.in.: zasady poruszania się po ulicach i chodniku, korzystania z pasów dla pieszych, jazdy na rowerze.

Po zakończeniu zajęć pracownicy WORD rozdali przedszkolakom kamizelki i opaski odblaskowe. Serdecznie dziękujemy za „odblaski”, zwiększą one bezpieczeństwo przedszkolaków jako uczestników ruchu drogowego.

Opracowała: Agnieszka Radkowska

2019.04.24 - „Mali Artyści” wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej

„Mali Artyści” wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, które odbyły się w Tarnobrzegu 24 kwietnia 2019 roku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>